Czyszczenie mebli skórzanych - 130 zł/szt.

Czyszczenie mebli skórzanych wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Z pozoru odporna na zabrudzenia tapicerka ze skóry chłonie różnego rodzaju nieczystości takie jak pot czy kurz. Tapicerka skórzana ze względu na swoje wyjątkowe cechy wymaga szczególnej pielęgnacji. Systematycznie i prawidłowo czyszczona pozostanie na długo elegancka i przyjemna w dotyku. Czyszczenie mebli ze skóry wykonujemy ręcznie odpowiednio dobranymi do tego środkami.Fotel: 45zł Sofa: 80zł Narożnik: 130zł

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie mebli ze skóry?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie mebli ze skóry. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia mebli ze skóry?

W cenę czyszczenia mebli ze skóry wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu mebli ze skóry roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z mebli ze skóry daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia mebli ze skóry.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem mebli ze skóry jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie mebli ze skóry daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania mebli ze skóry. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu mebli ze skóry okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie mebli ze skóry?

Czyszczenie mebli ze skóry działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu mebli ze skóry obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Skórzane meble są bardzo pięknym i ekskluzywnym elementem wyposażenia wnętrz. Decydując się na zakup mebli ze skóry, powinniśmy mieć świadomość tego, że wymagają one szczególnej pielęgnacji. Niezależnie czy są wykorzystywane w domu, czy w biurze, w codziennym użytkowaniu narażone są one na działanie słońca, zmian temperatury, różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym ludzkiego potu. Wszystko to powoduje, że z biegiem czasu tapicerka skórzana staje się matowa i twardnieje, a znajdujące się na nie zanieczyszczenia odbierają jej efekt elegancji. Jeżeli nie zapobiegniemy temu procesowi odpowiednio wcześnie, tapicerka skórzana może stracić swoje właściwości i zacząć pękać. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja tapicerki skórzanej. Warstwa ochronna, która znajduje się na nowych meblach, w miarę ich użytkowania ulega naturalnemu zużyciu, przez co meble ze skóry narażone są na bezpośrednie działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Producenci mebli zalecają systematyczne konserwowanie tapicerki mebli ze skóry.

Oprócz zabiegów konserwujących niezbędne jest również systematyczne czyszczenie mebli skórzanych. Często zdarza się, że właściciele mebli skórzanych nie wiedzą, jak należy czyścić skórę. Nic w tym dziwnego, gdyż nie jest to czynność wykonywana powszechnie. Również wykonując czyszczenie przy użyciu ogólnodostępnych środków do czyszczenia tapicerki skórzanej, efekt takiego zabiegu znacznie odbiega od efektu, jaki uzyskuje się po specjalistycznym czyszczeniu wykonanym przez osobę z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.
Należy pamiętać, że przy czyszczeniu mebli ze skóry trzeba zachować ostrożność. Czyszczenie skóry domowymi sposobami lub niesprawdzonymi preparatami może doprowadzić do jej nieodwracalnego uszkodzenia oraz znacznie skraca żywotność tapicerki. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy usługę czyszczenia mebli skórzanych. Przed zaproponowaniem świadczenia takiej usługi odpowiednio się do tego przygotowaliśmy. Wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy bezpośrednio u producentów mebli skórzanych oraz sprzedawców profesjonalnych środków do czyszczenia i impregnacji tapicerek skórzanych. Podczas tych szkoleń zapoznaliśmy się z metodami czyszczenia i konserwacji mebli ze skóry oraz z bazą produktów, wykorzystywaną do tego celu. Sam proces czyszczenia wykonujemy odpowiednio dobranymi środkami. Po każdym czyszczeniu robiona jest również impregnacja skóry. Jest to niezbędny zabieg.

Po czyszczeniu tapicerka skórzana pozostaje niezabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych, dlatego niezbędne jest nałożenie impregnatu chroniącego tapicerkę.
Czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych według zaleceń producentów powinna być wykonywana co najmniej dwa razy do roku. Pozwoli to dłużej utrzymać meble w doskonałej formie, a tapicerka pozostanie świeża i miękka w dotyku.
Efekt, jaki uzyskuje się po odpowiednio wykonanym czyszczeniu mebli skórzanych, z pewnością wart jest swojej ceny.

Podana cena czyszczenie zawiera w sobie koszt impregnacji mebli ze skóry.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Jeśli chodzi o naszą usługę - gwarantujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Kärcher, Alcodor, Prosan, Tenzi, Chemspec, Tersus, Ecofloor, Pramol, Prochem ...
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.

Umów się na czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Ruczaj, Dębniki, Borek Fałęcki, Łagiewniki, Podgórze, Ludwinów, most Grunwaldzki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: