Czyszczenie Eko Skóry - 120 zł/szt.

Eko-skóra podobnie jak inne tapicerki meblowe wymaga pielęgnacji i utrzymania jej w czystości. Eko-skórę należy czyścić w zależności od intensywności jej używania. Nie należy dopuszczać do nadmiernego zabrudzenia eco-skóry. Odpowiednio pielęgnowana na długo zachowa dobry wygląd i swoje funkcje. Czyszczenie obić z eko-skóry wykonujemy ręcznie odpowiednio dobranymi do tego środkami.Fotel: 40zł Sofa: 70zł Narożnik: 120zł

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie obić z eko-skóry?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie obić z eko-skóry. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia obić z eko-skóry?

W cenę czyszczenia obić z eko-skóry wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu obić z eko-skóry roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z obić z eko-skóry daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia obić z eko-skóry.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem obić z eko-skóry jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie obić z eko-skóry daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania obić z eko-skóry. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu obić z eko-skóry okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie obić z eko-skóry?

Czyszczenie obić z eko-skóry działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu obić z eko-skóry obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

Tapicerka z eko-skóry ze względu na swoją funkcjonalność jest bardzo często wykorzystywana. Z uwagi na to, że meble z tapicerką z eko-skóry w trakcie codziennego użytkowania narażone są na zwiększoną eksploatację, należy zapewnić im właściwą pielęgnację i ochronę.

Mimo iż wizualnie eko-skóra podobna jest do skóry naturalnej, czyszczenie eko-skóry wykonuje się zupełnie innymi środkami. Stosowanie różnego rodzaju wosków, past, silnych detergentów czy środków czyszczących zawierających rozpuszczalniki może doprowadzić do uszkodzenia tapicerki eko-skóry. Również używanie środków do czyszczenia skóry naturalnej jest bezwzględnie zakazane. Stosowanie tych środków może spowodować usztywnienie i pękanie eko-skóry, a także zmianę koloru i połysku tapicerki.

Posiadanie mebli z eko-skóry jest związane ze stosowaniem określonych zabiegów pielęgnacyjnych. By zachować tapicerkę z eko-skóry w dobrym stanie, trzeba o nią odpowiednio dbać. Odporna na wnikanie w jej strukturę kurzu nie uchroni się przed plamami po pisakach, długopisach czy pigmentami zawartymi w nowej odzieży.

Podstawową zasadą przy meblach i czyszczenia eko-skóry jest niedopuszczanie do ich zabrudzenia. Wszelkie powstałe plamy należy usuwać na bieżąco. Trzeba liczyć się z tym, że stare zabrudzenia mogą nie dać się usunąć. Mogą również prowadzić do odbarwienia się tapicerki. Świeże plamy można usuwać za pomocą wody z mydłem lub płynu do mycia naczyń. Można również stosować przeznaczone do eko skóry środki czyszczące.

Do czyszczenia i konserwacji mebli z tapicerką z eco-skóry używamy tylko przeznaczonych do tego rodzaju tapicerki środków czyszczących i pielęgnujących.

Dopytaj o naszą usługę - oferujemy Tobie profesjonalizm

 • Używamy: Chemspec, Prochem, Prosan, Ecofloor, Tersus, Pramol, Alcodor, Kärcher, Tenzi ...
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ruczaj, most Grunwaldzki, Łagiewniki, Ludwinów, Borek Fałęcki, Podwawelskie, Podgórze, Dębniki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.