Jak odświeżyć kolor dywanu?

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Dywan może tracić kolor na skutek wielu czynników. Najczęstszym z nich są po prostu zabrudzenia oraz płowienie np. wełny na skutek działania promieniowania słonecznego. Żeby ograniczyć ich negatywne działanie na włókna, dywan należy regularnie czyścić specjalnymi preparatami.

Jak przywrócić kolor dywanu?

Domowym sposobem na odświeżenie koloru jest wtarcie w wykładzinę sody oczyszczonej, a następnie usunięcie jej odkurzaczem. To dość pracochłonne zadanie, ale dość skuteczne w przypadku dywanów o lekko przygaszonych odcieniach. Bardzo trudno jest przywrócić oryginalny kolor dywanowi, który mocno już wyblakł, ale nie jest to niemożliwe. Pielęgnację należy zacząć od dokładnego odkurzenia całej powierzchni. Później dywan trzeba wyprać tak, by usunąć cały nagromadzony we włóknach pył i kurz. Świetnie nadaje się do tego metoda ekstrakcyjna, która polega na wypłukiwaniu brudu z tkaniny. Niektórzy producenci dopuszczają też używanie specjalnych preparatów, których zadaniem jest odświeżanie koloru oraz wydobywanie jego głębi. Niestety, nie będą one skuteczne w przypadku odbarwień.

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Borek Fałęcki, Podwawelskie, most Grunwaldzki, Dębniki, Łagiewniki, Ludwinów, Podgórze, Ruczaj. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.