Jak zadbać o dywan orientalny?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Podstawą pielęgnacji dywanów orientalnych jest ich odkurzanie. Powinno się to robić samą ssawką po to, by nie wyciągać pojedynczych nitek z osnowy. Dywany orientalne mają często w składzie domieszkę naturalnej wełny, więc są pokryte warstwą lanoliny. Dzięki temu nie wymagają zbyt częstego czyszczenia.

Jak wyprać wykładzinę orientalną?

W razie zaplamienia dywanu orientalnego powinno się jak najszybciej zareagować i zmyć plamę. W tym celu można użyć roztworu wody z szarym mydłem albo z płynem do mycia naczyń. Trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie przemoczyć dywanu. W przypadku kolorowych wzorów trzeba też zwrócić uwagę, by używany do czyszczenia preparat nie powodował odbarwień. Wskazane jest wykonanie próby w mało widocznym miejscu.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Borek Fałęcki, Podgórze, Podwawelskie, Ruczaj, Łagiewniki, Ludwinów, Dębniki, most Grunwaldzki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.