Czyszczenie leżanki - 60 zł/szt.

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Leżanki nie są chronione prześcieradłem dlatego szybko chłoną pot i inne zanieczyszczenia. Warto zadbać o leżankę w domu czy gabinecie nie tylko ze względów estetycznych ale również higienicznych. Czyszczenie leżanki wykonujemy metodą ekstrakcyjną odpowiednimi do tego środkami.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie leżanki?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie leżanki. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia leżanki?

W cenę czyszczenia leżanki wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu leżanki roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z leżanki daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia leżanki.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem leżanki jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie leżanki daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania leżanki. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu leżanki okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie leżanki?

Czyszczenie leżanki działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu leżanki obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Leżanki to bardzo funkcjonalne meble. W miarę ich używania jak każdy mebel ulegają one zabrudzeniu. Jak poradzić sobie z czyszczeniem leżanki? Problem jest w tym, że tapicerki nie da się tak po prostu zdjąć z mebli i wyprać — najlepiej w pralce. Mierny efekt przyniesie też przetarcie jej szmatką niczym stołu lub kuchennego blatu. A leżanka brudzi się znacznie. Widać to choćby na podłokietnikach, które sprawiają wrażenie wytartych. Tymczasem chłoną one wszelkie nieczystości, ponieważ nie są materiałem sztucznym. W tapicerkę wnika nasz pot, resztki makijażu czy po prostu kurz. Są więc one naturalnym siedliskiem bakterii i roztoczy. Nikogo więc nie trzeba chyba przekonywać, że ich wyczyszczenie jest konieczne.

Tapicerkę leżanki należy także bezwzględnie wyczyścić, jeśli kupiliśmy używany mebel. Oczywiście często jest to cenowa okazja, której nie warto tracić, ale należy zdać sobie sprawę, że nie wiemy, kto mebel użytkował i co wchłonęła tapicerka. Jej wypranie nie tylko pozwoli na spokojne cieszenie się nowym zakupem, ale również ograniczy potencjalne ryzyko gorszego samopoczucia. Mebel ponadto zostanie w ten sposób „odnowiony”, więc korzyści będzie jeszcze więcej.

Czyszczenie leżanki powinno się przeprowadzać minimum raz do roku. Wtedy będziemy mieli pewność, że usunięte zostały wszystkie zabrudzenia, a wyczyszczona leżanka posłuży nam dłużej. Brudna tapicerka szybciej się bowiem niszczy, ponieważ bakterie osłabiają jej włókna. Zaczyna się więc mechacić albo po prostu pruć. Lepiej tego uniknąć i zyskać przy tym dodatkowe korzyści. Jakie?

Przede wszystkim usunięcie roztoczy. Te małe żyjątka dokuczają nie tylko alergikom. Dla nich sprawa jest prosta — nadmiar roztoczy to ciągły katar, kichanie i inne objawy. Badania kliniczne dowiodły już dawno, że także ci, którzy nie są uczuleni na roztocza, powinni minimalizować ryzyko zetknięcia się z nimi, a już na pewno spędzania długiego czasu w pomieszczeniach i miejscach, gdzie jest ich bardzo dużo. Wysokie stężenie roztoczy wpływa bowiem na osłabienie układu immunologicznego. Jesteśmy atakowani przez nie i łatwiej zapadamy na klasyczne choroby jak grypa czy angina. Lepiej więc tego uniknąć.

Kiedy chodzi o naszą usługę - gwarantujemy Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Ecofloor, Chemspec, Kärcher, Tersus, Alcodor, Prosan, Tenzi, Pramol, Prochem ...
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Łagiewniki, Podgórze, Ludwinów, Dębniki, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.