Czyszczenie materaca sypialnianego - 80 zł/szt.

Czasami coś się wyleje. Czasami kładziemy się na małą drzemkę bezpośrednio na materacu. Czasami siadamy na nim niezbyt czystym ubraniem. Na materacu spędzamy całą noc – warto zadbać o jego czystość i higieniczność. Wykonując czyszczenie materaca zyskujemy pewność, że powierzchnia, na której śpimy jest odpowiednio higieniczna. Czyszczenie materacy wykonujemy metodą ekstrakcyjną dedykowanymi do tego środkami.2 os. jednostronnie : 80zł 1 os. jednostronnie: 40zł

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie materacy (z łóżka)?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie materacy (z łóżka). Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia materacy (z łóżka)?

W cenę czyszczenia materacy (z łóżka) wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu materacy (z łóżka) roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z materacy (z łóżka) daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia materacy (z łóżka).

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem materacy (z łóżka) jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie materacy (z łóżka) daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania materacy (z łóżka). Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu materacy (z łóżka) okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie materacy (z łóżka)?

Czyszczenie materacy (z łóżka) działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu materacy (z łóżka) obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Materace sypialniane można prać bez obawy o ich sprężyny i podbicia. Materac po czyszczeniu jest lekko wilgotny, jednak nie jest on zalewany „na wskroś”. Nanoszony na materac środek jest od razu wypłukiwany i wciągany przez maszynę. Czyszczenie wyciąga z materaca pyłki, roztocza, kurz i inne pozostałości. Do prania materaca nie używamy zamienników, agresywnej chemii, wybielaczy itp. Usługę możesz zamówić jako dwustronne czyszczenie lub można wyprać tylko jedną stronę materaca.

Materace stosowane w dziecięcych łóżeczkach powinny mieć opcję zdjęcia pokrowca lub poszewki na materac. Oczywiście w skrajnych przypadkach trzeba będzie czyścić cały materac, ale zastosowanie odpowiednich pokrowców czy nakładek higienicznych sprawi, że utrzymanie łóżka w czystości będzie dużo prostsze. Jeśli łóżeczko Twojego dziecka ma zdejmowany pokrowiec na materac, czyszczenie łóżeczka dziecięcego będzie dużo łatwiejsze.

Materace, które nie mają zdejmowanych poszewek, są dużo trudniejsze do wyczyszczenia. Co prawda ze względu na niezbyt duże wymiary, da się je zdjąć i wyczyścić w całości, ale trzeba umieć to zrobić, żeby nie zmniejszyć żywotności materaca: są one wykonywane z dość delikatnych materiałów i zalanie materaca podczas czyszczenia źle wpływa na jego jakość. Z pewnością zgodzisz się z tym, że zdecydowanie prościej będzie po prostu wyprać poszewkę lub nakładkę, zamiast zastanawiać się, w jaki sposób w ogóle można wyczyścić materac.

Czyszczenie materaca

Nawet jeśli nie widzisz zabrudzeń, one tam na pewno są: drobinki kurzu, żerujące na nich roztocza, okruszki. Tego rodzaju zabrudzenia, choć niewidoczne, mogą być dokuczliwe, powodować ataki kaszlu albo reakcje alergiczne. Regularne pranie łóżeczka dziecięcego w odpowiednich detergentach wykazujących właściwości biobójcze może więc znacząco podnieść komfort snu malucha.

Czyste, świeże materace to także spokojny sen. Przyjemny zapach świeżo wypranego materaca działa kojąco, nie wspominając już o tym, że kurz, który gromadzi się na poszewce, może powodować różnego rodzaju dolegliwości utrudniające dziecku zaśnięcie.

Zmów czyszczenie materaca i ciesz się jego czystością i świeżością.

Zamów naszą usługę - możemy zaoferować Ci profesjonalizm

 • Używamy: Alcodor, Prochem, Ecofloor, Prosan, Tersus, Kärcher, Pramol, Tenzi, Chemspec ...
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Opinie

★★★★★
Jestem stałym klientem i zamawiam chyba od poczatku. Od kilku lat powierzam im całościowo usługi utrzymania w czystości pokoi hotelowych. Zawsze wszystko jest ekspresowo i sprawnie wykonane. Niewidoczni dla personelu i gości - tylko efekty są widoczne. Polecam.Jan
★★★★★
W akademikach czyszczono materace, krzesła oraz wykładziny na całym obiekcie. Usunięto więcej plam niż zakładaliśmy. W kilku przypadkach zdumiewający efekt końcowy - zapuszczone i silnie zabrudzone rzeczy zostały doczyszczone. Pełen profesjonalizm. Bezproblemowo i na wysokim poziomieEwa
★★★★★
Czyściłem wynajmowane mieszkanie po studentach. Kompleksowo: łóżka i dywany itp. Wszystko zrobiono jak należy. Cenę też zaproponowano atrakcyjną. Zasłużone pięć gwiazdek.Szymon
Zagłosuj:

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, most Grunwaldzki, Podwawelskie, Podgórze, Dębniki, Ludwinów, Łagiewniki, Borek Fałęcki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.