Czyszczenie dywanów naturalnych - 12 zł/m2

Dywany z różnego rodzaju włókien naturalnych są czyszczone metodą ekstrakcyjną. Stosujemy tylko atestowane środki czyszczące o neutralnym pH odpowiednio dobrane do rodzaju materiału. Działają one w niskich temperaturach i dają pewność, że runo dywanu nie zostanie uszkodzone.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie dywanu z włókien naturalnych?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie dywanu z włókien naturalnych. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia dywanu z włókien naturalnych napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia dywanu z włókien naturalnych?

W cenę czyszczenia dywanu z włókien naturalnych wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu dywanu z włókien naturalnych roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa dywanu z włókien naturalnych daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem dywanu z włókien naturalnych jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu dywanu z włókien naturalnych zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie dywanu z włókien naturalnych daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania dywanu z włókien naturalnych. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu dywanu z włókien naturalnych okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie dywanu z włókien naturalnych?

Czyszczenie dywanu z włókien naturalnych działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu dywanu z włókien naturalnych runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie dywanu z włókien naturalnych odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

W przypadku czyszczenia delikatnych dywanów, w tym dywanów jedwabnych, zachęcamy do wyprania dywanu w naszym lokalu.
Naturalne dywany szybciej wchłaniają wodę i dlatego zalecamy skorzystanie z naszej pralni i suszarni dywanów.

Urządzając własne, mieszkanie zwracamy uwagę na kolory ścian, fason mebli, na podłogi, a także na różnego rodzaju dodatki. Warto pamiętać o tym, że nasze cztery kąty powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i przytulne. Niezbędnym elementem naszych wnętrz są także dywany. Każdy z nas lubi stąpać po ciepłym i miękkim podłożu. Dywany goszczą prawie w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni czy korytarzu. Dodają one elegancji oraz podkreślają styl wnętrza. Trudno jest z nich zrezygnować. Mimo że są wymagającym dodatkiem, jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać, to przez długie lata będą cieszyły nasze oczy i umilały nam korzystanie z mieszkania. Dywany mają to do siebie, że ich puszysty materiał jak gąbka chłonie wszelkie nieczystości. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się czysty to po dokładnej analizie widać, że dywan przeżył już swoje.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dywan to skupisko kurzu. Odkurzanie dywanów to tylko doraźny zabieg sprawiający, że tylko wizualnie dywan jest czysty. We wnętrzu dywanów gromadzą się wszelkiego rodzaju nieczystości, których odkurzacz nie jest w stanie usunąć. Groźne dla naszego zdrowia roztocza mogą wywoływać alergie i powodować osłabienie odporności organizmu. Jeżeli w naszym otoczeniu żyje osoba cierpiąca na alergię, to dokładne czyszczenie dywanów powinno być wykonywane systematycznie. Dywan to także miejsce, w którym gromadzi się nasz pot. Chodząc na bosaka czy bawiąc się z dziećmi, przenosimy się na miękki dywan. Warto zatem zadbać by był on czysty.
Zamów czyszczenie dywanu i ciesz się jego czystością i świeżością.

Czyszczenie dywanów pozwala zachować nie tylko czystość i świeżość dywanom, ale także uwalnia nas od nagromadzonych w nim nieczystości. Sprawia, że dywan jest higieniczny i można z niego korzystać bez obaw. Systematyczne czyszczenie i pielęgnacja dywanów sprawią, że będą one służyły dłużej, a korzystanie z nich będzie z pewnością dużą przyjemnością.

Gdy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci profesjonalizm

 • Używamy: Prosan, Chemspec, Tersus, Alcodor, Tenzi, Ecofloor, Prochem, Pramol, Kärcher ...
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, most Grunwaldzki, Ruczaj, Dębniki, Borek Fałęcki, Łagiewniki, Podgórze, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: