Czyszczenie wykładzin kukurydzianych - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny kukurydzianej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny kukurydzianej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny kukurydzianej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny kukurydzianej?

W cenę czyszczenia wykładziny kukurydzianej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny kukurydzianej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny kukurydzianej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny kukurydzianej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny kukurydzianej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny kukurydzianej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny kukurydzianej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny kukurydzianej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny kukurydzianej?

Czyszczenie wykładziny kukurydzianej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny kukurydzianej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny kukurydzianej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Wykładziny z włókna kukurydzy, czyli innowacyjny materiał łatwy do czyszczenia

Kukurydza to jedno z najczęściej spożywanych zbóż na świecie. Można ją jeść w formie popcornu, kolb z solą i roztopionym masełkiem, jako dodatek do sałatek lub składnik zup. Jednym z państw, gdzie jest szczególnie lubiana, są Stany Zjednoczone. Oczywiście, z kukurydzy spożywa się tylko kolbę. Łodyga i liście są natomiast traktowane jako odpad. A raczej, do niedawna tak właśnie było. Opracowano bowiem technologię, która wykorzystuje kukurydzę jako bazę do produkcji włókna na wykładziny. Czy trzeba o nią dbać inaczej niż o pozostałe gatunki okładzin? Co ją wyróżnia? Po co powstał ten materiał?

Kukurydza jako materiał

Amerykański koncern chemiczny DuPont opracował włókno, które aż w 37% składa się ze składników roślinnych. Nazwał je Sorona. Bardzo szybko zostało ono zaadaptowane przez producenta wykładzin – Voxflor. On z kolei użył ich do produkcji wykładzin w płytkach. Są one wykorzystywane do przykrywania dużych powierzchni podłóg, np. w biurach, hotelach, urzędach, czy sklepach. Pewnie chciałbyś wiedzieć, gdzie w tym wszystkim jest kukurydza. Otóż Sorona powstaje między innymi z glukozy otrzymanej ze skrobi kukurydzianej. To ona jest dodatkiem do biopolimeru, który ma wiele zalet użytkowych. Reszta to poddany recyclingowi PET. Według producenta Sorona charakteryzuje się łatwością usuwania plam, zwłaszcza tych o kwaśnym odczynie. Dla wielu tradycyjnych wykładzin rozlana kawa, czy czerwone wino były przyczyną odbarwień nie do usunięcia. Wykładziny z włókien kukurydzy mają rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Czy kukurydza to eko-włókno?

Tak nazywa je producent wykładzin. Pozwala to na szybkie odróżnienie płytek zrobionych z Sorony od innych materiałów. Są one uważane za ekologiczne, bo jak każdy materiał naturalny, są biodegradowalne. Produkty te mają na etykiecie specjalny znak, który je wyróżnia. Co więcej, trzeba wziąć pod uwagę, że Voxflor opracował metodę produkcji, która pozwala na zużycie o 60% mniej energii elektrycznej niż w przypadku tradycyjnych okładzin. Każdy świadomy obywatel świata powinien mieć to na uwadze. Znajdowanie rozwiązań jak najbardziej przyjaznych dla środowiska należy do najważniejszych obowiązków naszego pokolenia. Pamiętajmy, że planety nie dziedziczy się od dziadków, tylko pożycza się ją od dzieci. Coraz więcej osób i firm zdaje sobie z tego sprawę i stawia na rozwiązania ekologiczne.

Proste czyszczenie

Wykładziny z włókna kukurydzianego charakteryzują się prostym czyszczeniem. Nie wymagają zbyt wiele uwagi od właściciela, bo większość plam schodzi z nich bez trudu. Ma to związek z tym, że innowacyjna struktura włókien nie dopuszcza by brud i płyny wnikały do wnętrza włókien wykładziny. Wiele plam wystarczy zmyć szmatką z wodą, bez środków piorących. Niektórzy sprzedawcy wykładzin twierdzą nawet, że wykładziny z włókna kukurydzianego można prać metodą ekstrakcyjną, ale bez detergentów. Wtedy do płukania nie służy roztwór środków piorących, a zwykła woda. Zgodnie z zaleceniami producenta ważne jest dobre wypłukanie włókien lub wyczyszczenie ich maszyną parową. Wtedy, równocześnie jest ona dezynfekowana. Podwyższona temperatura nie powinna natomiast zaszkodzić włóknom wykładziny z kukurydzy.

Skoro łatwo się czyści, to po co ją prać?

Z całą pewnością wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, po co prać wykładzinę z włókien kukurydzianych. Skoro można ją przeczyścić wilgotną szmatką i ma takie doskonałe własności chroniące ją przed plamami, to może wcale nie ma potrzeby jej prania. Niestety, ale w tej teorii jest błąd. Każda wykładzina, nawet najlepsza jakościowo musi od czasu do czasu być regenerowana. Jeżeli wykładzina kukurydziana nie brudzi się zbyt szybko, to po prostu pomiędzy kolejnymi jej czyszczeniami może być większa przerwa. Nie można jednak zrezygnować z nich w pełni. W przeciwnym wypadku straci ona swoje cechy i stanie się po prostu brudna.

Moja wykładzina wygląda na czystą

Twoja wykładzina tylko wygląda na czystą, ale czysty dywan to coś więcej niż to, co widzisz gołym okiem. Pamiętaj, że wykładzina składa się z podłoża i runa. Zanieczyszczenia nie znajdują się wyłącznie na samej jej powierzchni. One mogą występować na całej wysokości runa. Przykładowo, ciężkie ziarenka piaski i małe kamyczki będą grawitacyjnie opadały w dół. Będą zbierać się blisko podłoża wykładziny. Czy samo odkurzanie pomoże usunąć je? Z całą pewnością nie. Tradycyjne odkurzanie to sposób, który może zlikwidować wyłącznie część zanieczyszczeń. Żeby usunąć ich większość, trzeba je porządnie wypłukać. Na to właśnie pozwala ekstrakcyjna metoda czyszczenia wykładzin z włókien kukurydzianych. Z pozornie czystej okładziny można usunąć nawet kilka kilogramów stałych zanieczyszczeń. Co ważne, są one uwięzione w postaci zawiesiny. Nie unoszą się, więc nie ma ryzyka, że przedostaną się do czyichś dróg oddechowych. Dzięki temu metoda ta jest też bezpieczna dla alergików.

Jak złożyć zlecenie?

To nic trudnego. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Podaj nam rodzaj wykładziny, jej powierzchnię oraz postaraj się określić stopień zabrudzenia. Na tej podstawie przedstawimy Ci naszą ofertę. Im więcej metrów wykładziny kukurydzianej do przeprania tym lepszą cenę będziemy mogli Ci zaproponować. Później już wystarczy umówić się na termin. Jeśli nie wiesz, jaką masz wykładzinę ani jak o nią prawidłowo zadbać, to prześlij nam jej zdjęcie. Razem wymyślimy najlepszą strategię na to, żebyś miał piękną i higienicznie czystą wykładzinę. Nie tylko taką z włókien kukurydzy.

Na jaki termin najlepiej się umówić?

Czyszczenie ekstrakcyjne jest metodą prania na mokro. Wykładzina po jego przeprowadzeniu jest wilgotna, a miejscami nawet mokra. Tam, gdzie były wyjątkowo uciążliwe plamy, trzeba było wiele razy powtórzyć płukanie. W związku z tym wykładzina musi dobrze wyschnąć, zanim będzie można po niej normalnie chodzić. Od tego zależy efekt prania. Pamiętaj, że wilgotna wykładzina szybciej łapie zanieczyszczenia, które łatwo do niej przylegają. Najlepiej jest, więc umawiać się na pranie przed weekendem lub urlopem. Daje to najlepsze efekty wizualne.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Dopytaj o naszą usługę - możemy zaoferować Ci rzetelność

 • Używamy: Tenzi, Tersus, Pramol, Prosan, Kärcher, Chemspec, Prochem, Ecofloor, Alcodor ...
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Łagiewniki, Ruczaj, Dębniki, most Grunwaldzki, Ludwinów, Borek Fałęcki, Podgórze, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.