Czyszczenie dywanów jedwabnych - 20 zł/m2

Do czyszczenia dywanu jedwabnego stosujemy dedykowane do tego rodzaju dywanów środki piorące. Możliwe jest wykonanie usługi u klienta jednak z uwagi na długi czas schnięcia dywanów jedwabnych polecamy czyścić je w naszym zakładzie. Dywan w naszej suszarni wyschnie znacznie szybciej.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie jedwabnego dywanu?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie jedwabnego dywanu. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia jedwabnego dywanu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia jedwabnego dywanu?

W cenę czyszczenia jedwabnego dywanu wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu jedwabnego dywanu roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa jedwabnego dywanu daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem jedwabnego dywanu jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu jedwabnego dywanu zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie jedwabnego dywanu daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania jedwabnego dywanu. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu jedwabnego dywanu okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie jedwabnego dywanu?

Czyszczenie jedwabnego dywanu działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu jedwabnego dywanu runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie jedwabnego dywanu odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Dywany jedwabne prezentują się niezwykle elegancko. Dbając o nie w odpowiedni sposób, na długi czas pozostaną one w doskonałej formie. Oprócz odkurzania zaleca się systematyczne czyszczenie dywanów jedwabnych. Z uwagi na materiał, z którego są wykonane, w zakresie pielęgnacji są one wymagającymi dywanami. Dlatego producenci zalecają czyszczenie takich dywanów przez doświadczone firmy czyszczące. W przypadku czyszczenia delikatnych dywanów, w tym dywanów jedwabnych, zachęcamy do wyprania dywanu w naszym lokalu.

Naturalne dywany szybciej wchłaniają wodę i dlatego zalecamy skorzystanie z naszej pralni i suszarni dywanów, gdzie są optymalne warunki do wykonania czyszczenia.

Zapytaj o naszą usługę - możemy zaoferować Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Prosan, Tersus, Prochem, Ecofloor, Kärcher, Tenzi, Chemspec, Alcodor, Pramol ...
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Dębniki, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Ludwinów, Podgórze, Podwawelskie, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.