Czyszczenie dywanów

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Twój dywan stracił swój blask? Chcesz, aby znów był czysty i zadbany? Pomożemy Ci to osiągnąć!

Oferujemy usługi, czyszczenia dywanów metodą ekstrakcyjną.  Są różne metody czyszczenia i każda ma wiele plusów.

Sprawdzając każdą z nich, zdecydowaliśmy się na czyszczenie metodę ekstrakcyjną, ponieważ ma ona najwięcej zalet.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie dywanów?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie dywanów. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia dywanów napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia dywanów?

W cenę czyszczenia dywanów wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu dywanów roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa dywanów daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem dywanów jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu dywanów zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie dywanów daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania dywanów. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu dywanów okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie dywanów?

Czyszczenie dywanów działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu dywanów runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie dywanów odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Twój dywan stracił swój blask? Chcesz aby znów był czysty i zadbany? Pomożemy Ci to osiągnąć!

Oferujemy usługi czyszczenia dywanów metodą ekstrakcyjną. Są różne metody czyszczenia i każda ma wiele plusów. Sprawdzając każdą z nich zdecydowaliśmy się na czyszczenie metodę ekstrakcyjną ponieważ ma ona najwięcej zalet. Świadczenie usług tą metodą jest naszym świadomym wyborem:

Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia.
Zapewnia higienę w porównaniu do prania „na wskroś” w tzw. basenach, gdzie w tym samym roztworze namaczanych jest kilka dywanów.
Nie przemacza dywanów.
Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia się dywanów.
Uzyskany efekt czyszczenia w stosunku do ceny czyszczenia jest najbardziej zadowalający.

Czyszczenie ekstrakcyjne dywanu polega na spryskaniu czyszczonej powierzchni specjalnym środkiem, który rozpuszcza zabrudzenia. Następnie środek ten zostaje mechanicznie wtarty w dywan, gdzie dochodzi do powstania zawiesiny środka czyszczącego z brudem. Zawiesina ta zostaje odessana oraz wypłukana czystym roztworem piorącym. Płukanie to powtarza się do uzyskania pożądanego efektu. Fizyczne odessanie brudu gwarantuje najlepsze efekty ze wszystkich metod czyszczenia dywanów. Zapewnia higienę i przywraca świeżość czyszczonym powierzchniom. Po czyszczeniu dywan jest lekko wilgotny i potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.

Nasz punkt prania dywanów NIE używa tzw. basenu, w którym namaczane są dywany! Namaczanie różnych dywanów w tym samym roztworze uważamy za niehigieniczne. Natomiast czyszczenie ekstrakcyjne wymusza za każdym razem stosowanie nowych roztworów piorących oraz przepłukiwanie czyszczonej powierzchni dywanu do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Czyszczenie metodą ekstrakcji można podsumować w 3 słowach: Gruntowne, Higieniczne oraz Antyalergiczne. Dodatkowo możliwa jest Dezynfekcja dywanu.

Czyszczenie dywanów pozwala zachować nie tylko czystość i świeżość dywanom ale także uwalnia nas od nagromadzonych w nim nieczystości. Sprawia, że dywan jest higieniczny i można z niego korzystać bez obaw. Systematyczne czyszczenie i pielęgnacja dywanów sprawią, że będą one służyły dłużej a korzystanie z nich będzie z pewnością dużą przyjemnością.

Jeśli chodzi o naszą usługę - gwarantujemy Ci doświadczenie

 • Używamy: Prosan, Tersus, Prochem, Tenzi, Pramol, Kärcher, Alcodor, Ecofloor, Chemspec ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym

Czyszczenie dywanów > szczegóły oferty

Czyszczenie zwykłego dywanu

Cena 15 zł/m2

Jest to nasza najogólniejsza kategoria. Wszystkie dywany, które nie są poniżej wymienione są rozliczane wg. tej ceny. W ramach tej oferty stosujemy odpowiednio dobrane atestowane środki chemiczne. Dywany czyścimy metodą ekstrakcyjną. Połączenie to zapewnia dobry efekt – po czyszczeniu dywan staje się higieniczny i świeży.

Czyszczenie dywanu z włókien naturalnych

Cena 15 zł/m2

Dywany z różnego rodzaju włókien naturalnych są czyszczone metodą ekstrakcyjną. Stosujemy tylko atestowane środki czyszczące o neutralnym pH odpowiednio dobrane do rodzaju materiału. Działają one w niskich temperaturach i dają pewność, że runo dywanu nie zostanie uszkodzone.

Czyszczenie dywanu Shaggy (z długim włosem)

Cena 15 zł/m2

Dywany tego typu jak najbardziej mogą być czyszczone na mokro (metodą ekstrakcyjną). Jednak ze względu na swoją strukturę nie powinny być przemaczane – istnieje ryzyko „pofalowania” dywanu! Mimo szybkiego odsysania frędzle szybko chłoną wodę. Dlatego zachęcamy aby dywany Shaggy (z długim włosem) zostawiać w naszej siedzibie. Posiadamy suszarnię oraz odpowiednie warunki aby szybko wyczyścić i wysuszyć dywan.

Czyszczenie jedwabnego dywanu

Cena 25 zł/m2

Do czyszczenia dywanu jedwabnego stosujemy dedykowane do tego rodzaju dywanów środki piorące. Możliwe jest wykonanie usługi u klienta jednak z uwagi na długi czas schnięcia dywanów jedwabnych polecamy czyścić je w naszym zakładzie. Dywan w naszej suszarni wyschnie znacznie szybciej.

Czyszczenie wykładziny dywanowej

Cena 15 zł/m2

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było bezpieczne. Zwłaszcza dom powinien być bezpieczny pod każdym względem. Dotyczy to również przebywania w odpowiednich warunkach, o które w pokoju dziecinnym nie łatwo.. Czyste i zadbane dają poczucie komfortu. Podobnie jak z dywanami, aby utrzymać higienę i zachować świeżość wykładziny zaleca się jej systematyczne czyszczenie.

Czyszczenie wiskozowego dywanu

Cena 15 zł/m2

Elegancki dywan wiskozowy zawsze robi dobre wrażenia. By utrzymać go w doskonałej kondycji należy o niego odpowiednio dbać. Oprócz odkurzania zaleca się również systematyczne czyszczenie dywanu wiskozowego. Dzięki tym zabiegom pielęgnacyjnym dywan na długo zachowuje dobry wygląd.

Czyszczenie grubego dywanu

Cena 15 zł/m2

Grube dywany nie mogą być przemaczane! Mimo szybkiego odsysania grubość runa dywanu znacząco wydłuża czas jego schnięcia. Jeśli nie masz możliwości wysuszenia dywanu w domu zachęcamy do przywiezienia go do naszej stacjonarnej pralni i suszarni

Czyszczenie dywanu z wełny

Cena 15 zł/m2

Do czyszczenia tego typu dywanów stosujemy atestowane środki o neutralnym pH, które dają pewność, że wełna nie zostanie uszkodzona. Dywan wełniany dzięki gładkości włókien oraz właściwościom hydrostatycznym jest bardzo odporny na zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, że wełna jest idealnym środowiskiem do rozwijania się drobnoustrojów, dlatego zaleca się systematyczne czyszczenie dywanów tego typu. Czyścimy wszystkie rodzaje dywanów wełnianych w tym ozdobne narzuty, kilimy, gobeliny, proporce, sztandary, godła i tkaniny dekoracyjne.

Czyszczenie sizalowego dywanu (sznurkowy)

Cena 15 zł/m2

Wszelkie plamy i zabrudzenia z dywanów sznurkowych łatwo usunąć za pomocą wielu dostępnych w sprzedaży środków chemicznych – dywany sznurkowe nie wymagają czyszczenia specjalistycznego.

Czyszczenie dywanu akrylowego

Cena 15 zł/m2

Ze względu na rodzaj materiału i sposób produkcji dywany te bardzo dobrze znoszą czyszczenie metodą ekstrakcyjną. Producent nie zaleca mocnego przemaczania dywanu, gdyż powoduje to rozpuszczenie kleju i dywan nie nadaje się do użytku.

Czyszczenie dywanu "pętelkowego" / "włochatego"

Cena 15 zł/m2

Dywany te zaliczamy do kategorii dywanów Shaggy. Ze względu na budowę dywanu zalecamy czyszczenie go w naszej siedzibie, gdzie dysponujemy odpowiednimi warunkami do czyszczenie i suszenia tych dywanów.

Czyszczenie dywanu orientalnego

Cena 25 zł/m2

Przy czyszczeniu tego typu dywanów należy zachować dużą ostrożność. Zaleca się delikatne najlepiej ręczne czyszczenie dedykowanymi do tego rodzaju dywanów środkami. Aby unikną uszkodzenia dywanu przed każdym czyszczeniem należy zrobić próbę jak dywan reaguję na dany środek czyszczący.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, most Grunwaldzki, Dębniki, Ruczaj, Podgórze, Ludwinów, Borek Fałęcki, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.