Czyszczenie tapicerki samochodowej

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Tapicerka twojego samochodu potrzebuje odświeżenia? Wnętrze samochodu nie jest tak estetyczne i komfortowe jak dawniej?

Możesz to zmienić. Skorzystaj z naszych usług czyszczenia tapicerki samochodowej i ciesz się czystym wnętrzem swojego samochodu.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie samochodu? Zadzwoń na 501 78 78 46.

Zadzwoń na 501 78 78 46. Przyjedziemy pod wskazany adres i wyczyścimy.
Istnieje też możliwość Doot-To-Door - odbierzemy samochód i oddamy wyczyszczony.

Średnio w samochodzie spędzamy ok. półtorej godziny każdego dnia. Wnętrze samochodu podobnie jak nasze mieszkanie powinno być czyste i zadbane. Ma to wpływ zarówno na nasze samopoczucie, zdrowie oraz komfort jazdy. Przy codziennym korzystaniu z samochodu naturalnym jest to, że tapicerka samochodowa ulega zabrudzeniu.

Samo odkurzanie nie usunie nieczystości, które wniknęły w tapicerkę. Wsiąknięty w tapicerkę auta pot, kurz i inne zanieczyszczenia powodują, że w jej strukturze rozwijają się bakterie i inne drobnoustroje niebezpieczne dla naszego zdrowia. By zachować bezpieczny dla zdrowia poziom czystości wnętrza samochodu zaleca się czyszczenie tapicerki w aucie minimum raz na 3 lata. W sytuacji gdy palisz papierosy samo czyszczenie podsufitki samochodowej oraz fotela kierowcy (lub foteli przednich) powinno być robione co roku, ponieważ dym z papierosów bardzo szybko wchodzi w wykładziny w samochodzie – zwłaszcza w podsufitkę.

Usługę czyszczenia tapicerki samochodowej wykonujemy tylko w okresie letnim.

Jak czyścimy tapicerkę samochodową?

Pranie tapicerki samochodowej jest wykonywane metodą ekstrakcyjną. Pranie tapicerki tym sposobem zalicza się do najbardziej skutecznych metod. Metoda ta polega na spryskaniu czyszczonej powierzchni specjalnym środkiem, który rozpuszcza zabrudzenia. Następnie środek ten zostaje delikatnie wtarty w tapicerkę, gdzie dochodzi do powstania zawiesiny środka czyszczącego z brudem. Zawiesina ta zostaje odessana z tapicerki samochodowej oraz wypłukana czystym roztworem piorącym. Płukanie to powtarza się do uzyskania pożądanego efektu. Fizyczne odessanie brudu gwarantuje najlepsze efekty z wszystkich metod prania tapicerki samochodowej. Zapewnia higienę i przywraca świeżość czyszczonym powierzchniom.

Metoda ta dotyczy prania materiałowej tapicerki samochodowej, która przyjmuje wodę, za wyjątkiem podsufitki. Czyszczenie podsufitki w samochodzie ze względu na jej specyfikę wykonywane jest ręcznie. W strukturę podsufitki wciera się odpowiedni środek czyszczący powodujący krystalizację znajdujących się w niej nieczystości. Następnie podsufitka jest odkurzana.
Po praniu tapicerka samochodowa jest lekko wilgotna i potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.
Zaletą tej metody jest duża skuteczność a dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu oraz środków jest całkowicie bezpieczna dla czyszczonej powierzchni.

Do czyszczenia tapicerki samochodowej:

 • używamy atestowanych środków do czyszczenia,
 • nie stosujemy chloru i agresywnej chemii, która mogłaby uszkodzić czyszczoną tapicerkę w samochodzie.

Zadbaj o swój samochód i umów się na czyszczenie tapicerki!

Kiedy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Chemspec, Ecofloor, Alcodor, Prosan, Tersus, Prochem, Pramol, Kärcher, Tenzi ...
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki

Czyszczenie samochodu > szczegóły oferty

Czyszczenie całego środka auta

Cena 290 zł/szt.

W skład czyszczenie całego wnętrza samochodu wchodzą wszystkie tapicerowane elementy takie jak: fotele, podsufitka, podłoga pod nogami, boczki na drzwiach oraz bagażnik. Czyszczenie samochodu jest wykonywane metodą ekstrakcyjną (poza podsufitką-czyszczenie ręczne) przeznaczonymi do tego celu środkami. Po czyszczeniu samochód potrzebuje kilka godzin na wyschnięcie.

Czyszczenie podsufitki

Cena 100 zł/szt.

Podsufitka samochodowa jest elementem auta najtrudniejszym do utrzymania. Odkurzanie wnętrza samochodu, mycie szyb i karoserii, starcie kurzu możemy zrobić we własnym zakresie. Materiał, który nieraz dotykamy głową, chłonie pyły, parę wodną i zapachy znajdująca się w aucie. Przeważnie podsufitka wykonana jest z weluru lub dzianiny laminowanej i możemy ją czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro.
Nie powinniśmy jednak dopuszczać do przemoczenia materiału, bo może to doprowadzić do jego odklejenia.

Czyszczenie siedzenia w aucie

Cena 50 zł/szt.

Intensywnie korzystasz z samochodu? Warto zadbać by siedzenia w aucie były odpowiednio czyste. Istnieje możliwość wyczyszczenia samych siedzeń samochodowych. Prezentowana cena dotyczy czyszczenia jednego z siedzeń przednich – fotela kierowcy lub fotela pasażera. Siedzenia są czyszczone metodą ekstrakcyjną. Potrzebują kilka godzin na wyschnięcie.

Czyszczenie tapicerek welurowych w aucie

Cena 290 zł/szt.

Welur jest dość popularnym materiałem obiciowymi. Najczęściej obszyte nim są fotele samochodowe. Lekko włochata struktura tapicerki daje nam komfort przy dłuższym siedzeniu. Welur jest znacznie bardziej odporny na ewentualne przetarcia, zarysowania czy skrzypiący piasek. Przez swoją chłonność daje nam komfort, ale narażony jest na szybkie gromadzenie zanieczyszczeń. Wbity piasek i kurz połączony z potem w ciągu kilku lat potrafi skutecznie zakleić włókna. Welur, który dawał nam chłód oraz przewiew zaczyna „pocić się” w cieplejsze dni lub w dłuższych trasach.

Czyszczenie tapicerki pod nogami wraz z dywanikiem

Cena 30 zł/szt.

Nie dopuszczaj do zabrudzenia się tapicerki pod dywanikiem i używaj dywaników-wycieraczek. Wycieraczkę samochodową spod nóg najlepiej wytrzepać. W razie potrzeby podczas wizyty na automyjni
dywanik przepłucz myjką ciśnieniową. Taki dywanik zostaw na polu do wyschnięcia, aby nie oddawał wilgoci w samochodzie. Im czystsza wycieraczka, tym więcej brudu jest w stanie ona przyjąć na siebie, chroniąc tapicerkę pod nogami. Jeśli dojdzie już do zabrudzenia tapicerki pod dywanikiem, pozostaje Ci skorzystanie z usługi prania tapicerki.

Czyszczenie skóry w aucie

Cena 290 zł/szt.

Skóra jest bardzo trwałym materiałem pod warunkiem, że regularnie się ją konserwuje.
Skórzana tapicerka ma warstwę ochronną, która chroni skórę przed promieniami UV, wilgocią oraz działaniem wysokich i niskich temperatur. Podczas codziennego korzystania wycieramy warstwę ochronną. Jeśli dopuścimy do usunięcia chroniącej warstwy, zaczną powstawać trwałe przebarwienia. Tapicerka zaczyna blaknąć lub zmieniać odcień kolorów a w miejscach najbardziej narażony na eksploatowanie może zacząć pękać.

Czyszczenie tapicerki Alcantara

Cena 290 zł/szt.

Alcantara jest bardzo przyjemna, miękka w dotyku i równocześnie bardzo wytrzymała. Jest to mieszanka poliestru i poliuretanu w formie mikro włókien, prawie 20 razy cieńszych od ludzkiego włosa. To jest super ważna wiadomość, ponieważ jej budowa działa jak mikrofibra. Bardzo szybko wiąże w sobie pyłki i drobne zabrudzenia. Mikro włókna alcantary szybko wciągają w głąb siebie, więc nie wcieraj w nią brudu. Najważniejszą rzeczą przy tego typu tapicerka jest bieżące odkurzanie i odciąganie zabrudzeń. Inne nazwy to tapicerka Ecsaine oraz tapicerka Ultrasuede.

Pamiętaj! Gdy chodzi o pranie taticerki w samochodach, usługę możemy wykonać u Ciebie w domu lub w opcji Doot-To-Door.
Usługa Doot-To-Door: nasz kierowca podjeżdża pod wskazany przez Ciebie adres - odbiera brudny samochód a odstawia wyczyszczony.
Wyczyścimy auto, gdy Ty jesteś w pracy.
Wyprane na mokro tapicerki samochodowe potrzebują ok. 4 h do pełnego wyschnięcia.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Nowa Huta, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie, Bieńczyce, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.