Porady

Czystość to podstawa, każdy dobrze o tym wie. Tylko jak poradzić sobie z zabrudzonym dywanem albo fotelem? Niewiele ludzi dobrze radzi sobie z czyszczeniem w warunkach domowych.

Takie zabiegi wiążą się z kilkugodzinnym wysiłkiem:

trzepaniem,
szczotkowaniem,
odkurzaniem,
szorowaniem różnymi chemikaliami,
a na koniec – żmudnym suszeniem.

A efekt końcowy? Nie zawsze jest taki jak zamierzony. Czasem mimo najlepszych chęci i kliku godzin ciężkiej pracy – jest jeszcze gorzej. Bądźmy szczerzy niektóre rzeczy trzeba „zrobić sposobem„. W tym dziale postaramy się zdradzić Wam kilka ciekawostek jak domowym sposobem można coś wyczyścić.

Czym czyścić dywany ?

Czym czyścić dywany ? Samodzielne czyszczenie dywanu – zarówno w przypadku proszku, jak i płynnych detergentów

Jak czyścić dywany? Podstawowa metoda

Aby wyprać dywan, przygotujmy zwykłą gąbkę lub średnio twardą szczotkę z wygodną rączką, a także mokrą szmatkę. Do ciepłej wody nalejmy trochę pieniącego płynu do prania dywanów.

Czyszczenie antyalergiczne

Aby populacja roztoczy nie rozmnażała się musimy zadbać o właściwe czyszczenie antyalergiczne – zwłaszcza w miejscach gdzie śpimy lub mamy bezpośrednią styczność.

Sprzęt do prania dywanów

W pierwszej nocie na tym blogu opisaliśmy metody czyszczenia dywanów przy pomocy gąbki lub zwykłej szczotki z uchwytem. Sprzęt do prania dywanów – czy to działa?

Żyjący dywan – roztocza, bakterie i grzyby

Roztocza, bakterie i grzyby… Żyjący dywan! Ręka w górę, komu nie zdarzyło się rozsypać okruszków na dywan, wylać na niego herbatę lub nanieść piach przyczepiony do podeszwy obuwia.

Jak usunąć plamę z coli

Usunąć plamę z Coca-Coli / Pepsi można zwykłą, zimną wodą. Aby rozpuścić zaschnięte plamy, przed praniem tkaninę wystarczy namoczyć w gazowanej

Jak usunąć gumę do żucia?

Jak usunąć gumę do żucia? Gumę do żucia można łatwo usunąć domowymi sposobami. Wystarczy ją

Usuwanie resztek z naklejek

Na powierzchniach nie chłonących wilgoci i tłuszczy usuwanie resztek z naklejek jest bardzo proste. Wystarczy wacik lub papierowy ręcznik nasączyć

Jak dbać o dywan?

Jak skutecznie zadbać o dywan? Odpowiedź jest prosta – poprzez właściwą pielęgnację. Na szczęście czyszczenie dywanu domowymi metodami nie jest szczególnie uciążliwe.

Strona używa plików Cookie oraz ma zainstalowane Google Analytics, Google AdWords, ... Więcej