Czyszczenie sofy - 90 zł/szt.

Sofy pojawiają się wszędzie, gdzie liczy się wygląd i luksus.
Są niezastąpionym elementem każdego mieszkania, domu czy biura.

Przyjmujemy na nich gości oraz sami z nich korzystamy. Nie tylko estetyka jest ważna. Czasem zdarza się nam na nich odpoczywać. Warto zadbać aby nie było w nich oraz na nich zabrudzeń, które szkodzą naszemu zdrowiu oraz psują efekt wizualny sofy.

By utrzymać sofę w czystości polecamy usługę prania ekstrakcyjnego tapicerki sofy.

Sofa: 70zł
Sofa rozkładana: 90zł

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie sofy?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie sofy. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia sofy?

W cenę czyszczenia sofy wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu sofy roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z sofy daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia sofy.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem sofy jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie sofy daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania sofy. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu sofy okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie sofy?

Czyszczenie sofy działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu sofy obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Czysta sofa, czyli najbardziej praktyczna ozdoba Twojej firmy i domu.

Sofy to meble, które budzą wiele emocji. Kojarzone są z prestiżem i elegancją. Pierwotnie stawiano je w damskich buduarach, ale w XIX wieku trafiły na salony. W XX wieku zaczęto stawiać je w lokalach firmowych – klubach, restauracjach, poczekalniach, korytarzach i biurach. Tam zadomowiły się na dobre. Pojawiają się wszędzie, gdzie liczy się wygląd i luksus. Nic więc dziwnego w tym, że wymagają właściwej pielęgnacji. Jeśli masz sofy, to pewnie chciałbyś dowiedzieć się, jak dbać o nie by prezentowały się elegancko nie tylko z nazwy. To nic trudnego. Po prostu zatrudnij fachowców.

Sofa czy kanapa?

Różnica pomiędzy tymi dwoma meblami jest odrobinę rozmyta. Z tego powodu często są one błędnie traktowane jako synonimy lub nazywane na odwrót. Klasyczne sofy to meble o owalnym oparciu. Najczęściej mają też podłokietniki w kształcie wałków. Kanapy bazują na kształcie prostokąta. W nowoczesnych meblach różnica ta nie jest już taka widoczna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sofa była prostokątna. To tylko kwestia designu. To, co ją wyróżnia to brak funkcji spania. Sofa w przeciwieństwie do kanapy nie powinna się rozkładać i umożliwiać wygodnego snu. Ten elegancki mebel ma być przede wszystkim ozdobą. Z tego też powodu nie ma pod nią żadnego pojemnika na pościel. Zamiast niego widoczne są mniej lub bardziej ozdobne nóżki. Sofa to oczywiście mebel tapicerowany, w związku z czym wymaga odpowiedniej pielęgnacji i swojej własnej porcji czułości. Gdy ją otrzyma, to odwdzięcza się pięknym wyglądem i długą żywotnością.

Gdzie stoją sofy?

Te dobrze prezentujące się meble można częściej spotkać w firmach niż w domach mieszkalnych. Jest to związane z tym właśnie, że nie umożliwiają snu. Sofy bardzo często stoją w poczekalniach prawników, gabinetów medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej. Często można też spotkać je w firmach działających w branży IT. Sofy są też popularnym meblem w klubach i restauracjach, którym dodają klasy i elegancji. Często też stawia się je w wynajmowanych mieszkaniach. Po pierwsze zadają im szyku, po drugie – ograniczają możliwość waletowania w lokalu. Po prostu na nierozkładanej sofie nie śpi się zbyt wygodnie, więc lokator na gapę szybko się zniechęci i poszuka sobie własnego miejsca. Pojawiają się również w zwykłych mieszkaniach. Zazwyczaj w tych, w których jest sporo miejsca i dodatkowe łóżko nie jest potrzebne. Są dostępne w wielu wzorach i z różnymi obiciami. W związku z tym można wykorzystać je do aranżacji wnętrz urządzonych w różnych stylach. Od bogatego baroku, aż po skromny minimalizm. Wszędzie sofy będą wyglądały świetnie i będą tą kropką nad „i”, która doskonale uzupełnia wnętrze.

Jest „czyszczenie” i CZYSZCZENIE.

Każdemu zależy na utrzymaniu higieny mebli.

Pełnią one niezwykle ważne funkcje w naszym życiu. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie mieszkania czy poczekalni bez wygodnego siedziska. Nie możemy mieszkać w domu, w którym nie ma miejsca przeznaczonego wyłącznie na relaks. Spędzamy na nim sporo czasu, więc chcemy, by było ono jak najbardziej czyste. Niestety, sofy nie da się po prostu wyprać. Nie można ściągnąć obicia i wrzucić go do pralki. Samo odkurzanie nie przynosi spektakularnych efektów. To prosty zabieg, który powinno wykonywać się codziennie by usuwać codzienne zanieczyszczenia. Jednak w ten sposób można usunąć tylko grubsze frakcje suchych zanieczyszczeń. Odkurzacz poradzi sobie z okruszkami ciastek i chleba, ale na pewno nie wciągnie pyłów pochodzących ze smogu. Niektórzy próbują doczyszczać tapicerkę wilgotną szmatką, ale to sposób, który wielu obiciom może tylko zaszkodzić. Próby prania tkanin bez podstawowej znajomości ich pielęgnacji może zakończyć się katastrofą. Może być przyczyną powstania ogromnych roztartych plam i odbarwień materiału. Ich najczęściej nie da się już naprawić. Czyszczenie sofy, którego nazwę można by zapisać wielką literą, to czyszczenie, które usuwa z tapicerki wszystko, co się na niej zebrało. Absolutnie wszystko. Jak można osiągnąć taki poziom czystości? To wyjątkowo proste. Wystarczy zadzwonić do nas i umówić się na termin odświeżenia sofy.

Niby jak to zrobicie?

Na pewno w Twojej głowie pojawiło się już pytanie o to, jak wyczyścimy Twoją sofę, żeby faktycznie była tak czysta, jak obiecaliśmy. Słusznie. Nie sposób nie zauważyć, że podnieśliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. To bardzo ważne pytanie, a odpowiedź na nie z pewnością wiele rozjaśni. Do odświeżania sof wykorzystujemy metodę ekstrakcyjną. Jest to metoda czyszczenia na mokro, ale nie ma w niej mowy o przemoczeniu wypełnienia sofy. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. To on odgrywa tu kluczową rolę. Najpierw spryskuje czyszczoną powierzchnię środkiem, który rozpuszcza zanieczyszczenia. Później, powstała zawiesina jest zasysana do wnętrza urządzenia. Ostatni etap to płukanie tapicerki czystym roztworem środka piorącego. Jest on również zasysany, więc na meblu nie ma żadnych jego pozostałości. W przypadku wyjątkowo uporczywych plam czynności te trzeba powtarzać. Wtedy obicie może być mokre i potrzebować więcej czasu na wyschnięcie.

Dlaczego jesteście skuteczni?

Niektórzy nasi klienci pytają o to, dlaczego jesteśmy tacy skuteczni. Dlaczego walczymy z brudem? Bo po prostu lubimy czystość. Mamy ogromne doświadczenie, które zbieraliśmy przez lata. W branży jesteśmy już od 2005 roku, a skład naszego zespołu nie zmienił się od 2007. Niewiele firm może pochwalić się tak długim stażem. Nie ma sensu zastanawiać się, z jakiego powodu utrzymaliśmy się na krakowskim rynku tak długo. Odpowiedź jest banalnie prosta – jesteśmy w tym dobrzy. Doskonale rozpoznajemy materiały tapicerek i wykładzin, więc wiemy jak się z nimi obchodzić. Widzieliśmy już wiele plam, więc wiemy jak je likwidować. Staramy się zapewniać naszym klientom jak najkrótsze terminy wykonywania zleceń, by jak najszybciej mogli cieszyć się zregenerowaną sofą. Do prania używamy tylko dedykowanych środków piorących. Korzystamy z produktów firm takich jak: Chemspec, Prochem, Tenzi, Karcher, Alcodor, czy Ecofloor. Pracujemy na nich od lat i doskonale wiemy, jak działają. Dzięki temu możesz być pewien, że nie będziemy przeprowadzać żadnych eksperymentów na Twojej sofie. Środki te nie wywołują alergii i są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nie musisz się, więc obawiać, że użyjemy inwazyjnej chemii, silnych wybielaczy, czy podejrzanie tanich zamienników profesjonalnych środków do prania.

Czy jesteście w stanie usunąć każdą plamę?

Większość plam – tak, każdej plamy – niestety, ale nie. Odświeżona przez nas sofa na pewno będzie wyglądała dużo lepiej niż przed czyszczeniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie zabrudzenia można usunąć. Najgorsze są odbarwienia spowodowane rozlaniem się lakierów i rozpuszczalników, czy farb. Nie ma też możliwości, by usunąć uszkodzenia mechaniczne tapicerki. Jeśli została ona wcześniej przetarta, podarta lub przedziurawiona to niestety, ale nie można jej już naprawić. Zdolny tapicer może wymienić ją na nową. Chociaż warto pamiętać, że taka usługa w wielu przypadkach może kosztować więcej niż nowy mebel. Z tego właśnie powodu ważne jest, by dbać o swoją sofę i na bieżąco monitorować jej stan. Dzięki szybkiej reakcji być może uda się zminimalizować szkody.

Czy takie pranie nie uszkodzi sofy?

Jeżeli obawiasz się o swój mebel, to robisz to niepotrzebnie. Czyszczenie z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej nie naruszy jej konstrukcji. Nie wymaga ona żadnego rozkręcania i rozbierania mebli. Tapicerkę pierze się dokładnie w tym miejscu, w którym się znajduje. Środki piorące najczęściej nawet nie docierają do ramy sofy. Oczywiście, szczególną ostrożność należy zachować w przypadku, gdy konstrukcja sofy jest wykonana z materiału, który źle znosi kontakt z wodą, np. drewno, które nie zostało zabezpieczone lakierem. W takim wypadku lepiej jest zrezygnować z czyszczenia na mokro. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie meble są rzadkością. Właściwie się ich nie widuje, bo są bardzo niepraktyczne. Drewno bez ochronnej warstwy lakieru dość szybko ciemnieje i przestaje wyglądać estetycznie. Nawet bezbarwny lakier chroni przed tym efektem. Jeśli masz, więc wybór to unikaj mebli z elementami, których konserwacja jest trudna lub niemożliwa.

Sofa sofie nierówna.

Każda sofa jest inna i wymaga indywidualnego traktowania. Najważniejsze jest rozpoznanie materiału, z którego wykonano obicie. Oczywiście, naturalną skórę pielęgnuje się inaczej niż welur. Jeszcze inaczej trzeba będzie zająć się welwetem i ekoskórą. Nie można ich wszystkich wrzucać do jednego worka, bo wymagają zupełnie innych zabiegów. Na szczęście, pracownicy naszej firmy mają wystarczające kompetencje, by rozpoznać rodzaj obicia, nawet gdy nie zna go właściciel mebli.

„Nie śpię na mojej sofie, na pewno nie jest brudna”

Niestety, większość zanieczyszczeń zalegających na tapicerkach jest niewidoczna gołym okiem. W związku z tym są osoby, które wątpią w ich istnienie. Tymczasem musisz mieć świadomość, że każda osoba, która dotyka tapicerki sofy, zostawia na niej pewną ilość zanieczyszczeń. To coś w rodzaju osobistego śladu na tapicerce. Są to przede wszystkim włosy i martwy naskórek wraz z żywiącymi się nim roztoczami. Sporą wagę odgrywa też pot, który wciska się w strukturę tkaniny i jest jedną z przyczyn jej nieprzyjemnego zapachu. Do tego dochodzą też zanieczyszczenia, które na ubraniach są wnoszone do wnętrza pomieszczenia.

Skoro nie widzisz powietrza, to znaczy, że go nie ma?

W sezonie grzewczym dużą rolę odgrywa ją pyły tworzące smog. W Krakowie jest on ogromnym problemem. Na niechlubnej liście, miast cierpiących z jego powodu najbardziej, w rankingach wyprzedza nawet chińskie miasta, co do niedawna wydawało się niemożliwe, a teraz jest smutnym faktem. Pyły unoszone w powietrzu osadzają się na wszystkim, również ubraniach. Na nich dostają się do pomieszczeń i mogą być wcierane w tapicerkę mebli. Pyły są bardzo lotne, więc przy niewprawnym usuwaniu mogą zostać ponownie poruszone i przedostać się do powietrza, którym oddychają ludzie. Na sofach mogą też znaleźć się drobnoustroje chorobotwórcze. Skąd? Najczęściej jest to związane z brakami w higienie człowieka. Wystarczy, że Twój klient zapomni umyć ręce po wyjściu z toalety albo zrobi to niedokładnie. Następnie usiądzie na Twojej sofie… a razem z nim na tapicerce rozsiądą się pałeczki okrężnicy. Nie jest to zbyt miła wizja, prawda? Żeby uniknąć takiej sytuacji, musisz po prostu pamiętać o dezynfekcji mebli oraz przeprowadzać regularne odświeżanie sofy.

Estetyka, czyli świetny wygląd.

Mówiąc o praniu sofy, nie można zapominać o względach estetycznych. Przykładowo, brudne obicie z weluru wygląda jak przetarty materiał. Po odpowiednim czyszczeniu okazuje się, że jest on nieuszkodzony. Po prostu nagromadzone zabrudzenia dały złudzenie zniszczenia materiału. Właśnie z tego powodu regularne pranie poprawia wygląd tapicerki. Pomaga w utrzymaniu jej pożądanego odcienia, a czasami nawet poprawia jego wyrazistość. W związku z tym sofa prezentuje się lepiej. Różnice wizualne można zobaczyć na zdjęciach prezentujących mebel przed i po czyszczeniu. Są one tak kolosalne, że czasem ciężko uwierzyć, że to ta sama sofa. Regeneracja tapicerki ma wydłużyć jej żywotność i sprawić by znów wyglądała jak nowa.

Jak się z wami skontaktować?

Jeśli chcesz zamówić usługę regeneracji sofy, to skontaktuj się z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail lub po prostu zadzwoń. Ustalimy szczegóły zlecenia i przedstawimy Ci najkorzystniejszą ofertę. Gdy ją zaakceptujesz, to umówimy się na konkretny termin. Pamiętaj, że sofa po czyszczeniu powinna mieć czas potrzebny do przeschnięcia. Może warto, więc umówić się na pranie już po zamknięciu Twojego lokalu? Koniecznie odezwij się do nas i wspólnie ustalimy jak zadbać o wygląd Twoich mebli tapicerowanych. Najczęściej wykonujemy tego typu zlecenia we wskazanym przez klienta miejscu. Nie ma sensu przewozić ciężkich mebli, skoro można zająć się nimi na miejscu.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Kiedy chodzi o naszą usługę - możemy zaoferować Tobie doświadczenie

 • Używamy: Pramol, Ecofloor, Kärcher, Tenzi, Tersus, Prosan, Alcodor, Prochem, Chemspec ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Dębniki, Ruczaj, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Łagiewniki, Ludwinów, Podgórze, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.