Jak usunąć plamy z czekolady?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Jest wiele metod walki z plamami z czekolady. Można je zanurzać w mleku lub zmywać mieszanką wody i octu (1 szklanka wody i 2 łyżki octu). W przypadku plam z czekolady z dywanu warto poczekać z ich zmywaniem, aż zabrudzenie będzie całkiem suche, z tapicerki — zmywamy je na mokro.

Jak sprać czekoladę?

Plamy z czekolady są wyjątkowo trudne do usunięcia. Są tłuste, ale równocześnie mają intensywny odcień. Metod usuwania czekolady z tkanin jest bardzo dużo. Niestety nie można mieć 100% pewności, że któryś z nich zadziała. Zaleca się, więc by plam z czekolady nie zmywać z dywanu jak najszybciej po ich powstaniu, ale właśnie odczekać. Kiedy masa zaschnie, jej nadmiar można zeskrobać nożem i usunąć przy pomocy odkurzacza. Pozostałość można zmyć jednym ze wspominanych wyżej płynów. Czynność trzeba pewnie będzie powtarzać kilka razy, zanim zobaczy się skutek. Jeśli chodzi o plamy z czekolady na tapicerce, to należy postępować inaczej. Tapicerki w żadnym wypadku nie powinno się skrobać nożem. Plamę można usuwać jedynie na mokro. Najlepiej jest w tym przypadku nie eksperymentować, ale używać łagodnych detergentów np. mydła do rąk.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Borek Fałęcki, Podgórze, Dębniki, Łagiewniki, Ludwinów, Ruczaj, Podwawelskie, most Grunwaldzki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.