Czyszczenie wykładzin przemysłowych - 5 zł/m2

Wykładziny przemysłowe są bardzo chłonne i odporne na zabrudzenia. Przeważnie stosuje się je na wejściach i głównych ciągach komunikacyjnych trochę w roli wycieraczki – mają przejmować całe zabrudzenie przed wejściem do głównego pomieszczenia. Wykładziny te są czyszczone metodą ekstrakcyjną dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty czyszczenia. Po czyszczeniu wykładzina przemysłowa potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny przemysłowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny przemysłowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny przemysłowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny przemysłowej?

W cenę czyszczenia wykładziny przemysłowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny przemysłowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny przemysłowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny przemysłowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny przemysłowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny przemysłowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny przemysłowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny przemysłowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny przemysłowej?

Czyszczenie wykładziny przemysłowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny przemysłowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny przemysłowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Czy można wyprać wykładzinę przemysłową?

Jeżeli w siedzibie Twojej firmy, znajdują się wykładziny podłogowe, to na pewno wiele razy zastanawiałeś się jak utrzymać je w doskonałej czystości. To bardzo trudne zadanie, które przysparza wielu problemów nawet doświadczonym przedsiębiorcom. Wykładziny przecież nie wrzuci się do pralki, a samo odkurzanie nie daje zadowalających efektów. To przecież czyszczenie tylko zewnętrznej warstwy wykładziny, a brud zalega głębiej. Co można zrobić, żeby rozwiązać ten problem? Zgłosić się do fachowców!

Gdzie można znaleźć wykładziny przemysłowe?

Nie dajcie się zmylić nazwie – okładziny przemysłowe wcale nie są stosowane na halach przemysłowych, czy w dużych zakładach produkcyjnych. Ta nazwa obejmuje wytrzymałe okładziny, których używa się w biurach przy halach produkcyjnych, czy do pokrycia podłóg korytarzy lub innych ciągów komunikacyjnych. Nadają się do miejsc szczególnie intensywnie uczęszczanych. Nie wycierają się zbyt szybko, bo są wytrzymałe. Są stosunkowo odporne na zabrudzenia, ale mimo to wymagają czyszczenia. To wykładziny o dość krótkim włosiu. Bardzo często barwę okładziny przemysłowej dobiera projektant wnętrz, więc utrzymanie właściwego odcienia i nasycenia koloru jest bardzo pożądane. Dzięki temu wykładzina pasuje do ogólnej koncepcji wystroju. Jednak, żeby cieszyć się nią przez lata, trzeba pamiętać o jej prawidłowej regeneracji.

Dlaczego trzeba czyścić wykładziny techniczne?

Ten szczególny rodzaj okładzin jest wystawiony na wyjątkowo ciężkie warunki funkcjonowania. Pracownicy chodzą po nich w brudnym obuwiu, czasami odkładają na nie zabrudzone narzędzia. Czasem używają też wózków, których kółka pozostawiają po sobie brzydki, czarny ślad. Szczególnie uciążliwa jest jesień i zima, kiedy do środka pomieszczeń dostaje się błoto i śnieg. Pozostawiają po sobie wyjątkowo nieestetyczne ślady, które trudno usunąć. Do tego dochodzi jeszcze smog. Kraków niestety jest jednym z miast w czołówce miejsc o najwyższym stężeniu pyłów unoszonych. Dostają się one do pomieszczeń i osadzają na wszystkim, co znajduje się wewnątrz budynku. Substancje zawarte w tych pyłach są wdychane przez ludzi i osadzają się w drogach oddechowych. W konsekwencji mogą one poważnie upośledzić układ immunologiczny człowieka. Z tego powodu, należy dbać o regularne odświeżanie wykładzin przemysłowych. Trzeba też pamiętać, że w okresie grzewczym jest ono po prostu niezbędne. Wykładziny z czasem mogą stać się źródłem nieprzyjemnego zapachu. Pranie okładzin przemysłowych może zniwelować ten problem.

Czy takie odświeżanie podług technicznych jest trudne?

Z perspektywy zleceniodawcy – zdecydowanie nie. Wystarczy zadzwonić po fachowców, podać wszystkie dane niezbędne do wykonania zlecenia i umówić się na konkretny termin. Najlepiej, by był on poza godzinami pracy firmy. Dzięki temu wykładziny będą miały czas, żeby spokojnie wyschnąć. Wtedy, efekt czyszczenia okładzin przemysłowych utrzyma się dłużej. Najlepiej jest umówić się na termin czyszczenia wykładziny przemysłowej tuż przed weekendem. Doskonały będzie piątek wieczór, kiedy fachowcy nie będą przeszkadzać w normalnej pracy firmy lub urzędu. Równocześnie, wyczyszczone wykładziny bez trudu wyschną do poniedziałku. Co ważne, wyschną w sposób naturalny, który nie zaszkodzi ich strukturze splotu. Wymuszone suszenie niesie ze sobą ryzyko użycia zbyt wysokiej temperatury, która może pogorszyć stan wykładziny. Później trzeba tylko otworzyć fachowcom i pozwolić im działać. Nie brzmi zbyt uciążliwie, prawda?

A co z wycieraczkami wejściowymi?

Szczególnym rodzajem wykładziny przemysłowej są wycieraczki. Na pierwszy rzut oka mogą przypominać elegancki dywanik, ale są one stworzone do prawdziwych zadań specjalnych. Mają zabezpieczać dalsze pomieszczenia przede wszystkim, co może zostać wniesione na podeszwach butów. Co za tym idzie, wycieraczki te są wyjątkowo brudne. Jednak znajdują się w takim miejscu, że każda osoba wchodząca do pomieszczenia zwróci uwagę na ich stan. Trzeba, więc o nie dbać tak samo, jak o własną wizytówkę. Na szczęście, wycieraczki wejściowe można regenerować metodą ekstrakcyjną tak samo, jak wykładziny przemysłowe. To metoda, która pozwala na dojście do najgłębszych warstw runa wykładziny. Pozwala to na usunięcie nawet tych zabrudzeń, które zostały już wcześniej zadeptane.

Niełatwy temat

Czyszczenie wykładzin przemysłowych jest prawdziwym wyzwaniem. Wymaga wiedzy i doświadczenia fachowców. Do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz sprawdzone środki chemiczne. Korzystamy z preparatów renomowanych firm, takich jak: Prochem, Tersus, Tenzi, Prosan Plus, Alcodor, Ecofloor Fresh, Pramol i Chemspec. Każdy z nich ma swoją kartę charakterystyki, dzięki której doskonale wiemy, kiedy jakiego użyć, by osiągnąć najlepsze efekty.

Dlaczego to takie ważne?

Jak już wspomniano, wykładziny podłogowe przemysłowe są wyjątkowo narażone na zabrudzenia. Wiele tych plam ciężko jest usunąć. Niektóre z nich trzeba potraktować kolejno kilkoma różnymi środkami. Ogromnym ułatwieniem jest wiedza na temat źródła plamy. W końcu chodzi o to, by środki piorące wykładzinę przemysłową rozpuściły brud, ale nie naruszyły struktury splotu. Oczywiście, nie wszystkie wykładziny są do uratowania przez fachowców. Uszkodzenia mechaniczne, np. ślady wypalone papierosem lub bardzo stare plamy niewiadomego pochodzenia nie zostaną usunięte przez żadnego specjalistę. Dlatego, im bardziej regularnie będziesz korzystać z czyszczenia wykładzin przemysłowych, tym lepsze efekty będziesz widzieć.

Czy warto dbać regularnie?

Zastanawiasz się pewnie, czy warto aż tak dbać o wykładzinę przemysłową. Masz milion spraw na głowie, a okładzina nie znajduje się na pierwszym miejscu listy priorytetów. Musisz jednak liczyć się z tym, że jeśli ją zaniedbasz, to może okazać się, że konieczna będzie jej wymiana. To dużo większe koszty i problemy niż w przypadku właściwej jej pielęgnacji. Dlatego już dziś zarezerwuj termin prania swoich wykładzin technicznych i na własne oczy zobacz, jak czyste mogą być.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Dopytaj o naszą usługę - oferujemy Ci doświadczenie

 • Używamy: Tenzi, Kärcher, Prochem, Tersus, Pramol, Alcodor, Chemspec, Ecofloor, Prosan ...
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.

Opinie

★★★★★
Czyszczono wykładzinę na backstage oraz scenę. Wszystko profesjonalnie, sprawnie i terminowo.Tomasz
★★★★★
Czyszczono pomieszczenia biurowe oraz wycieraczki wejściowe. Wyeliminowano wszystkie zabrudzenia. Kompetentna obsługa. Sprawnie i terminowo.Stanisław
Zagłosuj:

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Dębniki, Ludwinów, Łagiewniki, Podgórze, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Ruczaj, Borek Fałęcki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.