Czyszczenie dywanów wełnianych - 12 zł/m2

Do czyszczenie tego typu dywanów stosujemy atestowane środki o neutralnym pH, które dają pewność, że wełna nie zostanie uszkodzona. Dywan wełniany dzięki gładkości włókien oraz właściwościom hydrostatycznym jest bardzo odporny na zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, że wełna jest idealnym środowiskiem do rozwijania się drobnoustrojów, dlatego zaleca się systematyczne czyszczenie dywanów tego typu. Dywan wełniany po czyszczeniu potrzebuje kilku godzin na wyschnięcie.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie dywanu z wełny?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie dywanu z wełny. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia dywanu z wełny napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia dywanu z wełny?

W cenę czyszczenia dywanu z wełny wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu dywanu z wełny roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa dywanu z wełny daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem dywanu z wełny jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu dywanu z wełny zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie dywanu z wełny daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania dywanu z wełny. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu dywanu z wełny okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie dywanu z wełny?

Czyszczenie dywanu z wełny działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu dywanu z wełny runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie dywanu z wełny odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Czystość to wizytówka człowieka.

Czystość to podstawa, wszyscy dobrze o tym wiemy.
Każdy z nas chce, aby jego dom czy biuro było czyste i zadbane. W końcu to wizytówka przebywającego tam człowieka. O ile większość rzeczy jesteśmy w stanie sami posprzątać, z dywanami pojawia się już problem. Co zrobić z zabrudzonym dywanem? Niewiele ludzi dobrze radzi sobie z czyszczeniem dywanów w warunkach domowych. Zabiegi czyszczenia wiążą się z kilkugodzinnym wysiłkiem: trzepaniem, szczotkowaniem, odkurzaniem, szorowaniem różnymi chemikaliami, a na koniec – żmudnym suszeniem. A efekt nie zawsze jest taki, jakbyśmy chcieli. Czasem mimo najlepszych chęci i kilku godzin ciężkiej pracy jest jeszcze gorzej. Bądźmy szczerzy, nie wszystkie rzeczy da się zrobić samodzielnie w pełni profesjonalnie. Korzystając z usługi czyszczenia dywanów, nie muszą się już Państwo martwić o czystość swojego dywanu o to, czy poradzicie sobie z jego pielęgnacją, tak by zawsze wyglądał czysto i był w doskonałej formie. Proszę zaufać i powierzyć naszej firmie czyszczenie dywanu – my zrobimy to w pełni profesjonalnie i spełnimy Państwa oczekiwania.

Czyścimy wszystkie rodzaje dywanów wełnianych w tym ozdobne narzuty, kilimy, gobeliny, proporce, sztandary, godła i tkaniny dekoracyjne.

Jeżeli narzuta, kilim lub gobelin jest dwustronny — wykonany wełnianym wątkiem na osnowie wełnianej lub lnianej — wtedy musisz podjąć decyzję czy czyścimy dywan standardowo, czy z obydwu stron.

Proporzec, godło lub sztandar — te rzeczy czyści się dwustronnie.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Dopytaj o naszą usługę - możemy zaoferować Ci doświadczenie

 • Używamy: Ecofloor, Kärcher, Alcodor, Chemspec, Prochem, Prosan, Tenzi, Pramol, Tersus ...
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, Borek Fałęcki, most Grunwaldzki, Łagiewniki, Podwawelskie, Dębniki, Podgórze, Ruczaj. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: