Czyszczenie narożnika - 120 zł/szt.

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Eleganckie i komfortowe narożniki cieszą nasze oko i pomagają nam się zrelaksować.
By było to możliwe, ich tapicerka musi być czysta i zadbana.


Aby utrzymać w dobrym stanie narożnik, warto go systematycznie czyścić. Dzięki temu dłużej będzie nam służył. Usługę czyszczenia narożnika wykonujemy metodą ekstrakcyjną dedykowanymi do tego środkami.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie narożnika?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie narożnika. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia narożnika?

W cenę czyszczenia narożnika wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu narożnika roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z narożnika daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia narożnika.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem narożnika jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
  1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
  2. Czym jest poplamione?
  3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
  4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie narożnika daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania narożnika. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu narożnika okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie narożnika?

Czyszczenie narożnika działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu narożnika obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Narożnik – piękny czy brudas?

Narożniki to bardzo modny typ mebla tapicerowanego. Pozwalają na doskonałe wykorzystanie przestrzeni, więc w wielu miejscach z powodzeniem zastępują klasyczne sofy i kanapy. Wyglądają na luksusowe i umożliwiają odpoczynek kilku osób w jednym czasie. Jak można by ich nie lubić? Są imponujące i praktyczne równocześnie. Niestety, wszystkie meble, które są intensywnie użytkowane, wymagają równie intensywnej pielęgnacji. Jak zadbać o narożnik, by zdobił pomieszczenie, a nie je szpecił? Jak sprawić by nie był brudasem?

Codziennie i po trochu

Kluczem do sukcesu jest regularna pielęgnacja tapicerki. Pamiętaj, że wygodniej jest podejmować często drobny wysiłek niż raz na jakiś czas stawiać sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Z dbaniem o czystość w domu czy w biurze jest dokładnie tak samo. Lepiej sprzątać często po trochu niż raz do roku organizować wielkie porządki. Narożnik może być tego przykładem. Podstawą pielęgnacji tego mebla powinno być odkurzanie. Wiele osób o tym zapomina, ale w meblach z siedziskami często gromadzą się zabrudzenia, które są związane z ich użytkowaniem. Ludzie kruszą na nie w czasie jedzenia, wylewają napoje, czy też po prostu gubią rzeczy noszone w kieszeniach. Bardzo często między poduszkami narożnika można znaleźć monety lub inne drobiazgi. Czasem zdarzają się nawet telefony. Regularne odkurzanie pomoże pozbyć się tego wszystkiego, co może zalegać na tapicerce. W ten sposób można też usunąć resztki pokarmów oraz naskórek, które mogą być doskonałą pożywką dla bakterii. W ten sposób niszczy się ich środowisko do życia, więc tym samym ogranicza się ich rozwój. Ma to realny wpływ na higienę i antyalergiczność rogówki.

Jak często?

Częstotliwość odkurzania powinna być dość duża. Najlepiej by było ono przeprowadzane przynajmniej raz w tygodniu, a przy wyjątkowo intensywnym użytkowaniu nawet częściej. Dodatkowe odkurzanie z całą pewnością nie zaszkodzi, bo w żaden sposób nie może zniszczyć tapicerki narożnika. Warto to robić po to, by go nie zaniedbać. Ta czynność trwa tylko kilka minut, więc dobrze jest zaplanować wygospodarowanie ich. Można nawet umieścić ją w grafiku zadań pracowników.

Konstrukcja

Narożnik ma też konstrukcję, która wymaga pielęgnacji. Jej większość nie jest widoczna, ale schowana pod tapicerką. Tymi elementami nie trzeba się przejmować, bo z pewnością są dobrze zabezpieczone. Czyścić należy te części, które są narażone na zabrudzenia. Najczęściej są to nóżki. Dobrze jest przecierać je wilgotną szmatką z delikatnym detergentem. Wyjątkiem są nóżki z prawdziwego drewna. Do ich pielęgnacji najlepsze będą preparaty, które w składzie mają woski. Dzięki nim drewno będzie pięknie błyszczeć oraz zostanie dodatkowo zabezpieczone przed wnikaniem cieczy i nowych zabrudzeń do wnętrza jego struktury. Nie ma reguły, jak często powinno się to robić. Najlepszym rozwiązaniem jest działanie w zgodzie z własnymi potrzebami. Często w zimie, częstotliwość sprzątania jest większa. Jest to spowodowane wnoszeniem do wnętrza pomieszczenia błota pośniegowego i śniegu. Roztapiają się, a woda tworzy nieestetyczne kałuże, które stanowią zagrożenie nie tylko dla nóżek, ale też dla tapicerki narożnika. Łatwo wtedy o powstanie plam, które trzeba będzie z rogówki sprać.

Pranie trudnych tapicerek

Kolejny etap pielęgnacji to pranie narożnika. Jak się je przeprowadza? Zależy to od rodzaju tapicerki. Alcantara (inaczej alkantara lub sztuczny nubuk), naturalna skóra, czy zamsz wymagają zupełnie innej opieki niż pozostałe tkaniny. Przykładowo niezabezpieczona impregnatem alkantra bardzo łatwo wchłania wszystkie zabrudzenia. Wpija je jak gąbka, więc wnikają głęboko w jej strukturę i prawie nie ma możliwości, by je usunąć, gdy już wyschną. Najlepiej jest, więc usuwać je na bieżąco szmatką z płynem do mycia naczyń. Przy czyszczeniu narożnika z alcantry nie można sobie pozwolić na przemoczenie tapicerki. Nie można też trzeć jej zbyt mocno, bo materiał się zmechaci. Co ważne, narożniki z alkantry można czyścić metodą ekstrakcyjną, ale powinien to robić prawdziwy fachowiec. W tym przypadku niezwykle ważne jest wyczucie, które nie dopuści do przemoczenia materiału obicia. Wyczucie to jest po prostu kwestią doświadczenia. Z kolei tapicerki na skórzanych narożnikach nie powinny być czyszczone wodą. Najlepiej wyglądają, gdy są czyszczone preparatem z dużą zawartością olejków lub nawet samymi olejkami. Dzięki nim skóra pozostaje elastyczna i miękka. Co ważne, preparaty te nakłada się po prostu ściereczką. Nie powinno się w tym celu używać żadnych urządzeń. Mogłyby po prostu okazać się zbyt agresywne dla skóry.

Dogłębne pranie

Są też tapicerki narożników, które bez obaw można poddawać działaniu czyszczenia ekstrakcyjnego. To wyjątkowa metoda, której celem nie jest wyłącznie pielęgnacja materiału, ale też bardzo dokładne jego wyczyszczenie. Środki piorące wnikają w niej bardzo głęboko w strukturę tkaniny, więc jest wykorzystywana do dezynfekcji wielu przedmiotów. Czyszczenie to jest procesem, który składa się z kilku etapów. Najpierw narożnik dokładnie się odkurza i spryskuje presprayem. To roztwór środka piorącego, którego zadaniem jest rozpuszczenie zabrudzeń. Co ważne, nie przecieka on do wnętrza obicia, ale wiąże brud na powierzchni i nie przepuszcza go dalej. Prespray powinien zostać mocno wtarty w tapicerkę. Najlepiej robi się to ręczną szczotką z naturalnego i niebarwiącego włosia. Pozwala ona na dotarcie nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Później, wystarczy już tylko użyć specjalnego odkurzacza piorącego. Z dużą mocą zasysa zawiesinę brudu i presprayu, a następnie płucze materiał czystym roztworem środka piorącego. Czynność ta jest powtarzana, aż narożnik będzie wystarczająco czysty. Taki sposób regeneracji najlepiej sprawdza się w przypadku rogówek z tapicerką przepuszczającą wodę. Oczywiście, po takim zabiegu tapicerka będzie wilgotna i nie wolno na niej siadać. W zależności od warunków panujących w pomieszczeniu suszenie może mieć różną długość. Najczęściej trwa ono około czterech godzin. W przypadku mebli, które stoją w zakładach pracy warto, więc zdecydować się na przepranie narożnika w piątek wieczorem. Dzięki temu, w poniedziałek będzie już na pewno suchy.

Skąd wiedzieć jaka metoda będzie najlepsza?

Jeśli nie zajmujesz się zawodowo czyszczeniem narożników, to wcale nie musisz tego wiedzieć. Zaproponowanie najlepszej dostępnej metody oraz dobór właściwych preparatów do prania to obowiązek fachowca. Potrzebna jest do tego wiedza i doświadczenie. My, zdobywamy je już od 2005 roku. Nic nie jest w stanie zastąpić praktyki, którą zdobyliśmy przez te lata. Uzupełniamy ją znajomością nowinek branżowych, więc zawsze możemy zaproponować rozwiązania najkorzystniejsze dla tapicerki.

Czy będzie czysto?

Narożniki odświeża się właśnie po to, by były czyste. Chodzi o to, by w miarę możliwości wyglądały one znów jak nowe. Z jednej strony jest to poprawa warunków higienicznych. Piorąc tapicerkę, usuwa się też drobnoustroje chorobotwórcze, owady, pasożyty, czy ludzki pot. Z drugiej strony jest to poprawa warunków estetycznych. Bardzo często okazuje się, że w trakcie używania narożnika jego prawdziwy kolor przestał być widoczny. Może wydawać się bardziej szary lub brązowy. Jest to warstwa kurzu i zabrudzeń, których nie sposób uniknąć. Biorąc pod uwagę, że nawet siadanie w dżinsach może zmienić oryginalny kolor tapicerki, łatwo zrozumieć, że nawet zadbane meble mogą być brudne.

Czy każda plama zejdzie?

Wspomniane wyżej zabarwienia od spodni powinny zejść. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, czy każda plama zniknie po pierwszym praniu narożnika. Dużym ułatwieniem jest, jeśli wiadomo, co jest przyczyną zabrudzenia. Wtedy łatwiej jest dobrać właściwy preparat do usunięcia go. Przykładowo tłuste plamy usuwa się za pomocą tłustych środków piorących. Są też plamy, których po prostu nie da się usunąć w żaden sposób. Jeżeli na tapicerkę wylał się zmywacz do paznokci z acetonem, to najprawdopodobniej w tym miejscu nie powstała plama, a odbarwienie, którego nie można zmyć.

Co zrobić, gdy coś się wyleje?

Plamę najlepiej jest zetrzeć od razu białym ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką. Najlepiej jest ją przyłożyć na chwilę i docisnąć, tak by wchłonęła wilgoć. Dzięki temu, zabrudzenie nie powinno wniknąć w głębsze warstwy tkaniny obiciowej. Niestety, jeśli to nie rozwiązało problemu w całości i plama powstała, to trzeba skontaktować się z fachowcami od odświeżania narożników. Lepiej nie próbować żadnych domowych sposobów ani środków chemicznych z supermarketów. Mogą one być nieodpowiednie do stosowania na tym konkretnym rodzaju tapicerki. Należy też pamiętać, że niewprawne pranie narożnika może pogorszyć jego stan. W skrajnych przypadkach może nawet być przyczyną zniszczenia mebla.

Czy można wyprać tylko część?

Narożniki składają się z części głównej – siedziska, oparcia i podłokietników. Zazwyczaj są też wyposażone w dodatkowe poduszki. Rogówki rozkładane mają też ukrytą część przeznaczoną do spania. Teoretycznie można by wyczyścić tylko fragment tapicerki, a reszty po prostu nie ruszać. Nie praktykuje się jednak takiego rozwiązania. Jeśli zostanie wyprana tylko część siedziska, np. połowa z największymi plamami, to będzie miała ona zupełnie inny kolor niż reszta narożnika. Może powstać wyraźna linia oddzielająca strefę brudną oraz doczyszczoną połowę narożnika. Bezpieczniej jest, więc od razu zająć się każdym elementem. Wyjątkiem jest część przeznaczona do spania. Jeżeli nie jest ona wyciągana zbyt często lub w ogóle, to nie ma potrzeby jej częstego odświeżania.

Gdzie stawia się narożniki?

Rogówki to meble, które wydajnie wykorzystują przestrzeń. Z tego powodu nadają się nawet do mniejszych pomieszczeń. Zazwyczaj mają funkcję rozkładania, więc można wykorzystywać je do spania. Stawia się je w poczekalniach u lekarzy, prawników, psychologów. Często też są w gabinetach medycyny estetycznej lub u stomatologa. Stoją w biurach i pokojach nauczycielskich. Rzadziej – w pokojach socjalnych dla pracowników. Bardzo często są w pokojach do wynajęcia oraz zwykłych mieszkaniach. Ich koszt jest niewiele wyższy niż w przypadku tradycyjnej kanapy, a zapewniają więcej miejsc siedzących. Często stoją też w restauracjach i kawiarniach, bo goście lubią siadać blisko siebie. To buduje intymną, romantyczną atmosferę. Atutem narożników jest okazały wygląd, którym dominuje wnętrze. Z tego powodu narożniki są uwzględniane we wielu nowoczesnych projektach aranżacji wnętrz.

Szczególny nacisk na higienę

Zastanawiasz się pewnie, czy narożnik stojący w domu trzeba czyścić częściej niż ten, który stoi w firmie. Nie ma zasady, która wskazywałaby na to, gdzie powinno się stawiać większy nacisk na higienę. Meble ustawiane w firmach są każdego dnia dotykane przez wiele różnych osób. Czasem, nawet siadają bez ściągania kurtek. Wnoszą na nich zanieczyszczenia z ulicy, np. cząsteczki pyłków roślinnych czy pyłów smogowych. Żaden oczyszczacz powietrza nie da rady ich usunąć, gdy już zostaną wtarte w tapicerkę. Są też zabrudzenia przenoszone na dłoniach. Wszystko to daje mieszankę, którą dobrze jest usunąć z tapicerki narożnika, zanim stanie się groźna dla zdrowia.

Profesjonalny wygląd

Nie można też pomijać kwestii estetycznych. Czysty, zadbany narożnik to dobra wizytówka firmy. Wyobraź sobie, że Twoi klienci mają siadać na meblu, który lepi się od brudu. Albo ma bardzo podejrzany kolor. A może ma wyraźne zacieki? Czy spodoba im się taki narożnik? Czy poczują się na nim swobodnie i będą chcieli wracać do Twojej firmy? To mało prawdopodobne. W siedzibie przedsiębiorstwa należy dbać o prestiż i wygląd. Każdy szczegół wystroju się liczy. Brudna, zaniedbana kanapa może całkowicie zdominować wszystkie inne doświadczenia. Klient nie zapamięta pomieszczenia świeżo po remoncie ani ozdobnych ram z dyplomami. Zapamięta za to ten wstrętny narożnik, na którym brzydził się usiąść. Tylko od Ciebie zależy, czy tak będzie naprawdę. Możesz też zadbać o regularne pranie narożnika i sprawić, że klient zapamięta świeżość i przytulność panującą w Twoim lokalu.

Zapytaj o naszą usługę - oferujemy Ci profesjonalizm

  • Używamy: Kärcher, Prochem, Ecofloor, Prosan, Alcodor, Tenzi, Chemspec, Tersus, Pramol ...
  • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
  • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
  • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
  • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
  • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
  • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
  • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
  • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
  • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, Podwawelskie, Podgórze, Borek Fałęcki, Łagiewniki, Ruczaj, most Grunwaldzki, Dębniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Opinie

★★★★★
Nigdy wcześniej nie czyszczony narożnik w holu firmy. Wyglądał jak dawno zapomniany gruchot na parkingu. Porzucony obiekt przestał straszyć wchodzących na piętro. Doczyszczono, zaimpregnowano i uratowano nasz honor oraz oszczędzono nam walk z najemcą! Dziękujemy! Aleksander
★★★★★
Podjeli się czyszczenia dość zabrudzonych i "zmęczonych" narożników w restauracji. Początkowo wg. ustaleń wiele plam miało nie zejść ale całe szczęście 90% z nich zmyło się. Fachowo wypucowane w dogodnych dla nas godzinach. Siedzenia jednak psuły klimat w lokalu. Teraz jest przyjemniej i cały lokal zyskuje. Gorąco pozdrawiam!Barbara
★★★★★
Firma czyściła narożniki w klubie. Bardzo szybko doczyszczono dość zabrudzone obicia. Rzetelna firma i konkretni ludzie. Wszystko zrobiono jak należy. Polecam.Paweł
Zagłosuj: