Czyszczenie krzeseł — siedzisko i oparcie - 10 zł/szt.

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Czy usiadłbyś w poczekalni na krześle, które kiedyś było białe, a teraz jest żółto-kremowo-brązowe? Raczej nie.
Brud odpycha i zniechęca.

Niestety, tapicerki łatwo się brudzą.
Aby zachować dobry wygląd i odpowiednią higienę polecamy raz na kilkanaście miesięcy wyczyścić oparcia i siedzenia krzeseł.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie krzesła (opieradło i siedzenie)?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie krzesła (opieradło i siedzenie). Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia krzesła (opieradło i siedzenie)?

W cenę czyszczenia krzesła (opieradło i siedzenie) wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu krzesła (opieradło i siedzenie) roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z krzesła (opieradło i siedzenie) daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia krzesła (opieradło i siedzenie).

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem krzesła (opieradło i siedzenie) jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie krzesła (opieradło i siedzenie) daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania krzesła (opieradło i siedzenie). Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu krzesła (opieradło i siedzenie) okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie krzesła (opieradło i siedzenie)?

Czyszczenie krzesła (opieradło i siedzenie) działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu krzesła (opieradło i siedzenie) obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Czy da się przeczyścić krzesła?

Tapicerowane siedzenia są bardzo często wykorzystywane w firmach. Można znaleźć je w biurach, w poczekalniach czy w salach kinowych. Wynika to z faktu, że są nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale też bardzo wygodne. Siedzenie na miękkiej poduszce i opieranie pleców o drugą odciąża część lędźwiową kręgosłupa i pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji. W ten sposób można spędzić kilka godzin i nie odczuwać tego negatywnych konsekwencji. Niestety, tapicerki łatwo się brudzą. Na szczęście jest sposób by przywrócić im dobry wygląd.

Gdzie najczęściej czyścicie krzesła?

Jak już wspomniano, tapicerowane siedziska są bardzo popularne. Ma to związek z ich uniwersalnym zastosowaniem. Są produkowane w wielu różnych stylach, więc mogą harmonizować z różnymi wnętrzami. Mogą być bardzo eleganckie i stać w poczekalniach renomowanych gabinetów lekarskich. Mogą też być bardzo praktyczne i być uzupełnieniem wyposażenia skromnego pokoju w akademiku. Niektóre krzesła tapicerowane mogą być przeznaczone do pracy. Mają wtedy ergonomiczny kształt, który sprawia, że długie siedzenie nie powoduje bólu kręgosłupa. Mogą też być obrotowe lub na kółkach. Doskonale sprawdzają się do pracy przy komputerze, więc można je znaleźć w większości biur i urzędów. Wyjątkowo luksusowe tapicerowane krzesła znajdują się najczęściej na wyposażeniu sali kinowych i teatralnych. Są one szerokie i umożliwiają komfortowe obejrzenie filmu lub spektaklu. Krzesła tapicerowane są też bardzo często używane w restauracjach oraz kawiarniach, gdzie szczególnie łatwo ulegają zabrudzeniom. Restauratorzy wybierają je głównie dlatego, że prezentują się lepiej niż surowe ławy i stołki.

Tracisz, jeśli nie dbasz o czystość!

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że nagromadzony brud jest widoczny. To nie jest coś, na co możesz przymknąć oko. Możesz udawać, że go nie zauważasz, ale Twoi klienci na pewno nie zachowają się tak samo. Postaw się na ich miejscu. Czy usiadłbyś w poczekalni na krześle, które kiedyś było białe, a teraz jest żółto-kremowo-brązowe? Raczej nie. Brud odpycha i zniechęca. Możesz być najlepszym specjalistą w swojej branży, ale jeśli nie dbasz o higienę Twojego miejsca pracy, to klienci przejdą do konkurencji. Musisz też pamiętać, że nieświeża tapicerka może wydzielać nieprzyjemny zapach. Wietrzenie pomieszczenia nie pomoże się od niego uwolnić. Tutaj potrzebne jest porządne pranie tapicerki siedziska i oparcia każdego krzesła.

Co można sczyścić?

Pewnie zastanawiasz się, skąd bierze się brud na krzesłach. Jeżeli regularnie sprzątasz lub masz pracownika, który dba wyłącznie o czystość w Twojej firmie, to mogłoby się wydawać, że warunki higieniczne nie będą budziły żadnych zastrzeżeń. Niestety tak nie jest. Każdy klient, który siada na Twoich krzesłach, przynosi ze sobą swoją porcję zanieczyszczeń. Mogą to być pyły z ulicy, sierść zwierząt, czy drobne cząsteczki smogu, które osadziły się na ubraniach. Do tego dochodzi jeszcze pot, który jest szczególnie uciążliwy latem i późną wiosną. Wszystko to wsiąka w tapicerkę i powoduje pogorszenie jej ogólnego stanu. Z czasem brudu zbiera się coraz więcej i staje się dobrą pożywką dla bakterii chorobotwórczych. Żeby go usunąć, nie wystarczy przesunąć szmatą po tkaninie obicia. Ręczne czyszczenie środkami przeznaczonymi do prania tapicerek jest wyjątkowo czasochłonne i najczęściej mało skuteczne. Nieprofesjonalne preparaty, które można kupić w zwykłych sklepach, zazwyczaj są mało wydajne. Poza tym są uniwersalne. Teoretycznie powinny wyczyścić każdą plamę z każdego rodzaju materiału, co tak właściwie jest niemożliwe lub bardzo mało prawdopodobne.

Co z tym zrobić?

Skoro już wiesz, skąd biorą się zabrudzenia, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nie sposób ich uniknąć. Jedynym sposobem byłby zakaz korzystania z krzeseł. Szkoda tylko, że to rozwiązanie nie ma żadnego sensu. Krzesła są stworzone do tego, by na nich siadać. W związku z tym powinieneś dowiedzieć się więcej na temat prania tapicerki. Nasza firma do tego celu wykorzystuje metodę ekstrakcyjną. To wyjątkowo skuteczny sposób na usunięcie nawet najgłębiej zalegających zabrudzeń. Wiele z nich nie jest widoczna gołym okiem, co nie zmienia faktu, że są obecne. Tylko profesjonalna regeneracja tapicerki krzesła może pomóc się z nimi rozprawić.

Co to jest metoda ekstrakcyjna?

Być może nigdy jeszcze nie spotkałeś się z tym określeniem. Jest to rewelacyjna metoda czyszczenia tapicerki oraz wykładzin. Można wykorzystać ją do odświeżania wszystkich typów tkanin, które przepuszczają wodę. Oczywiście, do tego celu należy dobrać odpowiednie środki piorące. Każdy materiał należy potraktować indywidualnie, tak by mieć pewność, że nie zostanie on zniszczony. Metoda ekstrakcyjna polega na spryskiwaniu powierzchni tapicerki środkiem, który rozpuszcza zabrudzenia. Urządzenie zasysa je, a następnie płucze materiał roztworem środka piorącego. Ważne jest to, że wszystkie zanieczyszczenia zatrzymywane są wewnątrz maszyny. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu drobnoustroje i pyły ściągnięte z tapicerki są wiązane przez ciecz, więc nie mają możliwości ponownego uwolnienia się. Oznacza to, że nie są wdychane przez ludzi i nie powodują żadnych podrażnień dróg oddechowych.

Czy możecie wyprać tapicerkę bezpośrednio na krześle?

Czyszczenie metodą ekstrakcyjną jest bezpieczne dla konstrukcji krzesła. Nie ma potrzeby rozkładania go na części, czy ściągania materiału obiciowego. Oczywiście, tapicerka krzesła jest czyszczona na mokro, ale nie stanowi to zagrożenia dla reszty mebla. Wyjątkiem mogą być krzesła, których konstrukcja jest zbudowana z drewna niezabezpieczonego lakierem. Takie meble to jednak prawdziwa rzadkość i bardzo mało prawdopodobne jest, żebyś miał je w swoim biurze lub poczekalni. Są bardzo trudne w zachowaniu czystości, bo niezabezpieczone drewno nie powinno mieć kontaktu z wodą czy potem. Jeśli jednak krzesło jest wykonane z tworzywa, metalu lub właściwie zabezpieczonego drewna, to pranie na mokro nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia.

Czyszczenie na miejscu.

Oczywiście rozumiemy, że przewożenie krzeseł może być dla Ciebie trudne. Jeśli prowadzisz salę kinową, to właściwie nie ma możliwości, żebyś dostarczył siedzenia do prania w punkcie stacjonarnym. Z tego właśnie powodu świadczymy nasze usługi również w siedzibie klienta. Dzięki temu nie musisz przejmować się transportem mebli. Wystarczy, że umówisz się z nami na dogodny termin, a zajmiemy się odświeżaniem tapicerki krzeseł w Twoim własnym lokalu. To najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie, które nie przysporzy Ci właściwie żadnych problemów.

O czym muszę pamiętać, kiedy zamawiam usługę czyszczenia?

Tapicerki czyścimy na mokro. Wprawdzie ciecz piorąca i zanieczyszczenia są zasysane do wnętrza maszyny z wielką mocą, ale materiał będzie wilgotny. W miejscach wyjątkowo uciążliwych plam niezbędne będzie powtórzenie zabiegu, co może dodatkowo przemoczyć tkaninę. Oczywiście, mokra będzie tylko wierzchnia warstwa, a nie wypełnienie obicia. Niemniej będzie ono potrzebowało trochę czasu, by wyschnąć. W normalnych warunkach wystarczają cztery godziny, by tapicerka była sucha. Dla pewności jednak najlepiej jest czyścić krzesła po zamknięciu. Wtedy mają czas wyschnąć w pełni. Na pewno zastanawiasz się, dlaczego to takie ważne. Po pierwsze wilgotne krzesło może być niemiłą niespodzianką dla tego, kto na nim usiądzie. Po drugie, do wilgotnej tkaniny łatwiej przywierają nowe zabrudzenia. Jeżeli, więc za wcześnie zaczniesz korzystać z krzesła z przepraną tapicerką, to może się okazać, że całkowicie zniszczysz efekt odświeżania.

Pranie to wydatek czy oszczędność?

Najprawdopodobniej zastanawiasz się teraz, czy pranie tapicerki jest konieczne. W końcu to wymaga Twojego zaangażowania, bo czyszczenie musisz sobie zaplanować i wpisać w grafik zajęć. Oczywiście, wynajęcie fachowców również kosztuje. Musisz jednak pamiętać, że ich wynagrodzenie możesz wrzucić w koszty swojej firmy. Jeśli jednak chcesz dostać konkretną odpowiedź na pytanie, czy warto prać tapicerkę krzeseł, to jest ona bardzo prosta – zdecydowanie warto. Regularne czyszczenie podnosi trwałość tapicerki oraz pozwala na to, by dłużej cieszyć się jej dobrym wyglądem. Oznacza to, nie musisz przejmować się wymianą mebli. Wydajesz niewielką kwotę na pranie tapicerki, ale oszczędzasz ogromne pieniądze związane z przemeblowaniem. Brzmi rozsądnie?

Higiena czy wygląd?

Decydując się na przepierkę tapicerki na krzesłach, nie musisz wybierać pomiędzy higieną a estetyką mebli. Jeden zabieg usuwa roztocza, martwy naskórek, drobnoustroje oraz inne zabrudzenia, równocześnie przywracając kolor tkaniny. To dwie pieczenie upieczone na jednym ruszcie. Nie marnujesz czasu na osobne czyszczenie i dezynfekcję. Nie płacisz za dwie usługi. Nie uwzględniasz w swoim kalendarzu dwóch różnych zleceń. Zyskujesz nienaganną czystość tapicerki i odświeżasz jej wygląd, nie poświęcając na to zbyt dużo czasu. Ciężko jest sobie wyobrazić lepszą sytuację.

A co z alergikami?

Zanieczyszczenia znajdujące się w tapicerkach często mogą być alergenami. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć kurz i roztocza. Wdychanie ich może powodować problemy z oddychaniem. Z tego powodu szczególnie ważne jest częste usuwanie ich. Nie można jednak zapominać, że niektóre środki chemiczne przeznaczone do prania mogą też być przyczyną alergii. Z tego powodu używamy jedynie preparatów, których bezpieczeństwo zostało potwierdzone atestami. Nigdy nie używamy ich zamienników, wybielaczy ani agresywnych środków, które mogłyby podrażnić skórę człowieka. Wierzymy, że pranie lepiej powtórzyć niż narażać zdrowie ludzi mających kontakt z wyczyszczoną tapicerką krzesła.

Jak często powinno się prać tapicerkę krzesła?

Nie ma sztywnej zasady, co do częstotliwości czyszczenia. Nasza firma zaleca, by robić to po prostu raz na kilkanaście miesięcy. Trzeba jednak mieć otwarty umysł i obserwować stan swoich mebli. Być może w Twojej firmie należy czyścić je częściej. Jeżeli są one wyjątkowo intensywnie używane, to zużycie tapicerki może być bardziej widoczne. Również, jeżeli krzesła są wykorzystywane jako siedziska przy jedzeniu, to najprawdopodobniej będą wymagały powtarzania zabiegów higienicznych w krótszych odstępach czasu. Dzięki temu zwiększają się też szanse na zlikwidowanie plam. Niestety, jeśli są one bardzo stare i pochodzą z nieznanego źródła, to usunięcie ich w całości może być niemożliwe. Z tego powodu to bardzo ważne, by reagować jak najszybciej. Jeśli tylko zobaczysz plamę, to nie próbuj czyścić jej samodzielnie. Lepiej będzie, jeśli zadzwonisz do nas, a my pomożemy Ci pozbyć się jej na zawsze.

Jak zamówić usługę?

Na przepranie tapicerki krzeseł możesz umówić się z nami telefonicznie lub po prostu wysłać do nas wiadomość. Ustalimy, wtedy konkretne warunki współpracy oraz przedstawimy ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Jeżeli ją zaakceptujesz, to uzgodnimy termin realizacji zlecenia, który najbardziej będzie odpowiadał specyfice Twojej pracy.

Dlaczego akurat wy?

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego miałbyś wybrać akurat nas. Co nas wyróżnia spośród konkurencji? Długo można by wymieniać. Po pierwsze jesteśmy obecni na rynku od 2005 roku, a od 2007 pracujemy w niezmienionym składzie. Mamy ogromne doświadczenie, które wykorzystujemy w codziennej pracy. Nie musisz się bać, że będziemy uczyć się odświeżania tapicerek na Twoich krzesłach. My już od dawna doskonale wiemy jak sobie z nimi radzić. To my moglibyśmy uczyć innych. Przez te lata zgromadziliśmy ogromną wiedzę z zakresu stosowania środków piorących. Wiemy, jak działają konkretne preparaty oraz wiemy, kiedy należy je stosować. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych środków chemicznych produkowanych przez renomowane firmy. Każdy z nich ma atest i swoją kartę charakterystyki. Dzięki temu wiemy, że jest bezpieczny dla Ciebie i Twoich mebli. Warto też wspomnieć, że korzystamy z profesjonalnego sprzętu, który jest w 100% sprawny. W związku z tym jest też bardzo skuteczny, co ma przełożenie w zadowoleniu naszych klientów.

Zamów naszą usługę - możemy zaoferować Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Tenzi, Alcodor, Pramol, Ecofloor, Prosan, Chemspec, Tersus, Prochem, Kärcher ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Opinie

★★★★★
Czyszczono silnie zabrudzone siedzenia w sali kinowej. Pełen profesjonalizm, świetnie wykonano, punktualnie.Michał
★★★★★
W akademikach czyszczono materace, krzesła oraz wykładziny na całym obiekcie. Usunięto więcej plam niż zakładaliśmy. W kilku przypadkach zdumiewający efekt końcowy - zapuszczone i silnie zabrudzone rzeczy zostały doczyszczone. Pełen profesjonalizm. Bezproblemowo i na wysokim poziomieEwa
★★★★★
Wyczyszczono 19 krzeseł w biurze oraz 3 sofy w poczekalni. Idealnie wymyte. Dobra cena. Dziękuję i życzę sukcesów.Jakub
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, Dębniki, Podwawelskie, Ruczaj, Borek Fałęcki, Podgórze, most Grunwaldzki, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.