Czyszczenie wykładzin poliamidowych - 10 zł/m2

Poliamid to włókno syntetyczne, używane w produkcji runa wykładzin.
Ma szereg cech, które sprawiają, że nadaje się idealnie do tego celu.

Runo z poliamidu jest miękkie, sprężyste i dostępne w bardzo bogatej kolorystyce.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny poliamidowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny poliamidowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny poliamidowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny poliamidowej?

W cenę czyszczenia wykładziny poliamidowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny poliamidowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny poliamidowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny poliamidowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny poliamidowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny poliamidowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny poliamidowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny poliamidowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny poliamidowej?

Czyszczenie wykładziny poliamidowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny poliamidowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny poliamidowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Czy można wyprać wykładzinę poliamidową?

Wykładziny poliamidowe mają wielu zwolenników. Są wyjątkowo piękne, bo są dostępne w bardzo bogatej kolorystyce. Mało tego, kolory te są niezwykle intensywne, więc można wykorzystać je do oryginalnej i odważnej aranżacji wnętrz. Wymagają też specjalnego traktowania.

Co robić by jak najdłużej zachowały swoje cechy?

Czy wykładziny z poliamidu można prać?

Runo wykładziny poliamidowej.

Poliamid to włókno syntetyczne. Produkuje się z niego runa wykładzin. Ma szereg cech, które sprawiają, że nadaje się idealnie do tego celu. Przede wszystkim jest miękkie i sprężyste. To bardzo ważne, bo te cechy wpływają na odciążanie stawów ludzi. Jeśli musisz cały dzień być w biegu, to lepiej, żebyś poruszał się właśnie po czymś dość elastycznym. Twój organizm będzie Ci wdzięczny, a Ty sam i Twoi pracownicy na pewno odczujecie różnicę, kiedy bóle kręgosłupa przestaną wreszcie nawracać. Następnym plusem wykładzin poliamidowych jest ich odporność na wilgoć. Włókna trudno wchłaniają wodę. Dzięki temu rozlany napój nie wnika w najgłębsze warstwy. Co nie zmienia faktu, że trzeba ją czasami przepierać.

Skoro nie wchłania wody to dlaczego trzeba ją czyścić?

Być może popełniasz w tej chwili bardzo popularny błąd. Zastanawiasz się, po co czyścić coś, co nie wchłania wody, prawda? Może się wydawać, że taką wykładzinę z poliamidu wystarczy przetrzeć mokrą szmatą i będzie czysta. Niestety, nie będzie. Najprawdopodobniej, nawet nie będzie tak wyglądać. Jeżeli coś jest plamoodporne, nie znaczy, że się nie brudzi wcale. Owszem, w pewnych sytuacjach można powiedzieć, że brudzi się po prostu wolniej. Trzeba jednak pamiętać, że okładziny poliamidowe trzeba odświeżać również ze względu na ich kolory.

Intensywne barwy czy przygaszona nuda?

Wykładziny poliamidowe mają tendencję do tego, że szybko tracą kolor. Najczęściej płowieją lub żółknął. W obu przypadkach nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i po prostu trzeba je wymienić. Niestety, nie ma szans na odzyskanie utraconego koloru. Z tego samego powodu równie ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Po pierwsze trzeba używać dobrze dobranych środków piorących. Muszą być bezwzględne dla brudu i bakterii i równocześnie chronić kolor runa. Pranie wykładziny poliamidowej nie jest łatwą sztuką, więc warto powierzać je profesjonalistom. Nasze doświadczenie zbieramy od 2005 roku, więc doskonale wiemy jak właściwie zregenerować wykładzinę z poliamidu. Chodzi przecież o to, by była estetyczna i mogła być najlepszą ozdobą biura.

Brudne czy nie?

Wszystkie wykładziny gromadzą zanieczyszczenia. Nawet jeśli nie widzisz ich gołym okiem. One tam są. Unoszą się w górę przy każdym Twoim kroku. Wdychasz je, więc przedostają się do Twoich dróg oddechowych. Jeśli to tylko kurz, to ryzykujesz wystąpienie alergii. Jeśli to pyły z krakowskiego smogu, to musisz liczyć się z tym, że obniżą one sprawność Twojego układu immunologicznego. Jeśli jednak będą to bakterie i wirusy… to możesz spodziewać się właściwie wszystkiego. Zastanów się, czy pracownicy Twojej firmy nie chorują zbyt często? Być może to właśnie niedoczyszczona okładzina jest za to odpowiedzialna. Niestety, nawet wykładziny poliamidowe uznawane za antyalergiczne mogą gromadzić zanieczyszczenia. Oczywiście, będzie ich mniej niż w przypadku tradycyjnych tkanin, ale wciąż mogą okazać się groźne dla zdrowia.

Walory estetyczne, czyli świetny efekt.

Nie można nie wspomnieć o tym, że czyszczenie wykładzin poliamidowych ma też bardzo dobre efekty wizualne. Wystarczy poświęcić im trochę uwagi i właściwego traktowania, by prezentowały się jak nowe. W gruncie rzeczy najczęściej wykładziny pierze się po to, by wyglądały świetnie. Trzeba jednak mieć też świadomość, że nie wszystkie plamy można usunąć. Stare, wdeptane w runo wykładziny zabrudzenia oraz plamy niewiadomego pochodzenia mogą być bardzo trudne do sprania. Zdarza się, że w tych konkretnych miejscach trzeba doczyszczać runo kilka razy, ale plama nadal jest widoczna. Z tego powodu bardzo ważne jest, by reagować wcześnie. Jeśli zauważyłeś jakąś plamę, której wolałbyś nie oglądać, to jak najszybciej skontaktuj się z nami.

Dlaczego możesz nam zaufać?

Twoje zdrowie jest dla nas ważne, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, by je ochronić. Oferujemy Ci usługi, które są najbardziej dostosowane do Twoich potrzeb i zapewnią Ci najwyższą higienę. Po pierwsze: używamy środków piorących renomowanych firm. Wszystkie je wypróbowaliśmy przez lata pracy. Dzięki temu wiemy, czy polubią się z odświeżaną wykładzina poliamidową. Po drugie – mamy profesjonalny sprzęt. Najczęściej pierzemy okładziny z użyciem metody ekstrakcyjnej. Pozwala ona dojść do najgłębszych warstw runa, ale równocześnie nie narusza jej struktury. Jego innowacyjność polega na tym, ze zanieczyszczenia z doczyszczanej wykładziny są zatrzymywane właśnie we wodzie. Dzięki temu nie trafiają one z powrotem do pomieszczenia i nie unoszą się. Po takim czyszczeniu Twoja wykładzina jest naprawdę czysta, a nie tylko na taką wygląda.

Jak wygląda złożenie zlecenia?

Pewnie zastanawiasz się teraz jak zamówić usługę prania okładziny z poliamidu. To nic trudnego. Napisz do nas lub zadzwoń. Podaj podstawowe dane, czyli rodzaj i powierzchnię wykładziny – a my złożymy Ci ofertę albo umów się na konkretną datę i miejsce wyceny. Potem już tylko wystarczy umówić się na dogodny termin. Przy czyszczeniu większych powierzchni najlepsze są wieczory lub dni poprzedzające urlopy i długie weekendy. Dzięki temu wykładzina ma szansę wyschnąć w pełni naturalnie. Składając zamówienie, pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich Twoich lokalach. Pamiętaj, im więcej metrów kwadratowych tym lepszą ofertę możemy Ci zaproponować. Może też zdarzyć się tak, że właściwie nie wiesz jaka wykładzina leży w Twojej firmie. Nic straconego. Zrób jej zdjęcie i podeślij do nas. Chętnie pomożemy ją zidentyfikować i doradzimy jakie metody czyszczenia sprawdzą się w jej przypadku najlepiej.

Zamów naszą usługę - gwarantujemy Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Kärcher, Prosan, Alcodor, Tersus, Pramol, Chemspec, Ecofloor, Prochem, Tenzi ...
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Borek Fałęcki, Łagiewniki, Podwawelskie, Dębniki, Podgórze, Ludwinów, Ruczaj, most Grunwaldzki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.