Jak zadbać o dywan z jedwabiu?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Podstawą pielęgnacji jest regularne odkurzanie miękką szczotką (lub nawet samą ssawką) oraz czyszczenie. Do prania takich dywanów powinno używać się specjalnych preparatów. Ewentualnie można też użyć roztworu z wody i sody oczyszczonej.

Jak wyprać dywan z jedwabiu?

Dywany z domieszką jedwabiu należą do najbardziej delikatnych. Nie można traktować ich tak samo, jak pozostałych rodzajów materiałów. Włókna takich dywanów nie lubią tarcia ani ciepłej wody. Dywany jedwabne są odporne na wodę, więc trudno je przemoczyć. Najbezpieczniej jest prać je wilgotną szmatką lub wykorzystać metodę ekstrakcyjną. Polega ona na rozpyleniu środka piorącego, a następnie wypłukaniu go razem z rozpuszczonymi zabrudzeniami. To bardzo skuteczna i wydajna metoda, ale powinni zajmować się jej wykonywaniem jedynie fachowcy.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Łagiewniki, most Grunwaldzki, Dębniki, Podgórze, Borek Fałęcki, Ludwinów, Ruczaj. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.