Czyszczenie dywanów akrylowych - 10 zł/m2

Ze względu na rodzaj materiału i sposób produkcji dywany te bardzo dobrze znoszą czyszczenie metodą ekstrakcyjną. Producent nie zaleca mocnego przemaczania dywanu, gdyż powoduje to rozpuszczenie kleju i dywan nie nadaje się do użytku.

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie dywanu akrylowego?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie dywanu akrylowego. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia dywanu akrylowego napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia dywanu akrylowego?

W cenę czyszczenia dywanu akrylowego wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypowy dywan (np.biały, wystrój ślubny, chorągiew) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu dywanu akrylowego roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z runa dywanu akrylowego daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia runa i osnowy.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, w naszym dywanowym SPA używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Wiemy, że na czystość pomieszczenia składa się wiele elementów, ale czysty dywan należy do najważniejszych z nich.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem dywanu akrylowego jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia dywanu. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
 1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
 2. Czym jest poplamione?
 3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
 4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju duwanu oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu dywanu akrylowego zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie dywanu akrylowego daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy dywanów, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania dywanu akrylowego. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z runa. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu dywanu akrylowego okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie dywanu akrylowego?

Czyszczenie dywanu akrylowego działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu dywanu akrylowego runo odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z dywanu.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności dywanu. Mimo że miernik pokazuje "dywan suchy", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu dywanu proszę go rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie dywanu akrylowego odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie dywanu możliwe jest kilka dni po odebraniu.

Dywany akrylowe są bardzo lubianymi dywanami. Popularność ich częstego używania wynika z tego, że są bardzo efektowne i przy tym wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu. Sprawdzają się w wielu miejscach. Są doskonałą ozdobą każdego salonu, świetnie ożywiają pokój dziecięcy, znakomicie sprawdzają się na korytarzach. By utrzymać efekt, jaki stwarzają dywany akrylowe, powinny być one odpowiednio pielęgnowane. Oprócz samego odkurzania ważne jest również profesjonalne czyszczenie dywanu akrylowego. Z uwagi na dużą gęstość runa dywanów akrylowych, w ich wnętrzu gromadzi się dużo zanieczyszczeń. Kurz, piasek, resztki jedzenia, sierść zwierząt, różnego rodzaju plamy po napojach czy środkach chemicznych. Samo odkurzanie nie usunie z włókien dywanów tych zanieczyszczeń. Prowadzi to do tego, że w takich dywanach zaczynają żyć różnego rodzaju roztocza i drobnoustroje. W związku z tym oprócz problemów estetycznych pojawia się problem zdrowotny.

Przebywanie w pomieszczeniach, gdzie znajdują się nieświeże i brudne dywany, powoduje spadek naszej odporności. Szczególnie uciążliwe jest to dla alergików. Rozwiązaniem tych problemów jest systematyczne czyszczenie dywanów akrylowych. Zajmując się czyszczeniem dywanów od kilku lat, polecamy czyszczenie dywanów akrylowych metodą ekstrakcyjną. Polega ona na spryskaniu dywanu środkiem rozpuszczającym brud. Zawiesina ta zostaje odessana. Zabieg ten powtarza się do uzyskania pożądanego efektu. Metoda ta jest jedną z najskuteczniejszych sposobów czyszczenia dywanów. Istotne jest również to, że dywan podczas czyszczenia nie jest przemaczany. Jeżeli dywan akrylowy zostanie zalany, istnieje ryzyko, że się rozklei. Warto zatem zdecydować się na skuteczne i sprawdzone metody czyszczenia.

Zamów czyszczenie dywanu i ciesz się jego czystością i świeżością.

Zamów naszą usługę - oferujemy Ci doświadczenie

 • Używamy: Alcodor, Ecofloor, Prosan, Prochem, Pramol, Kärcher, Tersus, Tenzi, Chemspec ...
 • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
 • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
 • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
 • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
 • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
 • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
 • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
 • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
 • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Umów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Dębniki, Podwawelskie, Ruczaj, Ludwinów, most Grunwaldzki, Łagiewniki, Podgórze, Borek Fałęcki. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: