Porady

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Czystość to podstawa, każdy dobrze o tym wie. Tylko jak poradzić sobie z zabrudzonym dywanem albo fotelem? Niewiele ludzi dobrze radzi sobie z czyszczeniem w warunkach domowych.

Takie zabiegi wiążą się z kilkugodzinnym wysiłkiem:

trzepaniem,
szczotkowaniem,
odkurzaniem,
szorowaniem różnymi chemikaliami,
a na koniec – żmudnym suszeniem.

A efekt końcowy? Nie zawsze jest taki jak zamierzony. Czasem mimo najlepszych chęci i kliku godzin ciężkiej pracy – jest jeszcze gorzej. Bądźmy szczerzy niektóre rzeczy trzeba „zrobić sposobem„. W tym dziale postaramy się zdradzić Wam kilka ciekawostek jak domowym sposobem można coś wyczyścić.

Jak zadbać o higieniczne otoczenie dziecka, gdy na świecie szaleją wirusy?

Podstawą jest czyszczenie. To właśnie ono ma podstawowe działanie biobójcze. Woda i detergent mogą zdziałać cuda i usunąć dużo więcej niż tylko widoczny brud. Specjalistyczne środki takie jak RM735 ułatwiają dezynfekowanie dywanów, maskotek, kocyków, materacy, czy dziecięcych plecaczków.

Ozonowanie dywanów – czy to ma sens?

Ozon to silny utleniacz. W kontakcie z bakteriami lub wirusami po prostu niszczy ich ściany komórkowe. Niestety, nie wystarczy tylko wpuścić do pokoju ozon i odczekać kilku minut. Podstawą musi być dobre i dokładne czyszczenie z użyciem sprawdzonych środkach do dezynfekcji.

Czy dywan i tapicerkę można wyjałowić, aby usunąć wirusy?

Każdy chciałby mieszkać w bezpiecznych pomieszczeniach. Odkażanie zawsze powinno zacząć się od prania. Czyszczenie to podstawa usuwania bakterii i wirusów.

Jak pozbyć się plam po błocie?

W przypadku ubrań błoto możne zniknąć nawet przy pierwszym praniu. W przypadku dywanów i tapicerek sprawa nie jest już tak prosta.

Jak pozbyć się plam po piwie?

Świeże plamy można przetrzeć szmatką nasączoną octem, choć może się wtedy pojawić nieprzyjemny zapach.

Jak pozbyć się plam z perfum?

Rozlane perfumy powinno usunąć się jak najszybciej. Najlepiej jest dobrze wysuszyć je papierowym ręcznikiem, a następnie miejsce po plamie przemyć letnią wodą.

Jak pozbyć się plam z jagód?

Plamy z jagód powinno się zmywać sokiem z cytryny. Później wystarczy tylko przemyć ją wodą z mydłem.

Jak usunąć plamy z pasty do butów?

Pastę do butów usuwa się przy pomocy rozpuszczalnika. Kiedy będzie mniej widoczna, powinno się zmyć ją do końca spirytusem metylowym.

Jak usunąć plamę z pasty do zębów?

Najlepiej jest poczekać aż zaschnie. Twardą pastę można podważyć nożem, a pozostałość zmyć wacikiem nasączonym w płynie do demakijażu.

Jak usunąć plamy z trawy?

Sposobów na usunięcie plam z trawy jest wiele. Zabrudzenia można przecierać mlekiem, 70-procentowym alkoholem, sokiem z cytryny lub płynem do mycia naczyń.

Jak pozbyć się plam z obiadków dla dzieci?

Najlepiej jest używać domowej pasty z sody oczyszczonej z octem lub sody z sokiem z cytryny.

Jak pozbyć się sierści?

Najprostszą metodą jest systematyczne odkurzanie dywanów i tapicerek przy pomocy szczotek zbierających sierść.

Czym usunąć plamę z coli?

Plamę ze słodkich napojów takich jak kola najlepiej jest zmyć jeszcze zanim zaschnie. Powinno się do tego celu używać zimnej wody.

Co zrobić z plamą po soku pomidorowym?

Świeżą plamę można przetrzeć przekrojonym, surowym ziemniakiem. W przypadku starych i zaschniętych plam lepiej sprawdzi się gliceryna lub spirytus.

Jak pozbyć się plam z lakieru do paznokci?

Lakier do paznokci zmywa się rozpuszczalnikiem, czyli po prostu zmywaczem do paznokci. Wcześniej powinno się jednak zrobić próbę w niewidocznym miejscu i sprawdzić, czy zmywacz nie odbarwia włókien.

Jak pozbyć się plam niewiadomego pochodzenia?

Na takie plamy najlepiej sprawdzają się uniwersalne odplamiacze. W domowych warunkach można przygotować mieszankę z pasty do zębów i wody utlenionej.

Jak pozbyć się plam po musie owocowym?

Wiele zależy od składu musu owocowego. Najbezpieczniej jest usunąć jego nadmiar tak, by nie rozetrzeć plamy.

Jak pozbyć się plam po mleku?

Plamę trzeba jak najszybciej osuszyć ręcznikiem papierowym lub bawełnianą szmatką. Ślad po niej można przetrzeć szmatką nasączoną letnią wodą.

Jak wyprać kosz Mojżesza?

Jeśli Twój kosz Mojżesza jest wykonany z naturalnej wikliny, to w żadnym wypadku nie możesz czyścić go wodą.

Co zrobić, żeby wszyscy Twoi znajomi mówili: „Ale czysty dywan”?

Co zrobić, żeby wszyscy Twoi znajomi mówili: „Ale czysty dywan”? Podstawą jest częste odkurzanie. Dywan może nie mieć plam, ale czysty dywan nie ma też kurzu. Drugą bardzo ważną czynnością jest pranie. Trzeci element to ozonowanie.

Jak wyprać łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne można czyścić wilgotną szmatką nasączoną roztworem z wody i płynu do mycia naczyń.

Jak wyprać przyczepkę do roweru?

Przyczepki można czyścić miękką szczoteczką. Nakłada się nią roztwór z wody i płynu do mycia naczyń.

Jak wyprać kokon niemowlęcy?

Kokon powinno się prać w łagodnych detergentach. Temperatura prania powinna wynosić przynajmniej 60 stopni.

Jak wyprać poduszkę do karmienia?

Mniejsze poduszki można wyprać w pralce w temperaturze 40 do 60 stopni Celsjusza. Bawełnie nie powinna ona zaszkodzić, a jest wskazana do zabicia bakterii.

Czy mogę używać wody utlenionej do czyszczenia dywanu?

Wiele domowych sposobów na plamy uwzględnia użycie wody utlenionej. Jest ono dopuszczalne, ale trzeba wiedzieć, że woda taka może odbarwiać tkaniny.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, Łagiewniki, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Ruczaj, Podgórze, Dębniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.