Czyszczenie wykładzin filcowych - 10 zł/m2

Filcowe wykładziny są bardzo modne i uniwersalne.

Można kłaść je na każdym podłożu. Ich docinanie jest super łatwe bo się nie strzępią, a ich łączenia są niewidoczne.

Na co dzień wystarczy dobry odkurzacz, a od czasu do czasu trzeba je przeprać. Im są intensywniej użytkowane, tym częściej trzeba je czyścić.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny filcowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny filcowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny filcowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny filcowej?

W cenę czyszczenia wykładziny filcowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny filcowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny filcowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny filcowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny filcowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny filcowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny filcowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny filcowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny filcowej?

Czyszczenie wykładziny filcowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny filcowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny filcowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Co to znaczy, że wykładzina jest filcowa?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że mówiąc o wykładzinie z filcu, mamy na myśli jedną z dwóch sytuacji.

Gdy kupujemy wykładzinę do domu, to mówimy jedynie o jej filcowym spodzie. O tej warstwie, która jest w bezpośrednim kontakcie z podłogą. W tym właśnie spodzie jest umieszczone runo wykładziny. Runo, czyli część, którą na ogół oglądamy i po której chodzimy. Niektórzy sprzedawcy zalecają, by wykładziny z filcu prać co kilka lat. Trzeba jednak mieć własny rozum i wiedzieć, że w niektórych miastach kraju taka pielęgnacja nie wystarczy. Kraków, który przoduje na liście miast dotkniętych smogiem, jest wyjątkowo narażony na jego negatywne skutki. Szkodliwe pyły osadzają się na wszystkim. Niestety, również na filcowych okładzinach, które trzeba czyścić. Jest to ważne nie tylko ze względów higienicznych, ale również ze względów estetycznych.

Gdy kupujemy wykładzinę do biura pod pojęciem wykładziny filcowej mamy dosłownie techniczną wykładzinę z filcu. Tego typu wykończenia wnętrz można łatwo utrzymać w czystości, bo zanieczyszczenia pozostają niewidoczne i większość z nich można łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. Tego typu techniczną wykładzinę, potocznie nazywaną filcową, nie można prać z użyciem wody. Nasza oferta jest skierowana do wykładzin z jedynie filcowym spodem.

UWAGA!
Część producentów technicznych wykładzin filcowych zaleca pranie na sucho, metodą bonnet (bonnetowania), parą lub z bardzo małą ilością wody! Trzeba to sprawdzić indywidualnie. Wykładzin z jedynie filcowym spodem można prać za pomocą ekstraktacji.

Gdzie używa się wykładzin filcowych?

Pewnie zastanawiasz się, czy jest dla Ciebie. Istnieje duża szansa, że tak właśnie jest. Otóż filc to materiał, który dobrze izoluje. Wykładziny na takim spodzie poprawiają warunki termiczne pomieszczenia i tłumią dźwięki. Jeżeli mieszkasz w bloku, to sąsiedzi z dołu pokochają Twoją wykładzinę. Jak już wspomniano, filcowe podłogi są bardzo uniwersalne. Można, choć ze względu na swoje właściwości izolacyjne nie zaleca się kładzenia filcu przy ogrzewaniu podłogowym. Wykładzina filcowa jest łatwa do prania i nie widać na niej brudu. W związku z tym są powszechnie używane w firmach, urzędach, przedszkolach i w domach.

Czy można o nią dbać jak o inne rodzaje okładzin?

A może potrzebuje specjalnego traktowania?
Czy odkurzanie wystarczy?

Nie widać na nich brudu, ale możesz być pewien, że samo odkurzanie wykładziny nie wystarczy, by zachować ją w zadowalającej czystości. Okładziny z filcu trzeba od czasu do czasu przeprać. Im są intensywniej użytkowane, tym częściej trzeba je czyścić. Najlepiej jest zanotować sobie informację o kolejnej regeneracji okładziny z filcu. Dlaczego to ważne? Głównie dlatego, że wykładziny są doskonałym miejscem do rozwoju bakterii i wirusów. Wystarczy, że wylejesz kroplę soku na dywan, a stworzysz idealne warunki dla ich rozwoju. Do tego jeszcze dochodzi kurz, martwy naskórek oraz wszystkie małe żyjątka, które w nich bytują. Słyszałeś o roztoczach? No, właśnie. To one uwielbiają przebywać na Twojej wykładzinie, w pościeli i na tapicerce mebli. Odkurzanie sobie z nimi nie poradzi. Jeśli, więc nie chcesz dzielić z nimi domu, to pamiętaj o częstym odświeżaniu wykładziny.

Czy warto prać wykładziny z filcu?

To zależy od Twojego podejścia do tematu. Jeżeli chcesz długo cieszyć się piękną wykładziną, to musisz o nią regularnie dbać. Czy podlewasz kwiaty? Wiesz, że jeśli nie będziesz tego robił, to przestaną dobrze wyglądać? Z wykładzinami na filcowym spodzie jest podobnie. By jak najdłużej prezentowały się dobrze, trzeba je odświeżać. Dzięki temu nie będziesz musiał nawet myśleć o wymianie wykładziny… Chyba że Ci się znudzi jej kolor. Kalkulacja nie jest trudna. Co opłaca się bardziej? Wydać kilkanaście tysięcy na wymianę wykładziny w całym biurze i sparaliżować jego pracę na kilka dni, czy zapłacić ułamek tej kwoty i nie wpływać na działalność firmy? To nie jest trudny wybór, prawda? Przepranie okładzin filcowych warto zaplanować na wieczór. To dobra pora, bo pozwala fachowcom na pracę bez zbędnego pośpiechu. Czyszczenie jest, więc bardzo dokładne. Co więcej, wykładziny będą miały czas porządnie wyschnąć. To dobrze, bo w 100% suche nie łapią tak szybko zanieczyszczeń, jak wilgotne. Efekt regeneracji wykładziny z filcu utrzymuje się dłużej.

Dlaczego lepiej wybierać profesjonalne firmy?

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego miałbyś zlecać komukolwiek czyszczenie wykładziny. Za czasów Twojej babci nikt nie wynajmował specjalistycznych firm do czyszczenia wykładzin filcowych i były czyste. Błąd. One nie były czyste, one tylko się takie wydawały. Przypomnij sobie, ile czasu zajmowało ręczne trzepanie dywanów. To zadanie wymagało też sporo siły fizycznej, ale było bardziej skuteczne niż użycie zwykłego odkurzacza. Najlepszym działaniem mogą pochwalić się odkurzacze, które jako filtra używają wody. Dokładnie takiego sprzętu używamy do odświeżania wykładzin filcowych naszych klientów. Ich przewaga nad innymi rodzajami urządzeń jest kolosalna. Tradycyjne odkurzanie unosi drobinki w górę. Drażnią drogi oddechowe i ponownie osiadają na meblach i wykładzinie. Filtr wodny jest rewolucją, bo zatrzymuje wszystkie pyły. Raz zassane nie wydostaną się z powrotem. Wykładzina nie tylko wygląda na czystą, ale jest taka w rzeczywistości.

Dlaczego wykładzina może być mokra po czyszczeniu?

Ze względu na specyfikę wykładzin popularnie nazywanych filcowymi nie można stosować wody przy jej czyszczeniu. Na pewno zastanawiasz się, dlaczego wykładzina filcowa po praniu mogłaby być mokra. To dobre pytanie. Zazwyczaj używamy metody ekstrakcyjnej, która nie powoduje przemaczania runa wykładziny. Środek piorący jest wyrzucany pod ciśnieniem, a następnie zasysany z ogromną mocą. Wyjątkiem są uporczywe plamy. W ich przypadku trzeba powtórzyć proces kilka razy z rzędu. Czasami trzeba przy każdej próbie użyć innego preparatu. Jeśli jednak nie wiadomo, skąd wzięło się zabrudzenie, to może okazać się, że nie da rady usunąć go w całości. Dopiero to wzmożone czyszczenie wykładziny z filcu może sprawić, że będzie ona mokra. Jednak, jeśli dojdzie do czyszczenia wieczorem, to rano można być pewnym, że wykładzina będzie już sucha.

A ile za to zapłacę?

To bardzo ważne pytanie. Większość osób prowadzących własną firmę ogląda każdą złotówkę z obu stron, zanim ją wyda. Słusznie. Szanujemy Twój czas i Twoje pieniądze. Z tego powodu nasze metody rozliczania się są proste. Cena usługi czyszczenia wykładziny filcowej zależy od jej powierzchni oraz od możliwych utrudnień w pracy, przykładowo mebli, które trzeba będzie przenosić. Jeśli masz więcej niż jeden lokal, to ich powierzchnię z sobą sumujemy. Dzięki temu możemy zaproponować Ci jeszcze lepszą cenę za metr kwadratowy wypranej wykładziny z filcu.

Kiedy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Kärcher, Pramol, Prochem, Tenzi, Ecofloor, Prosan, Chemspec, Tersus, Alcodor ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Dębniki, most Grunwaldzki, Podgórze, Ruczaj, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.