Czyszczenie dywanów wiskozowych - 13 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Elegancki dywan wiskozowy zawsze robi dobre wrażenia. By utrzymać go w doskonałej kondycji należy o niego odpowiednio dbać. Oprócz odkurzania zaleca się również systematyczne czyszczenie dywanu wiskozowego. Dzięki tym zabiegom pielęgnacyjnym dywan na długo zachowuje dobry wygląd.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wiskozowego dywanu?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wiskozowego dywanu. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wiskozowego dywanu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wiskozowego dywanu?

W cenę czyszczenia wiskozowego dywanu wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wiskozowego dywanu roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa wiskozowego dywanu daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wiskozowego dywanu jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wiskozowego dywanu zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wiskozowego dywanu daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wiskozowego dywanu. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wiskozowego dywanu okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wiskozowego dywanu?

Czyszczenie wiskozowego dywanu działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wiskozowego dywanu runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wiskozowego dywanu odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Dywany z włókien wiskozowych mogą być czyszczone na mokro tylko przy użyciu dedykowanych do tego rodzaju dywanów środków czyszczących. Producenci tych dywanów zabraniają używania silnych środków czyszczących typu Vanish, gdyż mogą one uszkodzić dywan. Przy systematycznym czyszczeniu dywan wiskozowy długo zachowuje dobry wygląd. Podobnie jak przy dywanie jedwabnym, naturalna jest dla dywanów wiskozowych zmiana odcieni w zależności od ułożenia włosa. Dbając odpowiednio o czystość dywanów wiskozowych, pozostaną one przez długi czas w doskonałej formie, zachowując walory estetyczne oraz swoją użyteczność.

Stosując się do zaleceń producentów czyszczenie dywanów wiskozowych, wykonujemy dedykowanymi do tego rodzajów dywanów środkami. Sam proces czyszczenia przeprowadzany jest metodę ekstrakcyjną. Pracując od wielu lat w branży czyszczenia dywanów, wiemy, że metoda ta jest najbardziej efektywna i bezpieczna dla dywanów. Dzięki profesjonalnemu czyszczeniu dywan wiskozowy odzyskuje swój blask i urok, jest świeży i higieniczny.

Jak często czyścić dywan wiskozowy?

Standardowo zaleca się, by dywan wiskozowy czyścić raz do roku. Jeżeli znajduje się on na ciągach komunikacyjnych, powinno się go czyścić kilka razy do roku. Dzięki systematycznemu czyszczeniu dywanu wiskozowego znacznie przedłuża się jego żywotność, gdyż znajdujące się we włóknach dywanu zanieczyszczenia, roztocza i drobnoustroje uszkadzają jego włókna. Ponadto nie należy doprowadzać do nadmiernego zabrudzenia dywanu. Może to znacznie utrudnić proces czyszczenia dywanu a w skrajnych przypadkach, jeżeli zabrudzenie jest znaczne, dywan może się nie doczyścić.

Chcesz, aby twój dywan był w doskonałej formie przez długi czas? Zamów jego czyszczenie!

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Kiedy chodzi o naszą usługę - oferujemy Tobie rzetelność

 • Używamy: Prochem, Pramol, Alcodor, Prosan, Chemspec, Tersus, Tenzi, Kärcher, Ecofloor ...
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
Zagłosuj:

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Łagiewniki, Podgórze, Ruczaj, Dębniki, Podwawelskie, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Ludwinów. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.