Czyszczenie wykładziny igłowanej - 15 zł/m2

Część producentów wykładzin igłowanych zaleca pranie na sucho, metodą bonnet (bonnetowania), parą lub z bardzo małą ilością wody!

Metodę czyszczenia trzeba dobrać indywidualnie dla konkretnej marki i linii produktowej.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny igłowanej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny igłowanej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny igłowanej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny igłowanej?

W cenę czyszczenia wykładziny igłowanej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny igłowanej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny igłowanej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny igłowanej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny igłowanej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny igłowanej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny igłowanej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny igłowanej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny igłowanej?

Czyszczenie wykładziny igłowanej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny igłowanej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny igłowanej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Jak można zadbać o wykładzinę igłowaną?

UWAGA!
Część producentów wykładzin igłowanych zaleca pranie na sucho, metodą bonnet (bonnetowania), parą lub z bardzo małą ilością wody! Trzeba to sprawdzić indywidualnie dla konkretnej marki i linii produktowej.

Właściwa pielęgnacja wykładziny igłowanej nie jest łatwa. Jej specyficzna struktura sprawia, że wymaga szczególnej uwagi przy wykonywaniu jakichkolwiek czynności regeneracyjnych. Niewłaściwie prowadzone mogą obniżyć trwałość całej jej powierzchni. Mogą być przyczyną przedwczesnej jej wymiany. Mimo to, ten typ okładzin jest bardzo często wykorzystywany w biurach i lokalach użytkowych, np. sklepach. Co sprawia, że są tak popularne? Czy można zachować ich świeży wygląd na dłużej?

Inna struktura

Wykładzina igłowana ma specyficzną strukturę. Jej wyróżnikiem jest to, że jest ona jednorodna na całej wysokości. Dzięki temu ten typ wykładzin nadaje się do miejsc szczególnie intensywnie używanych, bo jest wytrzymały i bardzo trwały. Dobrze znosi ekstremalnie duże natężenie ruchu. Jako jedna z niewielu wykładzin nie niszczy się od kółek krzeseł obrotowych. W związku z tym jest idealna do biur i urzędów. Jej wytrzymałość przekłada się na wysoką wartość użytkową, a co za tym idzie – popularność. Do najbardziej znanych marek tej wykładziny można zaliczyć Vebe – Merlin, która doskonale nadaje się do tworzenia prostych logo, napisów i strzałek kierunkowych. Znana jest też Forbo – Markant, która jest dostępna w kilkunastu stonowanych odcieniach. Równie popularne są wykładziny Grande Barok i Grande Fleur firmy Ideal. Te wykładziny mają ozdobne wzory kwiatowe, które często można zobaczyć w hotelach i pensjonatach. Nie nadają się raczej do poważnych biur, ale w restauracji będą prezentować się doskonale. Warto pamiętać, by wybierając wykładzinę zwracać uwagę na gęstość i wagę runa. Im te parametry są wyższe, tym lepiej. Wykładzina będzie grubsza, a przez to też trwalsza.

Aktualna moda

Wykładziny igłowane są często wypożyczane na śluby. Najczęściej kładzie się je na drodze Młodych do ołtarza lub jako praktyczna ozdoba sali weselnej. Prezentują się doskonale, więc dobrze pełnią walory estetyczne i ocieplają pomieszczenia. Są dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej, więc można dopasować je do dowolnej aranżacji wnętrza. Oczywiście, po każdej imprezie przyda się przepranie wykładziny igłowanej. Dzięki temu będzie nadawała się do ponownego użytku. Powinni pamiętać o tym wszyscy, którzy zajmują się wynajmem ozdób i wyposażenia weselnego.

Nie taka trudna higiena

Czyszczenie wykładzin igłowanych jest zabiegiem, który warto przeprowadzać po to, by przedłużyć ich żywotność. Oczywiście jest to też zabieg, którego celem jest zachowanie higieny. Na wykładzinach gromadzą się zanieczyszczenia, o których istnieniu możesz nawet nie wiedzieć. Najczęściej jest to martwy naskórek i żerujące w nim roztocza. Bardzo często towarzyszą im włosy lub sierść zwierząt. Co ważne, czworonogi wcale nie muszą być fizycznie na dywanie, by pozostawić na nim swoje futra. Wystarczy, że ich właściciele przeniosą pojedyncze kłaczki na swoich ubraniach. Nie można zapominać też o kurzu, który nieustannie gromadzi się w każdym pomieszczeniu. Dodatkowym celem przepierki okładzin igłowanych jest pozbycie się cząsteczek smogu, które mogły przedostać się do wnętrza budynku. W Krakowie zjawisko to jest bardzo częste i stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi. Niestety, oczyszczacze powietrza nie są w stanie w pełni zapobiec osadzaniu się pyłów na meblach i wyposażeniu wnętrz. Na szczęście czyszczenie wykładziny igłowanej likwiduje to zagrożenie.

Czy wykładzina igłowana jest trudna w utrzymaniu czystości?

Jeśli stajesz przed wyborem właściwej wykładziny do firmy, to koniecznie weź pod uwagę okładzinę igłowaną. Jej wytrzymałość jest ogromnym atutem. Natomiast dla fachowców takich jak my, zadbanie o jej właściwy wygląd i czystość nie jest wyzwaniem. Niejednokrotnie już regenerowaliśmy okładziny igłowane i wiemy, jak należy z nimi postępować, by nie zniszczyć ich struktury. Wiedza ta przyszła z doświadczeniem, które zdobywamy nieustanie od 2005 roku.

Pielęgnacja

Dbając o wykładzinę igłowaną, nie można zapominać, że liczy się również jej wygląd. Z tego powodu nie wystarczy regularnie ją odkurzać i dezynfekować. Trzeba też pamiętać o praniu. W przypadku dużych powierzchni nie ma możliwości wykonywania tej czynności ręcznie. Nawet zatrudnienie pracownika, który miałby zajmować się wyłącznie tym zadaniem, byłoby niezwykle trudne. Ręczne pranie dywanów jest mało wydajne, nieskuteczne i przede wszystkim kosztowne. Środki piorące kupione w zwykłych supermarketach często nie mają udostępnionych kart charakterystyk, więc ciężko jest przewidzieć ich wpływ na zdrowie ludzi oraz samą wykładzinę. W takim razie zastanawiasz się pewnie nad alternatywą. Najlepszym wyjściem jest zatrudnienie fachowców.

Przewaga specjalistów

Korzystając z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem wykładzin igłowanych, ściągasz sobie z barków wiele problemów. To oni zajmą się doborem najlepszych środków piorących oraz metody czyszczenia. To również oni będą głowić się nad tym, jak pozbyć się wyjątkowo uporczywych plam. Musisz jednak wiedzieć, że im więcej informacji na temat zabrudzeń będziesz mógł udzielić, tym lepiej i szybciej zostaną zlikwidowane. Może się też zdarzyć, że niektórych plam nie da rady usunąć. Największym problemem są odbarwienia od rozpuszczalników oraz zmywaczy zawierających aceton. Warto zauważyć, że nasza firma, która między innymi pierze okładziny igłowane jest wyposażona w nowoczesny sprzęt. To właśnie on, sprawdzone środki piorące oraz ogromne doświadczenie tworzą naszą przewagę nad konkurencją. Decydując się na nasze usługi, wybierasz najwyższą jakość usługi, błyskawiczne tempo realizacji oraz atrakcyjną cenę. Jeśli nie wiesz jakiego rodzaju masz wykładzinę, to koniecznie przyślij nam jej zdjęcie. Z chęcią pomożemy Ci ją rozpoznać oraz wytłumaczymy jak o nią zadbać, by zawsze prezentowała się dobrze i świeżo.

Jeśli chodzi o naszą usługę - możemy zaoferować Ci rzetelność

 • Używamy: Tersus, Tenzi, Kärcher, Prosan, Pramol, Chemspec, Alcodor, Prochem, Ecofloor ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podgórze, Dębniki, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Podwawelskie, Ruczaj, most Grunwaldzki, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: