Czyszczenie wykładzin dla alergików - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny dla alergików?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny dla alergików. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny dla alergików lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny dla alergików?

W cenę czyszczenia wykładziny dla alergików wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny dla alergików roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny dla alergików daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny dla alergików jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny dla alergików zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny dla alergików daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny dla alergików. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny dla alergików okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny dla alergików?

Czyszczenie wykładziny dla alergików działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny dla alergików okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny dla alergików odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Trudna higiena w domu dla alergika.

Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii. Mogą one mieć różne podłoże – pokarmowe, skórne lub oddechowe. Niestety, nasze domy też nie są wolne od alergenów. Mieszkanie, które powinno być bezpieczną przystanią, staje się zagrożeniem dla zdrowia, a w bardzo skrajnych przypadkach nawet dla życia. Z tego powodu konieczne jest szczególne dbanie o higienę w domu alergików. Pierwszym krokiem jest wyposażenie się w wykładziny alergiczne. Oczywiście trzeba je też właściwie pielęgnować i czyścić. Tylko jak? Czy można prać je w pralce, czy lepiej zaufać fachowcom?

Wykładzina antyalergiczna? Czyli jaka?

Jeśli nie spotkałeś się wcześniej z tym określeniem, to możesz być w tej chwili odrobinę zdezorientowany. Czy naprawdę istnieją specjalne wykładziny dla astmatyków? Oczywiście, że tak. Żyjemy w czasach, w których wiele problemów znalazło już swoje rozwiązania. Z tego powodu producenci wykładzin także zastanawiali się jak podnieść komfort życia osób cierpiących na różnego typu alergie. Stwierdzono, że najlepszym rozwiązaniem są wykładziny, które nie zbierają kurzu. Dzięki temu nie dają warunków do rozwoju roztoczy oraz do pojawiania się ich odchodów. A to właśnie one mają działanie uczulające.

Przykłady wykładzin antyalergicznych.

Za wykładzinę antyalergiczną uważa się produkty z naturalnej owczej wełny. Ze względu na brak właściwości elektrostatycznych, wełna nie przyciąga kurzu. Odpowiedzialny jest za to naturalny tłuszcz pokrywający włókna owczego runa, czyli lanolina. Istnieją też specjalne wykładziny dywanowe dla alergików oraz astmatyków. Przykładem mogą być produkty firmy VORWERK. Są one wytwarzane w innowacyjnej technologii, której efektem jest redukcja koncentracji drobnych pyłów, które zawsze unoszą się w zamkniętych pomieszczeniach.

Certyfikaty

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich najbliższych ma alergię, to koniecznie musisz zadbać o to, by korzystać wyłącznie z przedmiotów, które są bezpieczne. Warto sprawdzać, czy produkt, który chcesz kupić, ma właściwe certyfikaty. Przykładowo, Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB) wystawia specjalne dokumenty, które dowodzą tego, że dany produkt został zbadany pod kątem powodowania alergii. Jeżeli przeszedł wszystkie testy pozytywnie, to otrzymuje certyfikat, którym może się pochwalić na swojej etykiecie. Taki certyfikat posiadają wspomniane już wykładziny VORWERK.

Czy moja wykładzina może powodować alergie?

Jeśli nie masz wykładziny antyalergicznej, to niestety, ale może. Na każdym dywanie gromadzą się zanieczyszczenia. Są to pyły uliczne, pyłki roślin, piasek wnoszony na butach. Są to też groźne dla zdrowia pyły smogowe, które w okresie grzewczym zamieniają krakowskie powietrze w truciznę. Niestety, oczyszczacze powietrza nie dają sobie z nimi rady. Spora ich część osadza się więc na włóknach runa wykładziny. Następnym problemem jest sierść zwierząt. Jeżeli w domu są czworonogi, to nawet wykładzinę antyalergiczną trzeba często czyścić, by usunąć z niej sierść. Kolejnym problemem jest martwy naskórek. Według badań nowa warstwa naskórka powstaje w 24 godziny, a co 28 dni odnawia się całkowicie. Według tych samych źródeł człowiek przez 70 lat życia gubi aż 50 kg martwego naskórka. To spora ilość, prawda? Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie ten martwy naskórek trafia? Mam dla Ciebie złą wiadomość. Niestety, ale martwe komórki lądują w Twojej pościeli i wszędzie tam, gdzie byłeś. Oznacza to, że spora ich część trafiła na wykładzinę, gdzie stała się karmą dla roztoczy. Te z kolei po jedzeniu wydalają odchody. Ich rozmiary są mikroskopijne, ale to właśnie one są głównymi winowajcami najbardziej rozpowszechnionych alergii oddechowych. Gdy ktoś mówi, że jest uczulony na kurz, to najczęściej ma na myśli właśnie wspomniane odchody roztoczy.

Prać, prać i jeszcze raz prać

To, że kupiłeś wykładzinę przeznaczoną dla alergików, nie zwalnia Cię z dbania o jej czystość. Taka wykładzina wolniej zbiera kurz, ale nie jest całkowicie odporna na gromadzenie go. Podstawą jest częste odkurzanie. Dobrze jest wybrać urządzenie o dużej mocy ssącej. W przypadku osób cierpiących na szczególnie silne alergie – odkurzać powinno się nawet codziennie. Oprócz tego konieczne jest czyszczenie wykładzin dla alergików. Tutaj, polecana jest metoda ekstrakcji.

A dlaczego akurat ekstrakcja?

Bo ma działanie dogłębne. Nie usuwa wyłącznie zanieczyszczeń znajdujących się w górnych warstwach runa, ale dochodzi aż do podłoża wykładziny. W ten sposób może usunąć zabrudzenia, o których istnieniu nie miałeś nawet pojęcia. Drugą ważną rzeczą jest fakt, że po praniu wykładziny dla astmatyków nie pozostają w niej resztki środków piorących. Wykładzina jest bezpieczna i można siadać na niej lub kłaść się bez obawy o wystąpienie alergii skórnych. Jak to możliwe, że nie ma śladu po chemii? Otóż ostatnim etapem w tej metodzie jest płukanie wykładziny. Usuwa się tak resztki rozpuszczonych zabrudzeń oraz preparatów do prania. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i komfortu, w naszej firmie zrezygnowaliśmy z używania agresywnej chemii. Wybieramy wyłącznie delikatne środki, ale o skutecznym i sprawdzonym działaniu.

Zamknięte pyły

Kolejnym atutem metody ekstrakcyjnej jest fakt, że nie pozwala ona pyłom na ponowne uniesienie się. Wszystkie zanieczyszczenia są wiązane z cieczą. Nie ma możliwości, żeby zostały z niej uwolnione i znów mogły dostać się do czyichś dróg oddechowych. W związku z tym astmatyk może bez obaw być obecny przy czyszczeniu swojej wykładziny. Co ciekawe, tych uwięzionych pyłów może być całkiem sporo. Często powtarza się sytuacja, gdy z pozornie czystej wykładziny usuwamy kilka kilogramów pyłów i innych zanieczyszczeń stałych.

A co z plamami?

W przypadku prania wykładzin antyalergicznych najważniejsze jest pozbycie się tego, co może uczulać. Plamy natomiast są po prostu nieestetyczne. Pranie, oczywiście usunie je lub sprawi, że będą mniej widoczne. Nie ma jednak możliwości, by odświeżanie wykładziny dla alergika naprawiło znajdujące się na niej uszkodzenia mechaniczne. To tak jak w przypadku ubrań – pralka nie ceruje dziur.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Kiedy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci profesjonalizm

 • Używamy: Prochem, Ecofloor, Prosan, Tenzi, Kärcher, Alcodor, Pramol, Tersus, Chemspec ...
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podgórze, Borek Fałęcki, Łagiewniki, most Grunwaldzki, Ruczaj, Dębniki, Podwawelskie, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.