Porady

Czystość to podstawa, każdy dobrze o tym wie. Tylko jak poradzić sobie z zabrudzonym dywanem albo fotelem? Niewiele ludzi dobrze radzi sobie z czyszczeniem w warunkach domowych.

Takie zabiegi wiążą się z kilkugodzinnym wysiłkiem:

trzepaniem,
szczotkowaniem,
odkurzaniem,
szorowaniem różnymi chemikaliami,
a na koniec – żmudnym suszeniem.

A efekt końcowy? Nie zawsze jest taki jak zamierzony. Czasem mimo najlepszych chęci i kliku godzin ciężkiej pracy – jest jeszcze gorzej. Bądźmy szczerzy niektóre rzeczy trzeba „zrobić sposobem„. W tym dziale postaramy się zdradzić Wam kilka ciekawostek jak domowym sposobem można coś wyczyścić.

Jak dbać o dywan?

Jak skutecznie zadbać o dywan? Odpowiedź jest prosta – poprzez właściwą pielęgnację. Na szczęście czyszczenie dywanu domowymi metodami nie jest szczególnie uciążliwe.

Usuwanie resztek z naklejek

Na powierzchniach nie chłonących wilgoci i tłuszczy usuwanie resztek z naklejek jest bardzo proste. Wystarczy wacik lub papierowy ręcznik nasączyć

Jak usunąć gumę do żucia?

Jak usunąć gumę do żucia? Gumę do żucia można łatwo usunąć domowymi sposobami. Wystarczy ją

Jak usunąć plamę z coli

Usunąć plamę z Coca-Coli / Pepsi można zwykłą, zimną wodą. Aby rozpuścić zaschnięte plamy, przed praniem tkaninę wystarczy namoczyć w gazowanej

Żyjący dywan – roztocza, bakterie i grzyby

Roztocza, bakterie i grzyby… Żyjący dywan! Ręka w górę, komu nie zdarzyło się rozsypać okruszków na dywan, wylać na niego herbatę lub nanieść piach przyczepiony do podeszwy obuwia.

Sprzęt do prania dywanów

W pierwszej nocie na tym blogu opisaliśmy metody czyszczenia dywanów przy pomocy gąbki lub zwykłej szczotki z uchwytem. Sprzęt do prania dywanów – czy to działa?

Czyszczenie antyalergiczne

Aby populacja roztoczy nie rozmnażała się musimy zadbać o właściwe czyszczenie antyalergiczne – zwłaszcza w miejscach gdzie śpimy lub mamy bezpośrednią styczność.

Jak czyścić dywany? Podstawowa metoda

Aby wyprać dywan, przygotujmy zwykłą gąbkę lub średnio twardą szczotkę z wygodną rączką, a także mokrą szmatkę. Do ciepłej wody nalejmy trochę pieniącego płynu do prania dywanów.

Czym czyścić dywany ?

Czym czyścić dywany ? Samodzielne czyszczenie dywanu – zarówno w przypadku proszku, jak i płynnych detergentów

Strona używa plików Cookie oraz ma zainstalowane Google Analytics, Google AdWords, ... Więcej