Czym czyścić dywany ?

Zacznijmy od tego, że samodzielne czyszczenie dywanu – zarówno w przypadku proszku, jak i płynnych detergentów – zawsze będzie pracochłonne. „Przejście” na kolanach po powierzchni całego pokoju i schylanie się, by wetrzeć w dywan proszek lub szampon do dywanów wymaga naprawdę sporego wysiłku i może przyprawić nas o ból kolan i kręgosłupa. Dlatego warto zastanowić się, czy na pewno możemy pozwolić sobie na taką pracę i zaryzykować zdrowiem (pytanie skierowane zwłaszcza do osób z dolegliwościami stawów lub kręgosłupa).

Profesjonalne czyszczenie dywanów, choć jego cena jest wyższa niż proszku czy płynu czyszczącego – ustrzeże nas przed tego rodzaju problemami (a firma sama zabierze, wypierze i odwiezie dywan z powrotem).

Jeśli jednak wolimy zająć się dywanem sami, dostosujmy metodę jego prania do rodzaju zabrudzeń:

Proszki kontra szampony – czyli czym czyścić dywany i chodniki?

Proszek – będzie skuteczny w przypadku zabrudzeń powierzchniowych. Nie sposób wyczyścić przy jego pomocy dywanów o dłuższym włosiu, ani tych, w które brud został mocno wtarty lub wdeptany. Poza tym pamiętajmy, by po rozsypaniu/ wtarciu proszku odczekać nawet nieco dłużej, niż przepisowy czas podany na opakowaniu. Zbyt wczesne sprzątnięcie proszku sprawi, że będzie on nieskuteczny.

Płyny i szampony do prania dywanów – trochę lepiej radzą sobie z utrwalonym (wdeptanym_ kurzem i zabrudzeniami. Przy ich stosowaniu zawsze zwracajmy uwagę na to, jakie powinno być stężenie płynu. Pamiętajmy także o tym, by nie zalewać dywanu wodą. Grube dywany i chodniki schną powoli, więc w niesprzyjających warunkach (wysoka wilgotność powietrza, słaba wentylacja pomieszczenia) dywan może nadawać się już tylko do wyrzucenia.

Cenniki

Poniższe ceny zawierają w sobie wszystko co jest potrzebne do wykonania usługi - nic więcej nie jest "extra" doliczane. Tanie czyszczenie jest możliwe przy większych zamówieniach (powyżej 500zł) np w kilka osób z jednego miejsca tzw. grupowe zakupy istnieje możliwość negocjowania cen.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Łagiewniki, Ludwinów, Borek Fałęcki, Dębniki, Ruczaj, most Grunwaldzki, Podgórze, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.