Czyszczenie wykładzin w biurach

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Siedziba firmy zawsze pełni funkcje reprezentacyjne.
Każda osoba, która wchodzi do niej, z całą pewnością zwróci uwagę na stan wykładzin, jeśli będą brudne.

Zamawiając u nas czyszczenie, nie musisz zajmować się całą logistyką związaną z czyszczeniem wykładziny. Outsorsując tę usługę Twoja firma pozbywa się obowiązku kupna i serwisowania sprzętu czyszczącego, doboru odpowiednich środków, zatrudnienia i szkolenia pracownika.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładzin?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładzin. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładzin lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładzin?

W cenę czyszczenia wykładzin wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładzin roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładzin daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładzin jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładzin zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładzin daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładzin. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładzin okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładzin?

Czyszczenie wykładzin działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładzin okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładzin odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Siedziba firmy zawsze pełni funkcje reprezentacyjne.

Każda osoba, która wchodzi do niej, z całą pewnością zwróci uwagę na stan wykładzin.
Można powiedzieć, że są one wizytówką firmy.
To właśnie z nimi klient ma kontakt w pierwszej kolejności. Lśniący kontuar, eleganckie biurka i donice z kwiatami niewiele dadzą, jeśli będą stały na brudnej wykładzinie biurowej.

Co zrobić, żeby nie najeść się wstydu?

To proste – trzeba regularnie odświeżać wykładziny w biurze.
Pewnie przeraża Cię teraz wydatek związany ze stworzeniem dodatkowego etatu? Niepotrzebnie. Po prostu zadzwoń do fachowców od czyszczenia wykładzin.

Pracownik na etat czy outsourcing?

Jeżeli prowadzisz własne biuro, to wiesz, że o położone w nim wykładziny trzeba dbać.
Nie raz na jakiś czas, ale regularnie.

Zaniechanie czyszczenia może doprowadzić do tego, że niektórych plam nie da się sprać lub będzie to bardzo trudne.
W związku z tym musisz podjąć decyzję, czy wolisz zatrudnić dodatkowego pracownika, czy może skorzystać z outsourcingu.

Odpowiedź nie jest trudna – zatrudnij profesjonalistów.

Nie musisz przejmować się specjalistycznym sprzętem ani środkami chemicznymi.
Nie musisz zastanawiać się skąd wziąć na to wszystko pieniądze i gdzie składować urządzenia i preparaty.
Nie musisz planować rekrutacji, myśleć o ZUS-ie, zwolnieniach chorobowych i urlopach.
Decydując się na skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się regeneracją i czyszczeniem wykładzin w biurowcach, bardzo upraszczasz sobie życie.
Tym bardziej że otrzymaną fakturę możesz po prostu wrzucić w koszty firmy.

W biznesie obowiązuje zasada, którą warto się kierować: jeżeli można coś robić ekonomiczniej, sprawniej i wydajniej to warto tak to robić.

Przygotowanie do czyszczenia okładzin biurowych.

Przede wszystkim skontaktuj się z firmą, która czyści wykładziny. Jej pracownik zada Ci wszystkie pytania, jakie są niezbędne do ustalenia szczegółów zlecenia.

Jeżeli nie wiesz, z czego jest wykonana wykładzina w Twojej firmie, to możesz zrobić jej zdjęcie i przesłać je do zleceniobiorcy. On z kolei zaproponuje najlepszą metodę czyszczenia. Najczęściej jest to ekstrakcja z wykorzystaniem różnego typu środków piorących.

Pewnie zastanawiasz się, ile trwa takie przeczyszczenie okładzin.
Czas i cena wykonania zadania zależy od wielu czynników.
W wypadku firm jest on ustalany indywidualnie.

Jaki będzie efekt?

Z całą pewnością będzie widoczny.

Przeczyszczona okładzina biurowa wygląda dużo lepiej niż przed czyszczeniem. Jednak żeby nie zniszczyć tego efektu, nie powinno się po niej chodzić aż do jej całkowitego wyschnięcia.

W przypadku dużych powierzchni pranie okładziny najlepiej jest zamówić przed weekendem, świętami lub urlopem pracowników. Warto też wiedzieć, że czyszczenie wykładziny podłogowej biura może odbyć się już po jego godzinach pracy. Dzięki temu, zabiegi regeneracyjne okładziny nie zaburzają normalnego trybu pracy w firmie. Jeżeli zależy ci na elastycznym czasie wykonania usługi oraz indywidualnym podejściu do Twojej firmy skorzystaj z naszych usług.

Musisz jednak mieć świadomość, że nie wszystkie plamy można wywabić.
Większość znika, a okładzina odzyskuje pierwotną świeżość.

Jeśli jednak na białej okładzinie znajdują się plamy od czarnego tuszu od drukarki, to usunięcie ich w całości graniczy z cudem.
Niemniej, po praniu – będą mniej widoczne.
W niektórych miejscach włókna wykładziny mogą być przetarte lub uszkodzone w jakikolwiek inny mechaniczny sposób – na to, niestety czyszczenie nie pomoże.

Ile kosztuje czyszczenie wykładziny w biurze?

Jak wiadomo, wynajęcie profesjonalnej firmy czyszczącej wykładziny jest dużo bardziej opłacalne niż zatrudnienie dodatkowego pracownika na etacie.
Jednak na pewno chcesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztowała czysta i higieniczna okładzina w siedzibie firmy.

W celu ustalenia ceny najlepiej jest skontaktować się z fachowcami. Na wysokość ceny będzie miała wpływ powierzchnia w Twoim lokalu i ewentualnie inne zlecenia w tym samym biurowcu.
Pod uwagę trzeba też wziąć stopień zabrudzenia i rodzaj samej okładziny.
Okładzina podłogowa w mało uczęszczanym kącie biura na pewno nie wymaga tyle pracy jak wykładzina chodnikowa na korytarzu.
Ta druga potrzebuje, więc dużo więcej czasu i uwagi.
Niektóre pomieszczenia wymagają też użycia specjalistycznych środków.
Np. bezpiecznych dla alergików.
Jeśli dysponujesz kilkoma różnymi lokalami w tym samym biurowcu, to dobrze jest wspomnieć o tym już na etapie wyceny zamówienia.
Dlaczego?
Kilkuetapowa praca nie jest problemem, a okazją do oszczędności dla Ciebie jako zleceniodawcy.
Kilka lokali to więcej metrów kwadratowych wykładziny biurowej do wyczyszczenia, a to oznacza lepszą cenę.
Znaczenie mają też ewentualne przeszkody w pomieszczeniach, które trzeba będzie usunąć.

Dlaczego czyszczenie w firmach jest ważne?

Pewnie zastanawiasz się, po co w ogóle czyścić wykładzinę.
Czy to jest konieczne?
Zdecydowanie tak.

Do siedziby firmy wchodzi bardzo dużo osób.
Wchodzą one prosto z ulicy, a na podeszwach butów przynoszą ze sobą różnego rodzaju alergeny, zarodniki pleśni, roztoczy, a nawet bakterie Salmonelli czy bakterie kałowe – E. coli.
Ich obecność może przyczynić się do tego, że Ty i Twoi pracownicy zaczniecie chorować. (Krakowski smog wystarczająco nadwyręża nasz układ immunologiczny). Ma to też znaczenie ze względu na poszanowanie dla przepisów BHP.
Praca w miejscu, w którym niespełnione są warunki sanitarne, może po prostu być niezdrowa.
Nie bez znaczenia są też walory estetyczne.

Wykładziny ze względu na swoją praktyczność są obecne w większości biur.
By miejsce pracy było przyjemne, należy o wykładziny odpowiednio dbać.
Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym poza odkurzaniem jest systematyczne czyszczenie wykładzin. Jeżeli chcesz by najbliższe otoczenie w biurze, było czyste i estetyczne skorzystaj z naszych usług.

Wyczyszczona okładzina to dobra wizytówka dla firmy.
Wskazuje, że pracownicy są profesjonalni i dbają o każdy aspekt prowadzenia działalności.

Kiedy koniecznie powinieneś zaplanować czyszczenie?

Jest kilka sytuacji, w których odświeżenie okładziny jest niezbędne.
Koniecznie powinieneś o nim pamiętać, zanim wynajmiesz swój lokal nowemu najemcy. W takiej sytuacji trzeba zadbać o wygląd całego budynku i nie można pominąć żadnego elementu. Wyczyszczona siedziba na pewno będzie atutem w oczach potencjalnych wynajmujących.

Powinieneś też zlecić czyszczenie, gdy widzisz, że jest ono już potrzebne.
Częściej należy wykonywać je, gdy na dworze panuje nieprzyjemna pogoda. Deszcz i śnieg dostają się do pomieszczeń i negatywnie wpływają na wygląd wykładzin biurowych.

Możesz też zarezerwować usługę regularnego odświeżania wykładzin.

Zaufaj sprawdzonym profesjonalistom i więcej o tym nie myśl.

Dokładamy wszelkich starań by powierzone nam wykładziny, były dokładnie wyczyszczone.
Długoletnie funkcjonowanie na rynku zaowocowało wypracowaniem skutecznych metod czyszczenia.
Od 2007 roku pracujemy w niezmienionym składzie personalnym, co czyni z nas zgrany, rzetelny i doświadczony zespół. Doświadczenie jest bardzo cenne, a zdobyta wiedza przekłada się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Są różne metody czyszczenia i każda ma wiele zalet.
My wykładziny czyścimy metodą ekstrakcji.
Metoda ta polega na spryskaniu roztworem czyszczącym wykładziny, a następnie na wyciąganiu /odsysaniu z niej środka piorącego wraz z nieczystościami. Jeśli zależy nam na gruntownym wyczyszczeniu, fizyczne odessanie brudu daje najlepsze efekty. Warto również pamiętać o takich zaletach czyszczenia ekstrakcyjnego jak Antyalergiczność oraz Higieniczność.

Po czyszczeniu wykładzina jest lekko wilgotna i potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.

Zadbaj o miejsce, w którym pracujesz i przyjmujesz klientów.

Zapytaj o naszą usługę - możemy zaoferować Ci profesjonalizm

 • Używamy: Prochem, Tersus, Chemspec, Tenzi, Alcodor, Kärcher, Ecofloor, Prosan, Pramol ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym

Czyszczenie wykładzin > szczegóły oferty

Czyszczenie wykładziny podłogowej

Cena 10 zł/m2

Dość łatwy w utrzymaniu i wytrzymały materiał. Dobrze spisuje się w warunkach intensywnego użytkowania. Systematycznie czyszczone długo zachowują swoją świeżość i żywotność. Krótki i umiarkowanie miękki włos szybko czyści podeszwy z nieczystości. Codzienne odkurzanie jest bardzo pożądanym zabiegiem konserwującym.

Czyszczenie wykładziny przemysłowej

Cena 5 zł/m2

Wykładziny przemysłowe mają zabezpieczać przed przenoszeniem brudu z „części produkcyjnej” do „części usługowej” twojej firmy.
Taka wykładzina techniczna tworzy swego rodzaju korytarz bezpieczeństwa przed wnoszeniem pyłów, opiłków i innych rzeczy z magazynów i hal produkcyjnych do biur. Używa się je również pomiędzy kuchnią a resztą hotelu lub częścią zaplecza technicznego a salą konferencyjną.

Czyszczenie wykładziny obiektowej

Cena 5 zł/m2

Jak może wyglądać okładzina w hotelu pod koniec sezonu? Na takiej wykładzinie można spodziewać się wszystkiego. Wyczyszczenie jej metodą ekstrakcyjną odświeży, przywróci estetykę pomieszczeń i na nowo ożywi kolory.
Mamy duże doświadczenie w czyszczeniu wykładzin w takich obiektach jak biura, hotele, sale wykładowe, akademiki.

Czyszczenie wykładziny na schodach

Cena 10 zł/m2

Podejmujemy się czyszczenia na nietypowych powierzchniach i kształtach takich jak schody, cokoły, listwy. Szczegóły ustalamy indywidualnie z klientem. Czyszczenie wykładziny na schodach jest wykonywane metodą ekstrakcyjną. Wykładzina po czyszczeniu potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie. Podana cena dotyczy czyszczenia wykładziny na schodach.

Czyszczenie wykładziny polipropylenowej

Cena 10 zł/m2

Wykładziny z polipropylenu (Olefinu) dzięki niskim cenom, wysokiej odporność na ścieranie oraz atrakcyjnemu wzornictwu stały się, najpopularniejszym rodzajem okładzin syntetyczny.

Czyszczenie wykładziny poliamidowej

Cena 10 zł/m2

Są wyjątkowo piękne, bo są dostępne w bardzo bogatej kolorystyce. Mało tego, kolory te są niezwykle intensywne, więc można wykorzystać je do oryginalnej i odważnej aranżacji wnętrz. Wymagają też specjalnego traktowania.

Czyszczenie wykładziny filcowej

Cena 10 zł/m2

Część producentów wykładzin 100% filcowych nie zezwala na pranie metodą ekstrakcji. Zaleca pranie na sucho. Wykładziny z jedynie filcowym spodem można prać za pomocą ekstraktacji. Są łatwe do utrzymania w czystości. Zanieczyszczenia pozostają niewidoczne i większość z nich można łatwo usunąć za pomocą odkurzacza.

Czyszczenie wykładziny igłowanej

Cena 15 zł/m2

Część producentów wykładzin igłowanych zaleca pranie na sucho, metodą bonnet (bonnetowania), parą lub z bardzo małą ilością wody! Trzeba to sprawdzić indywidualnie dla konkretnej marki i linii produktowej. Jeżeli producent pozwala na czyszczenie ekstrakcyjne, chętnie je wykonamy.

Czyszczenie wykładziny z runa zwierzęcego

Cena 15 zł/m2

Wykładziny można produkować z runa zwierzęcego. To specyficzny typ okładzin, który ma wiele zalet użytkowych.

Czyszczenie wykładziny bawełnianej

Cena 10 zł/m2

bawełnianych

Czyszczenie wykładziny egzotycznej

Cena 10 zł/m2

Od lat modne są podłogi z egzotycznych gatunków drzew. Są one traktowane jak coś luksusowego, co może wzbudzać zachwyt. Podobnie jest z wykładzinami z włókien egzotycznych.

Czyszczenie wykładziny jutowej

Cena 10 zł/m2

Żeby zamówić naszą usługę odświeżania wykładzin jutowych, po prostu zadzwoń lub napisz do nas wiadomość. Przedstawimy naszą ofertę

Czyszczenie wykładziny kokosowej

Cena 10 zł/m2

Może się tak zdarzyć, że na wykładzinie kokosowej nie będzie widać zabrudzeń. Jej naturalne kolory dobrze zlewają się z codziennym brudem.

Czyszczenie wykładziny nylonowej

Cena 10 zł/m2

Wykładziny nylonowe są popularne ze względu na swoje liczne zalety. Włókno, które tworzy ich runo, jest wyjątkowo trwałe, niełamliwe i sprężyste. Jest wytrzymałe, więc nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Nie wyciera się zbyt szybko.

Czyszczenie wykładziny poliestrowej

Cena 10 zł/m2

Włókna poliestrowe mogą być wykorzystywane do tworzenia runa wykładziny. Wykładziny poliestrowe nie są zbyt wytrzymałe. Szybko się ścierają, więc nie powinno się ich stosować w bardzo uczęszczanych miejscach.

Czyszczenie wykładziny scenograficznej

Cena 10 zł/m2

Pranie wykładzin estradowych i scenograficznych może mieć różne oblicza, wiele zależy od zaleceń samego producenta.

Czyszczenie wykładziny eventowej

Cena 10 zł/m2

Czyszczenie wykładzin targowych / eventowych to jedyny sposób na to, by przedłużyć ich żywotność i poprawić wygląd.

Czyszczenie wykładziny kukurydzianej

Cena 10 zł/m2

Sorona powstaje między innymi z glukozy otrzymanej ze skrobi kukurydzianej. To ona jest dodatkiem do biopolimeru, który ma wiele zalet użytkowych.

Czyszczenie wykładziny wełnianej

Cena 10 zł/m2

Wełna to piękny, w pełni naturalny materiał. Jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi surowców na tkaniny. Ma mnóstwo cech, które sprawiają, że doskonale nadaje się na wykładziny.

Czyszczenie wykładziny dla alergików

Cena 10 zł/m2

W przypadku prania wykładzin antyalergicznych najważniejsze jest pozbycie się tego, co może uczulać.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Podgórze, Dębniki, Łagiewniki, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.