Czyszczenie wykładzin podłogowych - 10 zł/m2

Wykładziny podłogowe są czyszczone metodą ekstrakcyjną przeznaczonymi do tego celu środkami. Systematycznie czyszczone długo zachowują swoją świeżość i żywotność. Usługę czyszczenia wykonujemy w dogodnym dla Państwa czasie. Po czyszczeniu wykładzina podłogowa potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny podłogowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny podłogowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny podłogowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny podłogowej?

W cenę czyszczenia wykładziny podłogowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny podłogowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny podłogowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny podłogowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny podłogowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny podłogowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny podłogowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny podłogowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny podłogowej?

Czyszczenie wykładziny podłogowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny podłogowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny podłogowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Czym jest wykładzina podłogowa i jak o nią dbać?

Wykładzina podłogowa pokrywa podłogi w biurowcach oraz firmach. Ten rodzaj wykładziny jest dość łatwy w utrzymaniu czystości i równocześnie bardzo odporny na wytarcie. Zazwyczaj ma krótki, umiarkowanie miękki włos. Z tego powodu dobrze spisuje się w warunkach intensywnego użytkowania.

Jak prawidłowo dbać o wykładziny podłogowe w biurze?

Przede wszystkim poprzez codzienne – odkurzanie.

Takie wykładziny należy codziennie odkurzać. W przeciwnym wypadku dochodzi do nagromadzenia się kurzu, piasku i pyłów. Samo odkurzanie to tylko dobry początek. Oprócz tego trzeba pamiętać o częstym praniu wykładziny podłogowej. Dlaczego? Im częściej będzie ona prana, tym będzie łatwiejsza w utrzymaniu na pożądanym stopniu czystości. Warto też zauważyć, że nawet trudne plamy z każdym kolejnym czyszczeniem wykładziny podłogowej będą coraz mniej widoczne. Częste odświeżanie okładziny podłogowej pomaga również w utrzymaniu jej właściwego odcienia. Oczywiście, o ile praniem zajmą się fachowcy, którzy wiedzą, jak stosować dostępne środki piorące.

Jak wykładziny podłogowe piorą profesjonaliści?

Czyszczenie wykładziny podłogowej zawsze zaczyna się od dokładnego odkurzenia całej jej powierzchni. Usunięcie drobnych, stałych zanieczyszczeń to podstawa do dalszej pielęgnacji. Następnie używa się specjalnego urządzenia, które pierze wykładzinę podłogową metodą ekstrakcyjną. To wyjątkowo dokładna i skuteczna metoda, która pozwala na wniknięcie środków piorących w głąb struktury wykładziny. Polega ona na wyrzucaniu z maszyny cieczy z rozpuszczonym środkiem piorącym oraz jej zasysaniu razem z wypłukanym brudem. Wykładzina podłogowa po takim zabiegu jest zazwyczaj lekko wilgotna. W miejscach, w których trzeba było powtórzyć zabieg, może dojść do przemoczenia materiału wykładziny podłogowej. Nie jest to błąd, a efekt bardziej intensywnej walki z plamą. Warto wiedzieć, że by odświeżona wykładzina podłogowa dłużej prezentowała się doskonale, trzeba pozwolić jej samodzielnie wyschnąć. W teorii można proces ten przyspieszyć suszarkami. W praktyce nie jest to zalecane rozwiązanie. Zbyt wysokie temperatury mogą uszkodzić strukturę dywanu, zwłaszcza gdy w jego składzie są domieszki tworzyw sztucznych.

Dlaczego nie wolno chodzić po mokrej wykładzinie podłogowej?

Odpowiedź jest prosta – do wilgotnej okładziny podłogowej bardzo łatwo przywierają nowe zanieczyszczenia. Trzeba, więc uważać, by niechcący nie zniszczyć efektu mycia. Piorąc wykładzinę w biurach, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy umówić się na czyszczenie wykładzin podłogowych tuż przed weekendem lub planowanym urlopem w firmie. Piątkowy wieczór jest idealnym terminem na wszelkie prace porządkowe. Tym bardziej że nie będą one zakłócać normalnej pracy w biurze.

Kiedy warto odświeżyć wykładzinę podłogową?

Nie ma sztywnych ram tego, kiedy powinno się zadbać o czystość wykładzin podłogowych w firmie. W końcu, czy jest jakaś najlepsza pora na właściwą higienę? Regularna regeneracja okładzin podłogowych w biurowcu to pozbywanie się wirusów, bakterii oraz szkodliwych pyłów ze smogu. Niestety, w Krakowie ich obecność jest odczuwalna i nie powinno się jej ignorować w trosce o własne zdrowie. Z tego powodu warto przeprać wykładzinę podłogową zawsze, kiedy widzimy, że jej odcień się zmienił lub gdy pojawiły się na niej plamy. Można też umówić się na regularne czyszczenie, np. dwa razy w roku i nie zaprzątać sobie tym więcej głowy. Są też wyjątkowe sytuacje, w których odświeżenie wykładziny podłogowej jest szczególnie wskazane. Jest to sytuacja, gdy lokal zmienia użytkownika. Dokładne sprzątnięcie po najemcy to dobry pomysł na zatarcie śladów jego bytności oraz przygotowanie miejsca dla następnych pracowników. Dokładnie wyczyszczony lokal biurowy ze świeżą i pachnącą wykładziną podłogową będzie prezentował się doskonale i z całą pewnością szybko znajdzie się chętny, by go zagospodarować.

Czy można wyczyścić tylko kawałek wykładziny podłogowej?

Jeśli zauważyłeś plamy tylko w najbardziej uczęszczanych miejscach np. w ciągach komunikacyjnych, czy przy samych biurkach, to zastanawiasz się pewnie czy dałoby radę usunąć tylko je. Po prostu sprać wyłącznie te najbardziej wyraźne zabrudzenia, a reszty okładziny nie ruszać. Oczywiście jest to pewnego rodzaju sposób na oszczędność. Musisz jednak wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza z nich to różnica w odcieniach wykładziny. Z całą pewnością w miejscach, w których sprano plamy z wykładziny podłogowej, jej kolor będzie bardziej żywy. Będzie po prostu bardziej czysty. Druga rzecz może zainteresować Cię jeszcze bardziej. Im większą powierzchnią okładziny podłogowej do uprania dysponujesz, tym lepszą cenę usługi możemy Ci zaproponować. To trochę jak z zakupami. W „wielopaku” jest zwykle taniej. I dokładnie tak samo jest u nas. Jeżeli masz kilka różnych lokali z wykładzinami do wyczyszczenia, to koniecznie nam o tym powiedz. Na pewno, zaproponujemy Ci atrakcyjną ofertę.

A jeśli nic nie wiem o własnej wykładzinie?

Może się też zdarzyć tak, że nie masz żadnych danych na temat wykładziny podłogowej w Twoim biurowcu. To ogromne utrudnienie w dbaniu o jej właściwą prezentację. Bez wiedzy na temat rodzaju wykładziny podłogowej oraz jej składu, nie można dobrać odpowiednich środków czyszczących. Muszą one być na tyle intensywne, by usuwały nagromadzony brud oraz zalegające, smogowe pyły, ale równocześnie muszą być tak łagodne, by nie zniszczyły struktury wykładziny podłogowej. Nie mogą odbarwiać tkaniny. Nie mogą też powodować żadnych reakcji alergicznych u osób przebywających w pomieszczeniu. Jeśli nie wiesz nic o swojej wykładzinie, to zrób jej zdjęcie i prześlij do specjalistów. Na jego podstawie, określą oni rodzaj wykładziny podłogowej oraz zaproponują najlepsze środki czyszczące. Tylko najlepsi w branży mogą pochwalić się doświadczeniem, które pozwala im na swobodny dobór preparatów. Korzystamy wyłącznie ze środków piorących renomowanych i sprawdzonych firm. Mamy do nich zaufanie i wiemy, jak ich używać, by osiągać najlepsze możliwe efekty.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Dopytaj o naszą usługę - gwarantujemy Ci profesjonalizm

 • Używamy: Prosan, Pramol, Ecofloor, Kärcher, Chemspec, Prochem, Tenzi, Tersus, Alcodor ...
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, Dębniki, Podgórze, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Podwawelskie, Ruczaj, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Opinie

★★★★★
Super ekipa! Polecam zmianę nazwy z WywabMnie na WybawMnie, bo ekipa nie raz wybawiła mnie z problemu.Kuba
★★★★★
Polecamy firmę WywabMnie - sprawdziła się nawet w psim hotelu! Generalne porządki z nimi to przyjemność. Usługa wykonana bardzo solidnie. Polecam tego wykonawcę.Krzysztof
★★★★★
Firma od wielu lat zajmuje się naszym pensjonatem i nigdy nie było żadnych problemów. Fachowa obsługa, profesjonalne podejście do klienta oraz szybka realizacja.Łukasz
Zagłosuj: