Jak pozbyć się plam po winie?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Najstarszą i najskuteczniejszą metodą usuwania plam z czerwonego wina jest posypanie zabrudzeń dużą ilością soli. Gdy zabarwi się ona na czerwono, należy ją usunąć i zastąpić nową warstwą. Czynność trzeba powtarzać, aż ślad będzie mało widoczny lub zniknie całkowicie.

Jak doprać plamę z wina?

Kryształki soli wchłoną wilgoć a razem z nią barwniki zawarte w winie. Dzięki temu na dywanie lub tapicerce nie powinien zostać żaden ślad po winie, lub powinien on być bardzo jasny. Po usunięciu soli powinno się przeprać materiał. Można to zrobić nawet przy pomocy gąbki i płynu do mycia naczyń. Ważne jest jednak, by nie przemoczyć tkaniny. Trzeba też uważać na ewentualne odbarwienia i przygotować się na konieczność wyczyszczenia większej powierzchni. W takim wypadku warto pomyśleć o praniu tapicerek i dywanów metodą ekstrakcyjną, która pomoże pozbyć się nawet głęboko wchłoniętych zabrudzeń.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Ruczaj, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Ludwinów, Łagiewniki, Dębniki, Podgórze. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.