Czyszczenie wykładzin na schodach - 10 zł/m2

Podejmujemy się czyszczenia na nietypowych powierzchniach i kształtach takich jak schody, cokoły, listwy. Szczegóły ustalamy indywidualnie z klientem. Czyszczenie wykładziny na schodach jest wykonywane metodą ekstrakcyjną. Wykładzina po czyszczeniu potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie. Podana cena dotyczy czyszczenia wykładziny na schodach.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny na schodach?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny na schodach. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny na schodach lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny na schodach?

W cenę czyszczenia wykładziny na schodach wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny na schodach roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny na schodach daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny na schodach jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny na schodach zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny na schodach daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny na schodach. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny na schodach okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny na schodach?

Czyszczenie wykładziny na schodach działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny na schodach okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny na schodach odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Wykładziny ze względu na swoją użyteczność są wykorzystywane w różnych miejscach. Mając duże doświadczenie w czyszczeniu bez problemu podejmujemy się czyszczenia wykładzin na schodach, cokołach czy listwach.

Czyszczenie w takich miejscach wykonujemy metodą ekstrakcji odpowiednio dobraną wielkością dyszy, która umożliwia czyszczenie na nietypowych powierzchniach. Metoda ta polega na spryskaniu czyszczonej powierzchni specjalnym środkiem rozpuszczającym zanieczyszczenia, który zostaje odessany. W dalszej kolejności wykładzina jest płukana roztworem czyszczącym do momentu uzyskania odpowiedniego efektu.

Metoda ta zalicza się do najskuteczniejszych sposobów czyszczenia wykładziny.

Jakie są zalety systematycznego czyszczenia wykładziny?

Po czyszczeniu wykładzina staje się higieniczna i świeża, co jest istotne zwłaszcza dla alergików (używamy atestowanych środków do czyszczenia).
Przedłuża się żywotność wykładziny (podczas czyszczenia włókna wykładziny są podnoszone), co znacząco opóźnia jej wymianę.
Wykładzina jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.
Usługa wykonywana jest przez profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w świadczeniu usług czyszczenia wykładzin.
Decydując się, na usługę czyszczenia wykładzin oszczędzają Państwo swój czas i pieniądze, wielokrotnie stracone na samodzielnym czyszczeniu wykładzin.

Zapytaj o naszą usługę - oferujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Pramol, Chemspec, Prosan, Tenzi, Kärcher, Alcodor, Tersus, Ecofloor, Prochem ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Łagiewniki, Dębniki, Ruczaj, Borek Fałęcki, Podgórze, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.