Jak czyścić dywany? Podstawowa metoda

Na otwarcie bloga poruszymy najczęściej padające pytanie “jak czyścić dywany”.

Zacznijmy od najbardziej tradycyjnej metody czyszczenia dywanów i chodników, stosowanej przez nasze mamy i babcie. Sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku dywanów o niezbyt długim włosiu (im krótszy włos, tym lepszy efekt – najlepsze rezultaty uzyskuje się w przypadku chodników i dywanów tkanych, a nie „futrzastych”). Druga wskazówka – w ten sposób najlepiej prać dywany o dużych wymiarach (takie, które trudno byłoby wynieść i zanieść do prania) i niezbyt mocnym zabrudzeniu, np. nieco „zadeptany” dywan w salonie, ale nie zabłocony dywan w przedpokoju.

Jak czyścić takie dywany?

Aby wyprać taki dywan, przygotujmy zwykłą gąbkę lub średnio twardą szczotkę z wygodną rączką, a także mokrą szmatkę. Do ciepłej wody nalejmy trochę pieniącego płynu do prania dywanów. Stężenie środka czyszczącego w wodzie powinno być dosyć duże. Wymieszajmy wodę tak, by na wierzchu powstała piana.

Gąbkę lub szczotkę moczymy w wodzie ze środkiem czyszczącym w taki sposób, by zbierać powstałą na wierzchu pianę. Uważajmy tylko, by nie lała się z niej woda, aby nadmiernie nie zamoczyć dywanu. Następnie okrężnymi ruchami, mocno szorujemy dywan, wcierając w niego pianę. Na końcu zetrzyjmy pianę z powierzchni wilgotną szmatką. W przypadku jasnych dywanów powierzchnia w miejscu czyszczenia od razu staje się wyraźnie jaśniejsza.

Przy stosowaniu tej metody trzeba zachować umiar: dywan lub chodnik szorujemy raczej pianą, niż wodą. Głębsze warstwy dywanu nie powinny ulec zawilgoceniu.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Dębniki, Borek Fałęcki, Ludwinów, Ruczaj, Podwawelskie, Podgórze, most Grunwaldzki, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.