Czyszczenie dywanów z długim włosem typu Shaggy - 12 zł/m2

Dywany tego typu jak najbardziej mogą być czyszczone na mokro (metodą ekstrakcyjną). Jednak ze względu na swoją strukturę nie powinny być przemaczane – istnieje ryzyko „pofalowania” dywanu! Mimo szybkiego odsysania frędzle szybko chłoną wodę. Dlatego zachęcamy aby dywany Shaggy (z długim włosem) zostawiać w naszej siedzibie. Posiadamy suszarnię oraz odpowiednie warunki aby szybko wyczyścić i wysuszyć dywan.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie dywanu shaggy (z długim włosem)?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie dywanu shaggy (z długim włosem). Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia dywanu shaggy (z długim włosem) napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia dywanu shaggy (z długim włosem)?

W cenę czyszczenia dywanu shaggy (z długim włosem) wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu dywanu shaggy (z długim włosem) roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa dywanu shaggy (z długim włosem) daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem dywanu shaggy (z długim włosem) jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu dywanu shaggy (z długim włosem) zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie dywanu shaggy (z długim włosem) daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania dywanu shaggy (z długim włosem). Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu dywanu shaggy (z długim włosem) okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie dywanu shaggy (z długim włosem)?

Czyszczenie dywanu shaggy (z długim włosem) działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu dywanu shaggy (z długim włosem) runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie dywanu shaggy (z długim włosem) odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Najprostszym rozwiązaniem na uniknięcie kłopotów byłoby zrezygnowanie z dywanów. Jednak dla wielu z nas jest to niewyobrażalne. Niestety dywanów nie da się prać w pralce, a czyszczenie ich domowymi sposobami jest mało skuteczne.
Nawet jeżeli zdecydujemy się na samodzielne czyszczenie, musimy być świadomi, że wcieranie jakichkolwiek substancji bez późniejszego ich wypłukania bardziej szkodzi, niż pomaga. Szczególnie odczuwają to alergicy. Skumulowane w dywanach nieczystości, bakterie i roztocza wraz ze wtartą w dywan chemią nasilają objawy alergii. Funkcjonowanie w pomieszczeniach gdzie, znajdują się takie dywany, jest dla alergików wyjątkowo uciążliwe. Często nie są oni świadomi tego, że nieczystości i roztocza znajdujące się w dywanach mają taki wpływ na stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie w czystości dywanów, wykładzin, materacy i tapicerek meblowych, z którymi alergicy mają kontakt. Podstawą jest systematyczne, profesjonalne czyszczenie, które skutecznie usuwa wszelkie nieczystości i zapewnia odpowiednią higienę czyszczonym powierzchniom. Przy tego typu zleceniach szczególną uwagę zwracamy na atestowane środki czyszczące. Odpowiednio dobrane środki czyszczące i profesjonalny sprzęt oraz nasze doświadczenie gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie zwłaszcza dla tak wymagających i wrażliwych klientów, jakimi są alergicy.

Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów z długim włosem (tak zwanych Shaggy), proponujemy Ci pranie dywanu w naszym lokalu. Naturalne i grube dywany dłużej trzymają wodę i dlatego zalecamy skorzystanie z naszej pralni i suszarni dywanów.

Jakie są zalety systematycznego czyszczenia dywanu Shaggy?

Po czyszczeniu dywan staje się higieniczny i świeży, co jest istotne zwłaszcza dla alergików (używamy atestowanych środków do czyszczenia).
Przedłuża się żywotność dywanu (podczas czyszczenia runo dywanu jest podnoszone).
Dywan jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.
Usługa wykonywana jest przez profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w świadczeniu usług czyszczenia dywanów.
Decydując się na usługę czyszczenia dywanów, oszczędzają Państwo swój czas i pieniądze, wielokrotnie stracone na samodzielnym czyszczeniu dywanów.

Zamów naszą usługę - gwarantujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Pramol, Kärcher, Ecofloor, Tenzi, Chemspec, Prochem, Tersus, Alcodor, Prosan ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Podwawelskie, Dębniki, Ludwinów, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Podgórze, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: