Czyszczenie obić z Alcantary - 120 zł/szt.

Alkantara jest świetnym materiałem tapicerskim. Doskonale prezentuję się na meblach i jest przyjemna w użytkowaniu. By przedłużyć żywotność tej tapicerki należy o nią odpowiednio dbać. Podobnie jak nubuk alkantara dobrze chłonie wodę dzięki czemu bardzo dobrze się czyści. Czyszczenie Alcantary wykonujemy metodą ekstrakcyjną dedykowanymi do tego środkami.Fotel: 40zł Sofa: 70zł Narożnik: 120zł

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie materiału alcantara?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie materiału alcantara. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Co jest w cenie czyszczenia materiału alcantara?

W cenę czyszczenia materiału alcantara wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypy materiał (np.biały, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu materiału alcantara roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z materiału alcantara daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia materiału alcantara.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem materiału alcantara jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia obicia. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie materiału alcantara daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy tapicerek, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania materiału alcantara. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z materiału. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu materiału alcantara okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie materiału alcantara?

Czyszczenie materiału alcantara działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu materiału alcantara obicie odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z materiału.

W naszych mieszkaniach znajdują się różnego rodzaju meble. Efektowne sofy, puszyste fotele, wygodne łóżka. Bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Wykorzystujemy je na każdym kroku czy to wypoczywając, bawiąc się z dziećmi czy ulubionymi zwierzakami. Są dla nas nieocenionym elementem wyposażenia mieszkań.

W obecnych trendach meblarskich dużą popularnością cieszy się tapicerka z alcantary. Nie bez powodu, gdyż materiał alcantara jest bardzo przyjemny w dotyku. Pewnie dlatego alcantara jest tak chętnie wybieranym materiałem tapicerskim. Jak o każdą tapicerkę tak i o tapicerkę z alcantary trzeba odpowiednio dbać.

Podczas używania meble z alcantary ulegają zabrudzeniu. Samo odkurzanie tapicerki nie usunie z niej wszystkich zabrudzeń. Również nie ze wszystkich elementów mebli można zdjąć tapicerkę i ją wyprać. Przecieranie tapicerki szmatką niestety nie przynosi oczekiwanych efektów. A podczas używania tapicerka meblowa ulega znacznym zabrudzeniom. Widać to szczególnie w miejscach najczęściej eksploatowanych. Trzeba pamiętać o tym, że materiał alcantara chłonie wszelkie nieczystości, gdyż nie jest materiałem sztucznym. W tapicerkę wnika nasz pot, resztki makijażu, jedzenia czy po prostu kurz. Takie meble stają się naturalnym siedliskiem bakterii i roztoczy. Nikogo zatem nie trzeba przekonywać do tego, że czyszczenie tapicerki meblowej jest niezbędną czynnością, by zachować jej świeżość i higieniczność.

Wśród dostępnych metod czyszczenia materiału alcantara najlepsze efekty uzyskuje się przy czyszczeniu ekstrakcyjnym. Metoda ta polega na spryskaniu tapicerki z alcantary środkiem rozpuszczającym brud. Po rozpuszczeniu zanieczyszczeń środek ten zostaje odessany. Następnie tapicerka jest płukana. Płukanie to powtarza się do momentu uzyskania odpowiedniego efektu. Po takim czyszczeniu tapicerka jest lekko wilgotna.

Aby zachować optymalny dla zdrowia poziom czystości tapicerki meblowej, zaleca się systematyczne czyszczenie mebli tapicerowanych. Czyszcząc tapicerkę co najmniej raz w roku, pozbywamy się z jej struktury groźnych dla nas zanieczyszczeń. Co więcej, dzięki czyszczeniu poprawie ulega kondycja tapicerki, co znacznie wydłuża czas użytkowania mebli tapicerowanych.

Postaw na czystość w swoim najbliższym otoczeniu i zamów czyszczenie tapicerki z alcantary.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Jeśli chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci rzetelność

 • Używamy: Chemspec, Prochem, Ecofloor, Pramol, Alcodor, Tenzi, Kärcher, Tersus, Prosan ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Podwawelskie, Borek Fałęcki, Dębniki, most Grunwaldzki, Ruczaj, Ludwinów, Łagiewniki, Podgórze. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.