Czyszczenie wykładzin dywanowych - 10 zł/m2

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było bezpieczne. Zwłaszcza dom powinien być bezpieczny pod każdym względem. Dotyczy to również przebywania w odpowiednich warunkach, o które w pokoju dziecinnym nie łatwo.. Czyste i zadbane dają poczucie komfortu. Podobnie jak z dywanami, aby utrzymać higienę i zachować świeżość wykładziny zaleca się jej systematyczne czyszczenie.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny dywanowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny dywanowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny dywanowej napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny dywanowej?

W cenę czyszczenia wykładziny dywanowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny dywanowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa wykładziny dywanowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny dywanowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny dywanowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny dywanowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny dywanowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny dywanowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny dywanowej?

Czyszczenie wykładziny dywanowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny dywanowej runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny dywanowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Czy można czyścić wykładziny w pokoju dziecięcym?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było bezpieczne. Zwłaszcza dom powinien być bezpieczny pod każdym względem. Dotyczy to również przebywania w odpowiednich warunkach, o które w pokoju dziecinnym nie łatwo. Zazwyczaj, znajdują się w nim liczne pluszaki, poduszki, zasłony oraz dziecięce wykładziny podłogowe. Wszystkie one gromadzą drobnoustroje, które mogą okazać się chorobotwórcze. Kurz, pył i smog w Krakowie dają się we znaki. Często wywołują alergię, która może przerodzić się w astmę. Pluszaki i zasłony można po prostu regularnie wrzucać do pralki, ale co z wykładziną? Ona przecież nie zmieści się do żadnego bębna.

Czy można wyprać wykładzinę podłogową dla dziecka?

Pewnie, że tak!

Nie tylko można ją wyczyścić, ale nawet trzeba. Na wykładzinie podłogowej w pokoju dziecinnym zbierają się zanieczyszczenia, które mogą okazać się groźne dla zdrowia. Nie mówimy tu tylko o kurzu, który wniknął tak głęboko między włókna wykładziny, że nie sposób wydostać go odkurzaczem. Do tego dochodzą też roztocza, które żywią się martwym naskórkiem. Zagrożenie mogą też stanowić zanieczyszczenia wnoszone na podeszwach butów. Nawet jeśli nie wchodzisz do pokoju dziecinnego w obuwiu prosto z ulicy, to i tak możesz przynosić ze sobą zabrudzenia z innych części domu. Jeżeli masz w domu zwierzaka, to z całą pewnością jego sierść znajduje się też na wykładzinie dziecka. Pewnie też wiesz, że zabawy malucha często powodują dodatkowe zabrudzenia. Rysowanie pisakami czy kredą to świetna rozrywka, ale też ryzyko dla wszystkiego w pobliżu kartki. O rozlanych napojach to już nawet nie wspomnę… Starczy, że one same nie dają o sobie zapomnieć, a plamy są świetną pożywką dla bakterii.

Czy to bezpieczne?

Pranie wykładziny do pokoju dziecięcego musi być bezpieczne. W tym wyjątkowym wypadku bezpieczeństwo stawia się, nawet wyżej od widocznej skuteczności. Wykonujemy pranie metodą ekstrakcyjną z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych. Są one produktami renomowanych firm oraz zostały opracowane wyłącznie po to, by czyścić nimi tapicerki, oraz wykładziny dla maluchów. Co ważne, ich działanie jest łagodniejsze i mniej inwazyjne niż w przypadku tradycyjnych preparatów. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii, a maluszek może spokojnie bawić się na odświeżonej wykładzinie. Oczywiście, trzeba poczekać aż do jej całkowitego wyschnięcia. Wtedy, efekt czyszczenia utrzyma się dłużej.

Zlecając czyszczenie wykładziny dywanowej, otrzymujesz dobrze wykonaną usługę i nie musisz zajmować się sprzętem, doborem środków. Wykładziny dywanowe czyścimy metodą ekstrakcyjną oraz używamy przeznaczonych do tego celu atestowanych środków.

Dlaczego metoda ekstrakcyjna?

Metoda ta zalicza się do dogłębnych metod czyszczenia, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia z wnętrza wykładziny dywanowej. 
Ta metoda prania wykładzin jest powszechnie stosowana w pokojach dziecinnych. Wynika to z faktu, że stosowane w niej środki chemiczne nie pozostawiają po sobie żadnych osadów. Ich brak oznacza większe bezpieczeństwo malucha, który nie jest narażony na kontakt z pozostałościami brudu i powodującej alergie chemii. Profesjonalna maszyna nie tylko rozpyla środki, ale też zasysa je wraz z zanieczyszczaniami. Czyszczenie wykładziny dziecięcej tą metodą oznacza dotarcie do najgłębszych warstw runa wykładziny. Żaden odkurzacz i szczotka nie byłyby w stanie tego zrobić.

Czy mycie wykładziny podłogowej w pokoju dziecięcym jest skuteczne?

Jeśli chodzi o usunięcie drobnoustrojów to z całą pewnością tak. Po wyczyszczeniu dziecinnej okładziny dywanowej jest ona higieniczna i bezpieczna pod kątem sanitarnym. Jeśli chodzi o usunięcie plam, to trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie można usunąć przy pierwszym podejściu. Zdarza się, że zabieg trzeba powtarzać kilka razy. Plamy z owoców, czy z farb mogą być wyjątkowo uciążliwe. Zwłaszcza jeśli są to stare zabrudzenia, które zostały wcześniej zadeptane. Jeżeli zdarzy się mały wypadek i powstanie taka plama to najlepiej jest jak najszybciej wezwać fachowców, którzy ją usuną. Warto też zauważyć, że wypranie dziecięcej wykładziny nie naprawi jej uszkodzeń mechanicznych. Ze wduszoną we włókna plasteliną, czy dziurą wyciętą nożyczkami trzeba będzie się po prostu pogodzić albo wymienić dywan. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że czyszczenie wykładziny w pokoju dziecięcym sprawi, że będzie się ona prezentowała zdecydowanie lepiej. Będzie wyglądać bardziej estetycznie, a jej kolory będą bardziej nasycone.

Profesjonalne pranie czy na własną rękę?

Pewnie zastanawiasz się, czy fachowcom od czyszczenia okładzin można zaufać. Jeżeli zależy Ci na tym, by wykładzina w pokoju dziecka była wyprana dobrze, to nie ma nad czym się wahać. Renomowane firmy czyszczące wykładziny korzystają wyłącznie ze sprawdzonych środków chemicznych. Czerpią też ze swojego bogatego doświadczenia i wiedzą, które substancje mogą powodować reakcje alergiczne, a które nie. Sztuką jest też dobranie właściwej metody w zależności od rodzaju wykładziny.  Czasem pielęgnacja jest wyjątkowo wymagająca, ponieważ pod uwagę trzeba brać strukturę i miękkość dywanu. Pranie nie może wpłynąć na nią negatywnie. W pokojach dziecięcych często też znajdują się wykładziny z rysunkiem dróg i miast. To bardzo popularny wzór, który kochają wszystkie maluchy. Z racji na mnogość barw, regeneracja tych wykładzin jest szczególnie trudna. Chodzi przecież o to, by wydobyć ich nasycenie, ale tak by nie doszło do przeniesienia koloru. Trzeba też pamiętać, że fachowcy korzystają z profesjonalnego sprzętu, który jest dedykowany do prania wykładzin podłogowych.

Jak często czyścić wykładzinę domową?

Pomimo tego, że wykładzina może wydawać się czysta, nie znaczy to, że jest ona wolna od różnego rodzaju nieczystości, bakterii i roztoczy, które będąc we włóknach wykładziny, rozmnażają się w zastraszającym tempie. Tradycyjne odkurzanie nie uwolni nas od tego problemu. Każdy z nas chciałby cieszyć się czystą i higieniczną wykładziną. Wykonując czyszczenie wykładziny dywanowej, bez problemu można to osiągnąć. Podczas tego procesu niewidoczne dla oka bakterie, roztocza oraz pozostałe nieczystości zostają usunięte z włókien wykładziny. Aby zachować bezpieczny poziom czystości, zaleca się co najmniej raz w roku przeprowadzać dogłębne czyszczenie wykładziny. Natomiast najbardziej eksploatowane powierzchnie powinny być czyszczone co najmniej kilka razy w roku. Dzięki systematycznemu czyszczeniu oprócz higienicznych aspektów poprawie ulega również wygląd wykładziny, a co za tym idzie korzystanie z niej, jest bardziej komfortowe.

Przebywanie w pomieszczeniach, w których dbamy o czystość, sprawia nam przyjemność, jesteśmy bardziej efektywni i wypoczęci.

O czym muszę wiedzieć, zanim zamówię usługę?

Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnego czyszczenia wykładzin w pokoju Twojego dziecka, koniecznie przygotuj podstawowe informacje. Jeśli to możliwe to sprawdź metkę na wykładzinie i upewnij się, z czego została wykonana. Jeśli nie masz takiej możliwości, to po prostu zrób zdjęcie i podeślij je do firmy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu fachowiec sam doprecyzuje, jaki masz rodzaj wykładziny. Dobrze też, jeżeli będziesz w stanie określić orientacyjne wymiary wykładziny. Ta informacja umożliwi dokładniejsze określenie czasu wykonywania czyszczenia dziecinnej wykładziny oraz ułatwi jego wycenę. Jeśli na wykładzinie znajdują się jakieś plamy, które mogą być wyjątkowo uporczywe, to uprzedź o tym. Dzięki temu fachowcy wyposażą się w pełną gamę środków do walki z plamami.

Umów się na czyszczenie wykładziny dywanowej i ciesz się na nowo jej czystością i świeżością.

Dopytaj o naszą usługę - gwarantujemy Tobie rzetelność

 • Używamy: Tenzi, Kärcher, Tersus, Prosan, Chemspec, Alcodor, Ecofloor, Pramol, Prochem ...
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Podgórze, Ruczaj, Dębniki, Łagiewniki, Ludwinów, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.