Jak pozbyć się plasteliny z dywanu?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Plastelinę należy zebrać nożem. Pozostałości można spróbować zmyć benzyną do zapalniczek. Oczywiście, powinna być jej minimalna ilość nalana na bawełnianą ściereczkę. Co ważne, benzyną nie wolno trzeć zabrudzeń a jedynie lekko nią oklepywać powierzchnię. Wcześniej konieczne jest wykonanie próby w mało widocznym miejscu.

Czy da się zmyć plastelinę z tapicerki?

Żeby łatwiej usunąć plastelinę nożem, należy wcześniej zamrozić ją kostkami lodu lub mrożonką. Wtedy szybciej zrobi się krucha. Plastelina wgnieciona w dywan może być przyczyną, przez którą dywan będzie nadawał się do wyrzucenia. Łatwiej jest usunąć ją z dywanów o krótkim włosiu niż z tych o długich włóknach. Jednakże, jeśli dywan typu shaggy ma długi włos, a zabrudzenie jest niewielkie, to można też po prostu obciąć brudne fragment włókien. Nie jest to rozwiązanie idealne i należy je traktować jako ostateczność. Warto wcześniej upewnić się, że ubytek nie będzie widoczny.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Ludwinów, Łagiewniki, Dębniki, Podgórze, Borek Fałęcki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.