Sprzęt do prania dywanów

W pierwszej nocie na tym blogu opisaliśmy metody czyszczenia dywanów przy pomocy … gąbki lub zwykłej szczotki z uchwytem. W sklepach można kupić jednak także akcesoria, które nieco usprawniają cały proces czyszczenia dywanów i chodników.

Sprzęt do prania dywanów – czy to działa?

W zależności od ceny, którą jesteśmy skłonni zapłacić i naszych oczekiwań, możemy zdecydować się na dwa rodzaje akcesoriów:

Szczotki do ręcznego mycia dywanów – właściwie jedynie w niewielkim stopniu różni się od prania gąbką lub zwykłą szczotką. Szczotki do prania dywanów są na ogół większe, a niektóre z nich zamontowano na długich rączkach, dzięki czemu dywan można czyścić tak, jakby się go odkurzało, bez klękania. Niektóre szczotki zostały także wyposażone w pojemniki na wodę. Nie zmienia to jednak faktu, że cały dywan nadal pierze się samodzielnie, co wymaga sporego wysiłku, zwłaszcza przy mocnych zabrudzeniach.

Odkurzacz umożliwiający pranie dywanu – odkurzacz z funkcją prania wydaje się rozwiązaniem idealnym, ale sprawdzi się nie we wszystkich przypadkach. Nie usunie zabrudzeń z naprawdę mocno zadeptanego dywanu. Załóżmy jednak, że nie doprowadzamy chodników i dywanów do tak złego stanu. Co może powstrzymywać nas przed kupnem odkurzacza piorącego? Cena. Tego rodzaju sprzęt jest znacznie droższy od zwykłych odkurzaczy. Tanich wersji nie polecamy, ponieważ nadmierne zalanie dywanu wodą (a w przypadku gorszej klasy sprzętu takie ryzyko niestety istnieje) przyniesie więcej szkody niż pożytku. Mokry dywan bardzo długo schnie! W skrajnych przypadkach zalanie może oznaczać konieczność jego wyrzucenia.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Łagiewniki, Podgórze, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Ludwinów, Dębniki, Ruczaj. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.