Czyszczenie wykładzin kokosowych - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny kokosowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny kokosowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny kokosowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny kokosowej?

W cenę czyszczenia wykładziny kokosowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny kokosowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny kokosowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny kokosowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny kokosowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny kokosowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny kokosowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny kokosowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny kokosowej?

Czyszczenie wykładziny kokosowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny kokosowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny kokosowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Włókna z kokosu, czyli piękno z natury

Ostatnie lata przyniosły modę na ekologiczne rozwiązania w domu i biurze. Teraz chodzi nie tylko o to, by przedmioty były użyteczne, ale mają też być przyjazne środowisku. Jego postępująca degradacja jest efektem zbyt ekspansywnej gospodarki prowadzonej przez ludzi. Do tego dochodzi też aspekt zbyt dużej produkcji śmieci, które w gigantycznych ilościach leżą na składowiskach odpadów. Większość z nich niestety nie ulega biodegradacji, a to oznacza, że obciąża środowisko przez długie lata. Wyjątkiem są produkty pochodzenia naturalnego. Jednym z nich jest nowoczesne włókno kokosowe. Co ciekawe, może ono być wykorzystywane do produkcji mat podłogowych i wykładzin. Czy wymaga jakiejś szczególnej pielęgnacji? Czy wykładziny z włókien kokosowych można prać na mokro?

Gdzie używa się wykładzin z włókna kokosowego?

Materiał ten ma wiele cech, które sprawiają, że sprawdza się w roli wykładziny. Przede wszystkim, włókna kokosowe są bardzo wytrzymałe. Są twarde i nie niszczą się zbyt szybko. Są sztywne i dość odporne na ścieranie, więc nadają się do miejsc intensywnie używanych. Nie elektryzują się. Są niepalne, więc podnoszą bezpieczeństwo pożarowe w budynku. Jeśli na wykładzinę z kokosa upadnie niedopałek papierosa, to pozostawi po sobie niewielki ślad, ale nie rozpocznie pożaru. Koks nie ma tendencji do tlenia się. Wykładziny wykonane z niego charakteryzują się surowym pięknem, które zachwyca pobocznych obserwatorów.

Gdzie można znaleźć ten rodzaj wykładzin?

Z racji twardych włókien kokos dobrze zbiera zanieczyszczenia z obuwia. Nadaje się na wycieraczki wejściowe. Można też wykładać nim schody, hole, korytarze i inne ciągi komunikacyjne. Często też jest używany w otwartych pomieszczeniach zadaszonych. Wykładziny te można spotkać w biurach, urzędach i obiektach sakralnych. Bardzo powszechne są też w mieszkaniach. Choć trzeba przyznać, że w nich są raczej w formie obszytych dywaników niż wykładziny na całej powierzchni podłogi. Z włókien kokosowych można też tkać małe maty podłogowe.

Czy wykładziny z kokosa można prać na mokro?

Na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich. Dominuje w wystroju pomieszczenia i przyciąga wzrok każdego, kto do niego wchodzi. Jak wiadomo, do utrzymania wykładziny w należytej czystości trzeba pamiętać o jej praniu. To najbardziej skuteczna metoda usuwania zanieczyszczeń. Włókna kokosowe można prać na mokro. To dobra informacja, bo dzięki temu pielęgnacja wykładzin z nich produkowanych jest łatwa. Jedyne, o czym należy pamiętać, to by dobrze wysuszyć wykładzinę. Jeśli pozostanie wilgotna, to może zacząć gnić. Jest to związane z faktem, że włókna kokosowe są materiałem naturalnym.

A co z plamami? Zejdą?

Z plamami na wykładzinach jest tak samo, jak z plamami na ubraniach. Czy wszystkie znikają w pierwszym praniu? Niestety, nie. Jednak czyszczenie może sprawić, by były one mniej widoczne. Dużym ułatwieniem w naszej pracy jest, jeśli jesteś w stanie powiedzieć nam, skąd się wzięła konkretna plama. Dzięki temu możemy szybko dobrać właściwe środki piorące do jej usunięcia. W czyszczeniu wykładzin z włókien kokosowych panuje taka sama zasada jak w przypadku większości powierzchni, np. tłuste plamy najlepiej schodzą tłustymi środkami piorącymi. Niestety, nie zawsze da się na pierwszy rzut oka określić, z czym mamy do czynienia. Stąd, dobrze jest, jeśli właściciel wykładziny może nam podpowiedzieć źródło konkretnego zabrudzenia. Jeśli jednak nie masz na ten temat pojęcia, to nie przejmuj się. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by plama stała się wspomnieniem.

Czy będzie mokra?

Na pewno pamiętasz, że tego typu wykładzin nie wolno zostawiać wilgotnych. Pewnie też zastanawiasz się, w jakim stanie będzie Twoja wykładzina po naszym czyszczeniu. Widzisz, pierzemy z użyciem metody ekstrakcyjnej. Jest to czyszczenie na mokro, więc wykorzystuje wodę i płynne środki piorące. Specjalna maszyna płucze prany materiał oraz zasysa roztwór z rozpuszczonych zabrudzeń, oraz środków piorących. W ten sposób usuwana jest większość wody, jaka jest wykorzystywana przy czyszczeniu. Oczywiście jednak wykładzina pozostanie po nim wilgotna. Z tego powodu ważne jest, by zapewnić jej czas do całkowitego wyschnięcia. W normalnych warunkach zajmuje ono około czterech godzin. Dobrze jest, więc planować regenerację wykładziny kokosowej na czas, kiedy nikt nie będzie po niej chodził – przed urlopem, długim weekendem, czy dłuższym wyjściem z domu.

To nie macie suszarek?

Niektóre firmy przyspieszają naturalne procesy suszenia za pomocą suszarek. My z zasady tego nie robimy. Dlaczego? Bo jest to pewnego rodzaju zagrożenie dla wykładziny. Bardzo łatwo uszkodzić jej włókna ustawiając zbyt wysoką temperaturę lub zbyt mocny nawiew. Niektórych spraw lepiej nie przyspieszać i pozwolić im płynąć swoim tempem. Jeśli chcesz mieć dobrze wyczyszczoną wykładzinę oraz żeby efekt jej posprzątania utrzymał się na dłużej, to po prostu daj jej trochę czasu.

Brudna czy nie?

Może się tak zdarzyć, że na wykładzinie kokosowej nie będzie widać zabrudzeń. Jej naturalne kolory dobrze zlewają się z codziennym brudem. Zdarzają się też dywany tak równomiernie zabrudzone, że można pomyśleć, że po prostu mają ciemniejszy kolor. Niestety, nie można mieć żadnych złudzeń co do czystości wykładzin. Wszystkie się brudzą. To jak bardzo o nie dbamy, nie ma wpływu na to, że brud po prostu się gromadzi i trzeba go regularnie usuwać. Składa się na niego kurz, piasek, pyłki i śmieci znoszone na powierzchni podeszwy. Kokos jest szorstki, więc wykładzina z jego włókien działa jak skuteczna wycieraczka do butów. Do tego trzeba też dodać zanieczyszczenia pochodzące od ludzi – martwy naskórek i włosy. Właśnie w nich bytują pasożyty oraz drobnoustroje. W Krakowie sporym problemem jest też smog. Tworzące go pyły zalegają również na wykładzinach. Jedynym sposobem na usuniecie ich, bez ponownego uwolnienia do atmosfery, jest wykorzystanie maszyny, która zatrzymuje zanieczyszczenia w cieczy. Dokładnie tak jak ekstraktor, którym czyścimy wykładziny kokosowe.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Jeśli chodzi o naszą usługę - gwarantujemy Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Tenzi, Prochem, Ecofloor, Chemspec, Kärcher, Prosan, Alcodor, Pramol, Tersus ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
Zagłosuj:

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Borek Fałęcki, Podgórze, Ludwinów, Ruczaj, Podwawelskie, Łagiewniki, most Grunwaldzki, Dębniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.