Czyszczenie antyalergiczne

Jeśli w naszym mieszkalnym wnętrzu goszczą dywany, wówczas musimy zadbać o ich regularne odkurzanie oraz czyszczenie. Sprawa wydaje się być jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy razem z nami mieszka alergik. Wiele alergii jest wywoływanych przez roztocza – które znajdują się praktycznie wszędzie. Znajdują się one między innymi w dywanie czy w łóżku. W sprzyjających warunkach roztocza mogą żyć nawet przez około trzy miesiące. Aby populacja roztoczy nie rozmnażała się, wówczas musimy zadbać o właściwe czyszczenie antyalergiczne – zwłaszcza w miejscach gdzie śpimy lub mamy bezpośrednią styczność.

Do odkurzania dywanów najlepiej używać specjalnego odkurzacza, który będzie posiadał filtr wodny. Dodatkowo odkurzacz można wyposażyć w filtr antybakteryjny lub elektrostatyczny. Trzeba jednak równocześnie zdać sobie sprawę, że samo odkurzanie dywanów nie wyeliminuje całkowicie roztoczy oraz kurzu. Potrzebne są zatem jeszcze inne metody, o których także warto pamiętać.

Jak wygląda czyszczenie antyalergiczne?

Roztocza jak się okazuje, giną dopiero w temperaturze powyżej pięćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza. Sama temperatura nie jest jednak w stanie zlikwidować alergenów zawartych w odchodach roztoczy, dlatego pod ręką warto też mieć kilka specjalistycznych preparatów do czyszczenia dywanów. Czyszczenie dywanu w warunkach domowych może odbywać się chociażby przy pomocy środków przeznaczonych do likwidowania roztoczy. Można też dywan co jakiś czas prać przy pomocy specjalnego odkurzacza ekstrakcyjnego. Oczywiście dywanu nie musimy prać zupełnie samodzielnie. Możemy też skorzystać z pomocy fachowych firm, które oferują profesjonalne usługi czyszczenia dywanów, tapicerek oraz wykładzin.

Profesjonalne pranie dywanu z całą pewnością pomoże nam pozbyć się drobinek kurzu oraz innych uciążliwych substancji, które mogą wywoływać alergie. Najlepiej dywan poddawać takiemu specjalistycznemu praniu raz na około dwa-trzy miesiące. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że roztocza nie będą się rozmnażać. Takie usługi nie kosztują zbyt wiele, a dzięki temu można zyskać nie tylko czysty dywan, ale i przyjazny dla zdrowia.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Borek Fałęcki, Ludwinów, Podgórze, most Grunwaldzki, Dębniki, Łagiewniki, Ruczaj. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.