Czyszczenie wózka dziecięcego - 40 zł/szt.

Czyszczenie wózka nie jest łatwą sprawą. Nie każdy materiał wózka można zdjąć i wyprać w pralce. A wiemy, że w przypadku dzieci szczególnie musimy dbać o higienę i czystość. Dlatego jeżeli nie jest możliwe zdjęcie tapicerki z wózka polecamy czyszczenie go metodą ekstrakcyjną specjalnymi do tego środkami.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie tapicerki wózków dziecięcych?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie tapicerki wózków dziecięcych. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia tapicerki wózków dziecięcych?

W cenę czyszczenia tapicerki wózków dziecięcych wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu tapicerki wózków dziecięcych roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z tapicerki wózków dziecięcych daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia tapicerki wózków dziecięcych.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem tapicerki wózków dziecięcych jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie tapicerki wózków dziecięcych daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania tapicerki wózków dziecięcych. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu tapicerki wózków dziecięcych okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie tapicerki wózków dziecięcych?

Czyszczenie tapicerki wózków dziecięcych działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu tapicerki wózków dziecięcych obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

W ramach naszej usługi pierzemy wszelkiego rodzaju wózki dziecięce.

Do czyszczenia wózeczków dziecięcych nie stosujemy wywabiaczy, zamienników. Używamy tylko atestowane środki. Samo pranie spacerówki wykonywane jest metodą ekstrakcyjną. Naniesiony środek czyszczący jest odsysany i wypłukiwany, zanim wsiąknie w głąb struktury wózka. Sam sposób czyszczenia — odsysanie brudu — identycznie wygląda w przypadku gondoli czy bujaczka. Sama metoda ekstrakcji daje jeden z najlepszych rezultatów pod względem czystości, usuwania roztoczy, wypłukiwania innych pozostałości, jakie były na wózku. Wózek po czyszczeniu jest lekko wilgotny. Materiał wózka po czyszczeniu tą metodą jest czysty, odświeżony a co najważniejsze pozbywamy się ryzyka wystąpienia uczuleń lub innych alergii, spowodowanych zanieczyszczoną tapicerką wózka.

Przyjście na świat dziecka to wielkie szczęście dla każdego człowieka. Jednak z tym radosnym wydarzeniem wiążą się również wyzwania, którym trzeba sprostać. Jednym z nich jest kwestia wózka dziecięcego. Jak wiadomo, jest to rzecz niezbędna dla malucha, ponieważ pozwala na krótsze lub dłuższe wycieczki, aby maluch mógł zaczerpnąć świeżego powietrza.

Wózki niestety czasem sporo kosztują, dlatego wiele osób decyduje się na zakup używanego wózka. Jest to w gruncie rzeczy bardzo rozsądna decyzja, gdyż w ten sposób nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także unikniemy wyrzucania działających przedmiotów na śmieci. Ważne jest jednak, aby taki wózek tuż po zakupie dokładnie wyczyścić. Organizm noworodka jest dużo bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje niż dorosłego, dlatego trzeba dbać o to, by nie narażać swojej pociechy na złapanie jakiegoś wirusa. Nigdy nie wiadomo kto wcześniej leżał w danym wózku ani co się z nim działo. Nie wiemy także, w jaki sposób wózek był przechowywany — bardzo możliwe, że przez dłuższy czas nasiąknął wilgocią i kurzem a wcale po nim tego nie widać.

Samo czyszczenie wózka dziecięcego nie powinno nam sprawiać kłopotów. Niektóre wózki mają możliwość zdejmowania obić — w sposób analogiczny do poszewek na pościel. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy po prostu wrzucić te obicia do pralki lub aby było dokładniej, wyczyścić dokładnie ręcznie. Jeśli jesteśmy fanami tradycyjnych rozwiązań, to oczywiście w zupełności wystarczy szczotka o miękkim włosiu (aby nie uszkodzić obić) z wodą i delikatnym proszkiem.

W analogiczny sposób możemy wyczyścić wózek spacerowy, nosidełka, siodełka, gondole, jeśli nie ma demontowanych obić. Istotne jest jednak, abyśmy postarali się dotrzeć w jak najmniejsze szczeliny, gdzie lubi się zbierać brud, a co za tym idzie — bakterie, wirusy i inne chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą zaszkodzić naszym maleństwom.

Warto również podczas użytkowania regularnie pielęgnować wózki.
Niektórymi z zalet są:

 •  bardzo estetyczny wygląd,
 •  brak rozwijających się drobnoustrojów,
 •  większa gwarancja, że niemowlę będzie zdrowe,
 •  dobre samopoczucie maleństwa.

Oprócz wyżej wymienionych rzeczy należy również pamiętać o tym, że wózek to dla naszego bobasa w pewnym sensie „naturalne” środowisko. Przez długi czas dziecko będzie przebywać w nim regularnie. Wiąże się to także z możliwością pobrudzenia wózka jedzeniem czy napojami. Nie powinniśmy takich plam bagatelizować tylko od razu je wyczyścić. Są one bowiem idealną pożywką dla różnych drobnoustrojów, o których wcześniej wspominaliśmy. Przez co na materiale wózka powstają niebezpieczne dla zdrowia dziecka obszary, z którymi nasz pociecha będzie mieć bezpośredni kontakt.

Warto również wyczyścić wózek przed sprzedażą. Jego walory estetyczne wzrosną, dzięki czemu będziemy mogli go drożej sprzedać. Trochę czasu poświęconego na generalne pranie może być dużo więcej warte, niż nam się wydaje. Ludzie wolą wybierać ładne i zadbane rzeczy, za które wolą zapłacić duże pieniądze. Ponadto niektóre mamy zwracają dużą uwagę na przedmioty, które znajdują się w okolicy ich pociech. W związku z tym mogą się w ogóle nie zainteresować poplamionym, starym i zakurzonym wózkiem. Nic zresztą dziwnego — nie chcą narażać swojego dziecka na kontakt z tego typu zanieczyszczonym przedmiotem.

Jak widać, pranie wózka dziecięcego jest bardzo zalecaną czynnością. Nie powinna od nas wymagać zbyt wielkich nakładów pracy, a może nas zarówno obronić przed niechcianą chorobą dziecka, jak i dodać trochę do wartości sprzedawanej rzeczy. Pamiętajmy, że zawsze możemy wybrać tylko wózek ze zdejmowanym obiciem — jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy z ociąganiem przystępują do obowiązków systematycznego czyszczenia wózka dziecięcego. Dzięki prostocie wykonania z pewnością taki sposób pielęgnacji wózka będzie do zaakceptowania dla wszystkich.

Dbajmy zarówno o swoje dzieci, jak i ich zdrowie oraz o nasze sprzęty. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy przyjdzie nam ich znowu używać 😉 lub podarować komuś innemu. Zapewne chcielibyśmy, aby wtedy były w dobrym stanie.

Kiedy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Kärcher, Tenzi, Chemspec, Pramol, Tersus, Alcodor, Prochem, Ecofloor, Prosan ...
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Opinie

★★★★★
Oddałam do antyalergicznego czyszczenia gondolę. Do odbioru po 3 dniach. Czysta, sucha i bezzapachowa! Wrócę jak będę sprzedawała, a teraz polecam wszystkim.Elżbieta
★★★★★
Przy okazji odbioru dywanów oddałam zabrudzony fotelik z auta. Ekspresowy dojazd. Punktualnie. Wszystko pięknie wyczyszczone. Bardzo sprawnie i profesjonalnie. Przyszłam z polecenia i sama teraz polecam! Anna
★★★★★
Jestem zadowolona. Wózek spacerowy wypucowany. Ładnie wyszedł, wszystko zrobiono jak należy. Lena
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podgórze, Ruczaj, Dębniki, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Podwawelskie, Ludwinów, Łagiewniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.