Czyszczenie wykładzin egzotycznych - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny egzotycznej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny egzotycznej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny egzotycznej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny egzotycznej?

W cenę czyszczenia wykładziny egzotycznej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny egzotycznej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny egzotycznej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny egzotycznej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny egzotycznej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny egzotycznej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny egzotycznej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny egzotycznej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny egzotycznej?

Czyszczenie wykładziny egzotycznej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny egzotycznej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny egzotycznej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Wykładziny z włókien roślin egzotycznych, czyli nowoczesne rozwiązania na codzienne potrzeby

Od lat modne są podłogi z egzotycznych gatunków drzew. Są one traktowane jak coś luksusowego, co może wzbudzać zachwyt. Podobnie jest z wykładzinami z włókien egzotycznych. Nie są one jeszcze zbyt rozpowszechnione, ale ich popularność będzie rosła z czasem. Jest to związane z wieloma zaletami użytkowymi, jakie posiadają jako naturalne włókna roślinne. Jakie dokładnie mają zalety? Dlaczego z czasem najprawdopodobniej zastąpią tworzywa sztuczne? Co zrobić, by przez lata pięknie się prezentowały?

Czym są wykładziny egzotyczne?

Są to okładziny, które produkuje się z włókien pochodzących od roślin egzotycznych. Jednym z najbardziej znanych włókien jest sizal. Jest on otrzymywany z łodyg agawy, czyli gatunku kaktusa. Co ciekawe, roślina ta często jest stawiana na parapetach jako ozdoba mieszkania. Innym przykładem mogą być włókna otrzymywane z orzechów kokosowych. Są one wyjątkowo twarde. Kolejnym przykładem jest trawa morska, która jest specjalnie w tym celu hodowana. Żeby wyrosła, trzeba zalewać poletka słoną wodą morską.

Co je wyróżnia?

Każda wykładzina egzotyczna ma inne cechy charakterystyczne w zależności od tego, z jakiej rośliny pochodzi. Sizal jest bardzo odporny na ścieranie. Równocześnie nie nadaje się do wilgotnych pomieszczeń, bo jego włókna mogą zmienić kształt i rozmiar na skutek kontaktu z wodą. To przeciwieństwo wykładzin z trawy morskiej, które doskonale sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Jej pojedyncze włókna są nienasiąkliwe, czyli po prostu nie wchłaniają wody. Oznacza to, że brudzi się ona wyjątkowo trudno.

To jak je czyścić?

Skoro każda roślina jest inna, to każda wykładzina z włókien roślin egzotycznych też będzie inna. Będzie też wymagała indywidualnego podejścia. Co to oznacza w praktyce? Po prostu to, że nie ma jednej, uniwersalnej recepty na zadbanie o ich wygląd. Żeby znaleźć najlepszy sposób, trzeba przeczytać etykietę na dywanie albo sprawdzić na stronie producenta. Większość z nich umieszcza zalecenia dotyczące czyszczenia ich produktów w takim miejscu, by klienci mieli do nich łatwy dostęp. Możesz też skorzystać z pomocy fachowców. Jeśli nie wiesz, jak odświeżyć wykładzinę z roślin egzotycznych, to napisz do nas lub zadzwoń. Podpowiemy Ci, co zrobić by jak najdłużej prezentowała się świetnie i mogła dobrze spełniać swoje funkcje.

Dlaczego trzeba prać wykładziny z roślin egzotycznych?

Możesz nie zauważać brudu, ale czysty dywan świadczy przede wszystkim o jego właścicielu. A jeżeli jest on położony w firmie, to świadczy o niej całej. Zabrudzenia i niechlujny wygląd mogą być dowodem braku profesjonalizmu. Z takimi firmami nikt nie chce współpracować, bo nie są wiarygodne. A czy Ty chcesz wyglądać w oczach swoich potencjalnych klientów jak flejtuch? Zastanów się, czy przyszedłbyś do pracy w brudnym dresie? Takim z plamami z wczorajszego obiadu, smarem z naprawy samochodu, błotem z ulicy i z sierścią kota? Z całą pewnością nie! To byłoby nieprofesjonalne. Dlaczego, więc uważasz, że wykładzina z plamami nie zwróci niczyjej uwagi?

Higiena to bezpieczeństwo

Nie zapominajmy też o fakcie, że czyszczenie wykładzin z włókien roślin egzotycznych pozwala na utrzymanie higieny w pomieszczeniu. Z całą pewnością zależy Ci na tym, by Twoi pracownicy chorowali jak najmniej. Każda choroba to zwolnienie z pracy, które może całkowicie zmienić Twój grafik i plany. Jednak żeby zapobiegać chorobom, musisz regularnie usuwać ich potencjalne przyczyny. Wykładziny egzotyczne gromadzą na sobie zanieczyszczenia, które nie są widoczne gołym okiem. Są na nich roztocza z ich odchodami oraz bakterie, również tak groźne, jak pałeczki okrężnicy. Znaleźć tam można też sporo kurzu oraz pasożyty, które się nim żywią. Z pewnością będzie tam też sierść zwierząt i włosy ludzi. Wszystkie te rzeczy mogą powodować alergie. Mówiąc o zagrożeniu zdrowia, nie można nie wspomnieć o smogu. W Krakowie jest on realnym problemem. Niestety, ale żaden oczyszczacz powietrza nie radzi sobie z nim w 100%. To, co nie zostanie wyłapane, trafia na dywan. Chodząc po nie doczyszczonej wykładzinie z roślin egzotycznych, możesz ponownie poruszyć pyły smogowe. Mają wtedy wolną drogę do tego, by dostać się do Twojego układu oddechowego, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Pranie jako sposób na dobre warunki sanitarne


Niestety, ale żaden odkurzacz nie usunie wspomnianych wyżej zanieczyszczeń z okładziny. Żeby pozbyć się tego wszystkiego, najlepiej jest użyć metody ekstrakcyjnej. Jeśli producent wykładziny nie informuje o przeciwskazaniach, to jest to najlepszy sposób na dogłębne usunięcie zanieczyszczeń z całej wysokości runa. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ekstrakcyjne czyszczenie wykładzin egzotycznych jest tak skuteczne, to odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi o to, że w metodzie tej wykładzina jest płukana roztworem środka piorącego. Powstaje zawiesina, która jest odsysana przez specjalistyczne urządzenie. Wszelkie pyły zostają uwięzione w cieczy. Nie ma możliwości, by znów znalazły się w powietrzu. Dzięki temu są one usuwane z całej wysokości przepranej wykładziny z roślin egzotycznych, ale też są neutralne dla zdrowia ludzi. Oczywiście, sizal lepiej jest prać metodami na sucho.

Czy tą metodą można usunąć każdą plamę?

Używamy wyłącznie dedykowanych środków do czyszczenia konkretnych rodzajów wykładzin. Nie używamy wybielaczy ani agresywnej chemii. Nie stosujemy też zamienników, a jedynie oryginalne produkty znanych i renomowanych marek. Ich skuteczność jest bardzo duża. Niemniej, nie ma szansy na to, by absolutnie wszystkie plamy zostały usunięte przy pierwszym praniu wykładziny egzotycznej. Stare, zdeptane zabrudzenia mogą nie zostać w pełni zlikwidowane. Czasem są też plamy, które tak naprawdę są odbarwieniami włókien, np. rozlany zmywacz do paznokci. Żeby pozbyć się takiego śladu, potrzebne byłoby barwienie wykładziny egzotycznej, a nie jedynie jej odświeżanie. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich wyjątkowo trudnych plam, najbezpieczniej jest umawiać się na regularną przepierkę wykładzin.

Jeśli chodzi o naszą usługę - oferujemy Tobie doświadczenie

 • Używamy: Kärcher, Prochem, Chemspec, Alcodor, Tersus, Ecofloor, Pramol, Tenzi, Prosan ...
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, Dębniki, Podgórze, Ludwinów, Borek Fałęcki, Łagiewniki, most Grunwaldzki, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.