Czyszczenie wykładzin targowych / eventowych - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny eventowej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny eventowej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny eventowej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny eventowej?

W cenę czyszczenia wykładziny eventowej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny eventowej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny eventowej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny eventowej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny eventowej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny eventowej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny eventowej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny eventowej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny eventowej?

Czyszczenie wykładziny eventowej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny eventowej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny eventowej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Wykładzina targowa, czyli jak stworzyć piękną oprawę stoiska

Wykładziny targowe to specyficzny rodzaj zabezpieczenia podłogi. Używa się ich najczęściej na wydarzeniach, w których czasie różne firmy prezentują swoje towary i usługi. Często wykładziny te nie są własnością firmy, a są jedynie przez nie wypożyczane na jednorazową organizację stoiska. Czy po evencie można je odświeżyć? A może od razu nadają się do wyrzucenia?

Dlaczego używa się wykładziny eventowej?

Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie podłoża hali targowej. Dzięki okładzinie ciężkie meble, towary, maszyny, w tym również samochody nie uszkadzają powierzchni, na której stoją. W niektórych obiektach korzystanie z okładziny jest obowiązkowe. Nie ma możliwości, by wystawca wziął udział w targach, jeśli jej nie posiada. Co więcej, okładziny targowe zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Tym samym przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników i zwiedzających. Ważne są też względy estetyczne. Stoisko, które stoi na wykładzinie targowej, jest wyraźnie oddzielone od reszty hali targowej. Ma zarysowane granice, więc zwiedzający wiedzą dokładnie, gdzie się zaczyna i kończy. To też sposób dla wystawy na skuteczne wyróżnienie się. Najlepiej jest wybrać wykładzinę w kolorze, który kojarzy się z marką. Przykładowo, bardzo popularne wykładziny – Spontini, są dostępne w bardzo wielu odcieniach. Znalezienie tego właściwego nie powinno stanowić problemu. Wykładziny te są też ogniotrwałe lub wysoce niepalne. Jeśli upadnie na nią tlący się papieros, to nie może ona z tego powodu zająć się ogniem. Ma to wpływ na podniesienie bezpieczeństwa zebranych w budynku ludzi.

Jaka powinna być wykładzina eventowa?

Okładzina targowa musi być łatwa do doczyszczenia. To bardzo ważne, bo wiele wydarzeń to imprezy trwające kilka dni. Rozkładanie każdego ranka nowej wykładziny byłoby bardzo trudne i kosztowne. Nie praktykuje się czegoś takiego. Zabrudzenia z wykładziny stoiskowej powinny się dobrze doczyszczać łatwo dostępnymi środkami, np. zwykłym odkurzaczem. Jeśli materiał nie chłonie wody, to nie dopuszcza zabrudzeń w głębsze warstwy runa. Plamy są powierzchowne i dość łatwe do usunięcia. Wykładziny eventowe muszą też być lekkie, co ułatwia ich transport. Z tego powodu mają też stosunkowo niską gramaturę i wagę runa. Trzeba jednak przyznać, że są bardzo wytrzymałe i nadają się do miejsc o wzmożonym ruchu.

Czy jeszcze gdzieś można spotkać wykładzinę tego typu?

Wykładziny targowe można też często zobaczyć na ślubach. Wykłada się nimi główne przejście w kościele lub drogę prowadzącą do urzędnika. Kojarzysz sławny czerwony dywan? Ten, na którym gwiazdy przechadzają się i pozują do zdjęć? To też wykładzina eventowa. Są też wykładziny nasypem z brokatu – Expo Glitter, które często są wykorzystywane na pokazach mody. Można je wykorzystać do stworzenia ciekawych efektów wizualnych.

A co z higieną?

Na pewno domyślasz się, że samo odkurzanie to za mało. Po kilkudniowych targach warto wykonać porządne pranie, które nie tylko usunie zabrudzenia, ale też odświeży wykładzinę targową. Doraźnie – odkurzanie wystarczy. Na dłuższą metę trzeba wziąć się za dogłębne czyszczenie. Metod prania jest kilka. Żeby wybrać najlepszą, należy, sprawdzić zalecenia producenta konkretnej wykładziny. Niektóre można czyścić na mokro z wykorzystaniem bardzo skutecznej metody ekstrakcyjnej. Polega ona na rozpuszczeniu zabrudzeń specjalnym preparatem, a potem wessaniu cieczy do maszyny piorącej. Później wykładzina jest płukana aż do uzyskania pożądanego efektu. Oczywiście, po takim zabiegu wykładzina będzie wilgotna. Potrzebuje trochę czasu, by wyschnąć całkowicie. Wtedy, może zostać zrolowana i przechowywana aż do następnych targów. Drugą metodą czyszczenia wykładzin eventowych jest bonnetowanie. Wymaga ona użycia specjalnych środków piorących oraz jednotarczowej maszyny zakończonej bonnetem. Najczęściej jest on wykonany z bawełny lub mikrofibry. Metoda ta nie dochodzi do tak głębokich warstw runa, jak metoda ekstrakcyjna, ale jest delikatniejsza dla struktury wykładziny. Z tego właśnie powodu, niektórzy producenci zalecają ją jako najlepszą dla swoich produktów.

Co zyskujesz, kiedy wynajmujesz specjalistów?

Przede wszystkim – spokój. Korzystając z usług profesjonalnej firmy regenerującej wykładziny wystawiennicze, nie musisz się nimi dłużej przejmować. To fachowcy wezmą na siebie identyfikację składu okładziny oraz dobiorą najlepszą metodę i środki do prania. Nie musisz też tracić swojego cennego czasu na zajmowanie się nią. Możesz go poświęcić na coś, co sprawia Ci przyjemność albo zająć się pracą. W końcu, dla Ciebie najważniejszy jest efekt. Chcesz mieć piękną i higienicznie czystą wykładzinę? I taką właśnie dostaniesz po czyszczeniu.

Czy wykładzina będzie wyglądała jak nowa?

Czyszczenie wykładzin targowych to jedyny sposób na to, by przedłużyć ich żywotność i poprawić wygląd. Po praniu, z całą pewnością będą wyglądały lepiej. Nie można jednak wykluczyć tego, że na wykładzinie znajdą się plamy, których po prostu nie można usunąć. Rozlana farba, tusz, rozpuszczalniki, czy zmywacze to produkty, których ślady są bardzo trudne do sprania. Wymagają podjęcia wielu prób, nim staną się mniej widoczne. Zdarzają się też plamy, których źródło ciężko określić. Czasami uniemożliwia to usunięcie ich w całości. Po prostu, nie mając wiedzy na temat plamy ciężko dobrać właściwy preparat. Różne typy zabrudzeń powinny być usuwane środkami dedykowanymi wyłącznie do nich. Zastosowanie innych może nie dać zadowalającego efektu. Pamiętajmy też, że pranie nie usunie uszkodzeń mechanicznych.

Czy muszę ją przywieźć?

Wykładziny możemy wyczyścić w naszym punkcie stacjonarnym. Są jednak sytuacje, które wymagają mniej konwencjonalnych rozwiązań. Jeśli masz sporo wykładziny do przeprania, to z całą pewnością będzie Ci wygodniej, jeśli to my przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres. Oczywiście, wcześniej musisz się z nami umówić. Po prostu zadzwoń na numer podany na stronie lub napisz do nas e-maila. Przestawimy Ci naszą ofertę i uzgodnimy plan działania.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Kiedy chodzi o naszą usługę - gwarantujemy Tobie rzetelność

 • Używamy: Tenzi, Chemspec, Pramol, Tersus, Prosan, Ecofloor, Prochem, Kärcher, Alcodor ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Podwawelskie, Dębniki, Łagiewniki, most Grunwaldzki, Borek Fałęcki, Podgórze, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: